Loučeň

Loučeň je městys v Polabí mezi Nymburkem a Mladou Boleslaví. Právě tady objevíte nesmírně atraktivní cíl rodinných výletů, romantický zámek s rozlehlým parkem, řadou bludišť a labyrintů a celou řadou dalších zajímavostí včetně expozice české větve rodiny Thurn-Taxis.

Co musíte vidět v Loučni

Barokní zámek v Loučni s kostelem Nanebevzetí Panny Marie navrhnul pro Valdštejny významný barokní architekt František Maxmilián Kaňka. Dnes je zámek otevřený celoročně a jako jediný v Česku se věnuje posledním šlechtickým majitelům z rodu Thurn-Taxisů, kteří v Loučni žili od počátku 19. století. Dozvíte se například, že právě tady vzniklo nejstarší fotbalové mužstvo v Čechách, proč se Taxisův příkop v dostihu Velká Pardubická jmenuje Taxisův a proč se taxíkům říká TAXI.
 

Přijeďte bloudit do zámeckého parku

Park u zámku Loučeň není tak rozlehlý, že byste v něm zabloudili, ale najdete v něm Labyrintárium, jedenáct labyrintů a bludišť z rozmanitých materiálů. Během jediného dne je pohodlně zvládnete všechny, od přehledného buxusového, dlážděného, travnatého či kamenného labyrintu až po rozsáhlá bludiště z tisů a palisádových hradeb. Vaši obratnost prověří provazové bludiště i maličký prstový labyrint, za tmy na vás čeká překvapivý světelný labyrint na zámeckém nádvoří.
 

Sny romantických duší

Sníte o noci na zámku? V Loučni se vám může splnit, k ubytování se kromě dobových apartmánů na zámku nabízí hotel Maxmilián anebo romantický Domeček knížete Alexandra. K vycházkám láká Svatojiřský les, od zámku vede naučná stezka k pomníčku Helma, studánce Boží voda a pomníku truchlícího anděla; připomíná posledního fürstenberského majitele panství, který roku 1799 padl v bitvě u Stockachu. Tato místa míval rád hudební skladatel Bedřich Smetana, když pobýval u své dcery v blízkých Jabkenicích.
Celý popis

Aktuality z města

Zámek Loučeň má otevřeno každý den v týdnu
13. únor 2020 12:00

Zámek Loučeň má otevřeno každý den v týdnu

Loučeň
Každý den je pro zájemce otevřen zámek Loučeň. Od 1. 2. až do 1. 3. zde probíhají prohlídky na motivy velké lásky knížete Alexandra a jeho manželky, kněžny Marie Thurn- Taxis. Podívat se můžete také do zdejších labyrintů a každý den v 18:00 startuje na zámku světelná a hudební show.
1.2.
1.3.
Příběh lásky na zámku Loučeň

Příběh lásky na zámku Loučeň

Loučeň, Střední Čechy
6.6.
Cesta časem od monarchie k demokracii

Cesta časem od monarchie k demokracii

Loučeň, Střední Čechy
24.11.
10.1.
Příběh vánočního stromečku na zámku Loučeň

Příběh vánočního stromečku na zámku Loučeň

Loučeň, Střední Čechy
28.10.
1.11.
Čokoládové podzimní prázdniny na zámku Loučeň

Čokoládové podzimní prázdniny na zámku Loučeň

Loučeň, Střední Čechy