Úvod > Výlety > Zamilovaná místa týmu CzechTourismu > Podvečerní procházka Prahou

Podvečerní procházka Prahou

Staré Město pražské je krásné téměř v každém ročním období. Vydejte se na procházku křivolakými uličkami s romantickými lucernami. Z vyhlídky od Pražského hradu obdivujte veselé červené střechy domů a stovek kostelních věží. Poznejte kouzlo Nového Světa se zapomenutými domy nerudovských časů a osvěžte se v kouzelném penzionu U Raka. V létě můžete příjemný večer zakončit až na náplavce u Vltavy.

Toulejte se pražskými zákoutími s Venuší Hlaváčkovou

Večerní Pražský hradNechte se vyvézt tramvají do stanice Vozovna Střešovice. Odtud sejděte kousek pěšky do Keplerovy ulice a po schodech dolů do Nového Světa. Hned na začátku najdete zrenovovanou dřevěnou roubenku, v níž se nachází Romantik hotel U Raka s útulnou kavárnou. V zimě se tu můžete zahřát u sklenice svařeného vína a hořícího krbu. V tomto romantickém zákoutí skoro zapomenete, že se nacházíte uprostřed ruchu velkoměsta. Projděte se okolo malebných domečků na Novém Světě a zahněte doprava do Kapucínské ulice s klášterem kapucínů. V období adventu jsou v tamním kostele Panny Marie Andělské vystaveny jesličky v životní velikosti s hýbajícími se ovečkami. Hned naproti leží pozoruhodná barokní památka Loreta pyšnící se mimo jiné unikátní zvonkohrou. Nejhezčí pohled na Loretu je od protějšího Černínského paláce, v němž sídlí Ministerstvo zahraničních věcí.
 
Hradčany – Nový SvětLoretánská ulice vás zavede na Hradčanské náměstí s Mariánským morovým sloupem, Arcibiskupským palácem a vstupem na I. nádvoří Pražského hradu. Po pravé straně v rohu náměstí si všimněte sochy Tomáše Garrigue Masaryka před Salmovským palácem. Přejděte k hradbám a naskytne se vám krásný pohled na vrch Petřína a část Prahy včetně Vltavy s několika mosty. Dolů směrem k Malostranskému náměstí sejděte po Zámeckých schodech nebo Nerudovou ulicí. Cestou si všímejte různých domovních znamení. V domě U Dvou slunců prožil většinu svého života básník Jan Neruda. Z Malostranského náměstí s kostelem svatého Mikuláše se lze po Mostecké ulici dostat až na Karlův most, jednu z nejstarších dochovaných pražských památek z roku 1357.


Zábava na vltavské náplavce

Pohled na NáplavkuZejména v letním období se vyplatí prodloužit si procházku o pravý břeh Vltavy. Promenáda po nábřeží směrem k Mánesu nabízí mimořádně pěkný výhled na Hrad, Petřín a budovu Sovových mlýnů s Museem Kampa. Na Slovanském ostrově využijte nabídky jedné z půjčoven pramic a šlapadel, udělejte si projížďku po Vltavě a podívejte se na pražské památky z úplně jiné perspektivy. Ideální zakončení večera slibuje vltavská náplavka, kde si můžete sednout na pití a něco malého k jídlu v jednom z mnoha občerstvení nebo v restauracích na kotvících lodích. Za teplého počasí je tu pěkně živo až do pozdních nočních hodin.