Zdroj foto: mapy.cz, autor Alois Slávik

Křečovice

Obec Křečovice leží ve Středočeském kraji, v okrese Benešov, mezi městy Sedlčany a Neveklov. V Křečovicích stávalo ve 14. století sídlo rytířů Křečovických z Křečovic, ti byli také zakladateli zdejšího kostela. Křečovice se lae nejvíce proslavily jako rodiště Josefa Suka, významného českého skladatele, houslisty a nejbližšího žáka Antonína Dvořáka.
KřečoviceObec Křečovice se nachází v turistické oblasti Posázaví, 7 km od Neveklova a 10 km od Sedlčan. Pokud se sem vypravíte, bude vám obec určitě povědomá – zdejší kostel, hospodu a chalupy budete znát z filmu Vesničko má, středisková anebo ze snímku Farářův konec. Rozloha katastrálního území obce je poměrně velká, necelých 32 km² a zahrnuje mnoho osad a samot od Hodětic nedaleko Vrchotových Janovic, přes Strážovice a Krchleby, až k hladině řeky Vltavy, kde leží Nová Živohošť.

Nová ŽivohošťNa velkém území najdete spoustu zajímavostí: přímo v obci Křečovice to je rodný dům, dnes Památník Josefa Suka, tvrz Křečovice (veřejnojsti nepřístupná) a dominantou je kostel sv. Lukáše. Přírodní památka Křečovický potok je domovem mnoha vzácných rostlin a zvířat. Z Křečovic k zámku Radíč (momentálně nepřístupný) vede stezka Lesního muže a Via Czechia – středozemím. U Vltavy objeví zvídaví turisté zapomenutou zříceninu hradu Kozí hřbet, vyhlídku Psané skály, zříceninu hradu Ostromeč a dve hradiště – Červenka a oppidum Hrazany. Na kopci nad Vltavou stojí v tichu osady Poličany Trapistický klášter Naší Paní nad Vltavou. Pod obec Křečovice spadá i velmi oblíbené rekreační místo na Vltavě, kemp Nová Živohošť s mnoha možnostmi vodní rekreace.

Aktivity v obci Křečovice

Resort Beach Nová Živohošť

Klidné a čisté prostředí rekreačního areálu s vlastní pláží, dlážděnými chodníčky a vzrostlými stromy tvoří příjemnou atmosféru parku, která umožní báječnou relaxaci a odpočinek. Vhodné pro rodiny s dětmi, přátele, houbaře, rybáře, milovníky turistiky, cykloturistiky a sportovních zážitků.
Křečovice, Středočeský kraj

Výlety s autíčky na dálkové ovládání za dobrodružstvím

Expedice s RC Auty do přírody, za pohybem, za dobrodružstvím a poznáváním.
Křečovice, Středočeský kraj

Za historií i filmovými místy do obce Křečovice – výlet za místy z filmu Vesničko má středisková

Zasněný doktor Skružný, žárlivec Turek, svérázný řidič náklaďáku Pávek i mentálně zaostalý Otík, který mu nechtěně připravoval jednu horkou chvilku za druhou, žili v Křečovicích na Sedlčansku. Poznáte zde jejich chalupy, kostel i hospodu.
Křečovice, Středočeský kraj

Psané skály na Slapech

Nad strmým údolím potoka Mastníku, 3 km před jeho ústím do Slapské přehrady, vystupují na pravém břehu v několika patrech skalní stěny. V nejvyšším patře se nachází místo, kde je skála doslova popsána nápisy. Na místo uprostřed skal vede příkrá turistická cesta.
Křečovice, Středočeský kraj

Kostel sv. Lukáše v Křečovicích

Farní kostel svatého Lukáše je dominantou obce Křečovice, která se proslavila natáčením filmu Vesničko má, středisková.
Křečovice, Středočeský kraj

Památník Josefa Suka v Křečovicích

Památník v rodišti houslisty a skladatele Josefa Suka (1874–1935) se nachází v domku, kde Josef Suk strávil podstatnou část svého života. Dům nechal postavit jeho otec v roce 1895, aby zde mohl již tehdy známý Josef Suk odpočívat po koncertních cestách.
Křečovice, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v obci Křečovice

Glamping Slapy

Netradiční ubytování u Slapské přehrady, které spojuje přírodu, dobrodružství kempování a pohodlí hotelového resortu. Čekají vás perfektně vybavené glampingové stany s ložnicemi, kuchyní i koupelnou, ve výjimečné přírodní lokalitě přímo u pláže Slapské přehrady.
Křečovice, Středočeský kraj

Inspirace na výlety z oblasti Posázaví


Z Prahy všemi směry: oppidum Závist, rozhledna, Keltové a Dolní Břežany

Baví vás krátké výlety do přírody, historie a Keltové? Vraťte se s Kudy z nudy v čase o dva tisíce let zpět, kdy žili na našem území. Příjemná procházka za Prahu povede na největší keltské oppidum na Závisti nad Zbraslaví a do Keltského parku v Dolních Břežanech.
Výlet na největší keltské oppidum Závist, Výpravy za kuriozitami

Cyklovýlet na Zbraslav a do Davle za Vladislavem Vančurou

Markéta Lazarová, Rozmarné léto, Konec starých časů, Útěk do Budína a Kubula a Kuba Kubikula, to je pětice nejznámějších próz spisovatele Vladislava Vančury. V červnu si připomínáme 125 let od jeho narození. Pojďte s portálem Kudy z nudy pátrat kde žil a která místa na něj zapůsobila.

Po stopách šlechtických rodů: příběh manželství následníka trůnu Ferdinanda d’Este a Žofie Chotkové

Kdyby se jediný syn císaře Františka Josefa I. nezastřelil v Mayerlingu, nejspíš by František Ferdinand d’Este prožil běžný život váženého šlechtice. Jenže výstřel z roku 1889, který sprovodil ze světa korunního prince Rudolfa, přenesl nástupnictví na rodinu mladšího bratra vládnoucího císaře.

S dětmi na hrad Český Šternberk

Romantický hrad Český Šternberk, obklopený lesy a loukami, se již déle než 760 let majestátně tyčí na skále nad řekou Sázavou. Při jeho návštěvě se ve fantazii lehce přenesete do časů rytířů, králů, princů a princezen. Přijeďte si vychutnat jeho pohádkovou atmosféru s dětmi a zažijete víkend plný dobrodružství.