Loučeň

Loučeň je městys v Polabí mezi Nymburkem a Mladou Boleslaví. Právě tady objevíte nesmírně atraktivní cíl rodinných výletů, romantický zámek s rozlehlým parkem, řadou bludišť a labyrintů a celou řadou dalších zajímavostí včetně expozice české větve rodiny Thurn-Taxis.

Co musíte vidět v Loučni

Barokní zámek v Loučni s kostelem Nanebevzetí Panny Marie navrhnul pro Valdštejny významný barokní architekt František Maxmilián Kaňka. Dnes je zámek otevřený celoročně a jako jediný v Česku se věnuje posledním šlechtickým majitelům z rodu Thurn-Taxisů, kteří v Loučni žili od počátku 19. století. Dozvíte se například, že právě tady vzniklo nejstarší fotbalové mužstvo v Čechách, proč se Taxisův příkop v dostihu Velká Pardubická jmenuje Taxisův a proč se taxíkům říká TAXI.
 

Přijeďte bloudit do zámeckého parku

Park u zámku Loučeň není tak rozlehlý, že byste v něm zabloudili, ale najdete v něm Labyrintárium, dvanáct labyrintů a bludišť z rozmanitých materiálů. Během jediného dne je pohodlně zvládnete všechny, od přehledného buxusového, dlážděného, travnatého či kamenného labyrintu až po rozsáhlá bludiště z tisů a palisádových hradeb. Vaši obratnost prověří provazové bludiště i maličký prstový labyrint, za tmy na vás čeká překvapivý světelný labyrint na zámeckém nádvoří.
 

Sny romantických duší

Sníte o noci na zámku? V Loučni se vám může splnit, k ubytování se kromě dobových apartmánů na zámku nabízí hotel Maxmilián anebo romantický Domeček knížete Alexandra. K vycházkám láká Svatojiřský les, od zámku vede naučná stezka k pomníčku Helma, studánce Boží voda a pomníku truchlícího anděla; připomíná posledního fürstenberského majitele panství, který roku 1799 padl v bitvě u Stockachu. Tato místa míval rád hudební skladatel Bedřich Smetana, když pobýval u své dcery v blízkých Jabkenicích.
Celý popis

Aktuality z města

Svátek matek oslavte v neděli na zámku Loučeň
8. květen 2020 12:00

Svátek matek oslavte v neděli na zámku Loučeň

Loučeň
Druhou květnovou neděli 10. května 2020 slaví svůj svátek všechny mámy, mamky a maminy, které tradičně dostávají od dětí dárečky nebo kytičky. Přijďte do zámeckých labyrintů a bludišť tento svátek oslavit - všechny maminky mají tento den vstup zdarma.
13.6.
Den pikniků na zámku Loučeň

Den pikniků na zámku Loučeň

Loučeň, Střední Čechy
21.6.
Den otců opět na zámku Loučeň

Den otců opět na zámku Loučeň

Loučeň, Střední Čechy
1.8.
29.8.
Léto s Robinem Hoodem

Léto s Robinem Hoodem

Loučeň, Střední Čechy