Tupadly

Prozkoumejte obec Tupadly ležící asi 10 km severně od Mělníka a nabídku turistických atraktivit. Pokud hledáte klid a pohodu, tady je najdete. V okolí se skalními reliéfy jsou trasy pro výlety pěšky, s kočárkem i na kole. Ať už máte rádi historii, kulturu nebo přírodu, určitě zde najdete něco pro sebe.
Obec se nachází v turistické oblasti Mělnicko – Kokořínsko. Historie obce je úzce spjata s tvrzí Kostelec, která se nacházela přibližně na místě dnešního zámku Slavín. Území v povodí říčky Liběchovky bylo od doby neolitu kontinuálně osídlené, později byla oblast dosídlena německými kolonizátory. Tok Liběchovky využíván pro pohon mlýnů a pil, v Tupadlech se dochoval objekt mlýna a zbytek náhonu

V roce 1936 až 1938 zesílily v oblasti nacionální tendence, které byly korunovány připojením části Liběchovska k Sudetům a Německu. Hranice Čech a Sudet vedla po hřebeni od Osinalického sedla k lesu Království a Tupadlům. V trase hranice je unikátně zachovalá část pohraničního opevnění Řopíky, včetně nedokončených staveb. Po druhé světové válce byl majetek vysídlených Němců zkonfiskován a prodáván pod cenou českým zájemcům. V té době začíná přicházet i první vlna rekreačních turistů, kteří zde vlastní některé pozemky a chalupy dodnes. 

Dopřejte si pohodový pobyt, navštívit tu můžete zajímavé turistické cíle. V okolí jsou známé skalní reliéfy, poznejte Sfingu, Hada, prozkoumejte jeskyni Mordloch i skalní útvar Sedm chlebů. Okolní krajina chráněné krajinné oblasti Kokořínsko- Máchův kraj nabízí širokou škálu možností pro sportovní, turistické a rekreační vyžití. Objevte nezapomenutelná dobrodružství a zážitky.

Aktivity v obci Tupadly

Zámek Slavín v Tupadlech

Zámek Slavín s rozhlednou nad obcí Tupadly měl sloužit jako památník národních hrdinů jak ze slovanské mytologie, tak z historie a kultury. Zámek není přístupný, v současné době je v soukromém vlastnictví.
Tupadly, Středočeský kraj

Rozhledna Slavín v Tupadlech

Třicetimetrová kamenná věž s bohatě zdobeným ochozem z roku 1840, byla v roce 1873 zpřístupněna jako rozhledna. Nachází se v areálu zámku Slavín v Tupadlech.
Tupadly, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v obci Tupadly

Pivovar Tupadly

Rodinný Pivovar Tupadly obnovil řemeslnou výrobu piva v obci Tupadly u Čáslavi od července roku 2020. Navázal tak na tradici původního pivovaru, který byl dostavěn roku 1931 pro F. J. Auersperga a jehož provoz skončil v roce 1961.
Tupadly, Středočeský kraj

Inspirace na výlety z oblasti Mělnicko – Kokořínsko


Na hrad Kokořín za loupežníky

Lehce strašidelné ladění může mít návštěva hradu Kokořín – víte, že byl údajným doupětem Petrovských loupežníků?

Pěší trasa přes rokle a skály z Kokořína do Mšena

Naplánovali jste si výlet na Kokořín a přemýšlíte, s čím spojit prohlídku hradu? Rozhodně by byla škoda jet sem jen na otočku a hned se vracet, ať už jste vyrazili s celou rodinou, v páru nebo třeba sami. Okolní příroda nabízí spousty zajímavostí a míst, kde se pobavíte a ledacos se dozvíte.

Zažijte adrenalin na kole nedaleko Prahy

Udělejte si pořádný cyklovýlet v okolí Prahy. Projedete se z Horoměřic do Kralup nad Vltavou a zpátky krásným údolím Únětického potoka a přírodní rezervací Roztocký háj – Tiché údolí. Užijete si trochu adrenalinu na uzoučkých stezkách podél Vltavy a během přestávek bude vašemu oku lahodit pohled na pěkné přírodní scenérie. Kopcovitá trasa je poměrně náročná, a tak děti tentokrát raději nechte doma.

Okruh z Mělníka na Kokořín

Projeďte se po kouzelném kraji hlubokých údolí, roubených staveb a jedinečných skalních útvarů. Cílem naší příjemné trasy je hrad Kokořín.