Úvod > Výlety > Zamilovaná místa týmu CzechTourismu > Zažijte adrenalin na kole nedaleko Prahy

Zažijte adrenalin na kole nedaleko Prahy

Udělejte si pořádný cyklovýlet v okolí Prahy. Projedete se z Horoměřic do Kralup nad Vltavou a zpátky krásným údolím Únětického potoka a přírodní rezervací Roztocký háj – Tiché údolí. Užijete si trochu adrenalinu na uzoučkých stezkách podél Vltavy a během přestávek bude vašemu oku lahodit pohled na pěkné přírodní scenérie. Kopcovitá trasa je poměrně náročná, a tak děti tentokrát raději nechte doma.

Vyzkoušejte oblíbenou cyklotrasu Lenky Civínové

Cyklisté na výletěOkružní trasa z Horoměřic do Kralup nad Vltavou a zpět měří necelých 50 kilometrů. Nabízí krásné úseky čistou přírodou i projížďku podél řeky. Máte rovněž šanci objevit několik zapomenutých kulturních památek. Pestrý kopcovitý terén vám jistě pomůže vyčistit si hlavu od každodenních starostí. 
 
Od horoměřického zámku se vydejte po cyklistické stezce A18 směrem ke klidnému údolí Únětického potoka se skalnatými svahy po obou stranách. Projeďte okolo zalesněného hřebenu Kozích hřbetů pod zajímavým skalním útvarem s Alšovou vyhlídkou a pokračujte po až k bývalé výletní restauraci Maxmiliánka z dob první republiky. Tady se napojíte na cyklostezku A50/8100 vedoucí Tichým údolím. Dojedete k vlakové stanici Roztoky u Prahy, v jejíž blízkosti leží Středočeské muzeum. Podél tratě se dostanete až k přívozu Klecánky a necháte se přepravit na druhou stranu Vltavy.
 

Zapomenuté hrady a zámky

Tiché údolíNapojíte se na Vltavskou cyklostezku, která váz proveze částí naučné stezky Klecany. Za pár kilometrů vyhlížejte po pravé straně nejzajímavější dominantu města – zámek, jehož nejnovější podoba byla vytvořena v novoempírovém slohu. Za osadou Drasty vás čeká průjezd přírodním parkem Máslovická stráň. Území je významné sérií skalních výchozů a fragmentů skalní stepi. Žijí zde vzácní živočichové a rostou tu ohrožené druhy rostlin. Pak na vás čeká slíbený adrenalinový zážitek na úzké stezce podél Vltavy. Poslední zastávkou před cílovými Kralupy jsou Chvatěruby se zajímavou zříceninou gotického hradu s torzem nedostavěného zámku. Mohutný objekt se tyčí na ostrohu nad Vltavou.
 
V Kralupech nad Vltavou se občerstvěte v loděnici Kotva. Restaurace má letní terasu s výhledem na řeku. Zpáteční cestu vezměte po druhém vltavském břehu přes Tursko, Velké Přílepy, Statenice se zchátralým zámečkem a skvělou restaurací Statenický Mlýn až do Horoměřic. Pokud vám zbude ještě čas a chuť, zakončete výlet v nedalekých Úněticích, kde v místním pivovaru vaří výborné pivo.

Celý popis