Úvod > Co chcete dělat? > Trapistický Klášter Naší Paní nad Vltavou v Poličanech u Křečovic
Památky

Trapistický Klášter Naší Paní nad Vltavou v Poličanech u Křečovic

Klášter Naší Paní nad Vltavou v Poličanech u Křečovic postavily trapistky (řád cisterciáků přísné observance). Poutníci se zde mohou zastavit na nákup originálních produktů z kláštera či využít služeb zdejšího domu pro hosty a prožít několik dní v tichu a klidu.

Řád trapistek působí v České republice od roku 2007, kdy sem přišel z Itálie. Dnes zde najdete devatenáct řádových sester - kromě dvanácti Češek i šest Italek a jednu Maďarku. Žijí podle Řehole sv. Benedikta a podle jeho charakteristického "Ora et labora" (Modli se a pracuj). Trapistky si vydělávají na živobytí prací na poli, v ovocných sadech a pěstováním zeleniny.

Vyrábí zde hlavně sušenky podle tradičních italských receptů, chovají včely a prodávají med vysoké kvality. K dalším činnostem patří malování a prodávání ikon. Při této práci používají mnišky pravé zlato a následují starodávné umělecké techniky byzantské tradice. Také vyrábí a prodávají obrázky a přání.

Nedílnou součástí každého trapistického kláštera je i dům pro hosty, který je otevřený pro všechny, kteří touží prožít několik dní v tichu a klidu a načerpat tak novou sílu pro každodenní život. Poutníci se mohou v klášterním kostele zúčastnit liturgie. Součástí domu pro hosty je také malý obchod s produkty poličanského kláštera i mnišskými produkty jiných klášterů z Čech, Itálie a Francie.

Provozovatel

Klášter Naší Paní nad Vltavou

Poličany – Křečovice 10
257 56 Neveklov
Tel.:
+420 731 604 168
Tel.:
+420 312 312 004
Email:
sestrytrap@gmail.com
WWW:
www.trappistevito...
GPS:
49,737846 14,424245
 
 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 
Psané skály na Slapech

Psané skály na Slapech

Křečovice, Středočeský kraj
Zřícenina hradu Ostromeč na Slapech

Zřícenina hradu Ostromeč na Slapech

Radíč, Středočeský kraj
Resort Beach Nová Živohošť

Resort Beach Nová Živohošť

Křečovice, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Glamping Slapy

Glamping Slapy

Křečovice, Středočeský kraj
Wellness rezort You&Me

Wellness rezort You&Me

Prosenická Lhota, Středočeský kraj