!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Květ(n)omluva
Květinová víla Jiřinka
"> Květinová víla Jiřinka "> Květinový zámek "> Putování za květinami celého světa
1.5.
30.5.
+ Přidat foto
Akce pro děti

Květ(n)omluva

Kdy 1. květen 2021 10:0030. květen 2021 17:00
Na základě aktuálních protiepidemických opatření zahajujeme provoz zámecké expozice netradičně, bez našich průvodců, ale zato s novým konceptem Květ(n)omluvy. Zámecké příběhy budou nyní vyprávět květiny, instalované v historických komnatách.
Květen je měsícem lásky. O té vám při prohlídkách zámku často vyprávíme. Tentokrát budou příběhy ze zámeckého života kromě průvodců vyprávět i květiny. Na loučeňský zámek totiž dorazí květomluva. Zažijte Loučeň zase trochu jinak, poprvé bez našich kostýmovaných průvodců, sami si můžete zvolit dobu, kterou strávíte v zámeckých komnatách, s tištěným průvodcem. Hlavními hrdiny josu totiž květiny.

Píšete si se svými blízkými vzkazy? Na papírek na ledničku, na stůl, na nástěnku, nebo pomocí mobilu či tabletu? A víte, že myšlenky, vzkazy nebo city můžete vyjádřit i prostřednictvím květin? V minulosti se tak konalo v mnohem větší míře a tak jsme se rozhodli květomluvu pozvat k nám na loučeňský zámek, abyste si malou ukázku mohli prohlédnout a něco se o ní dozvědět.

Jaké vzkazy si mezi sebou posílali kníže Alexandr a kněžna Marie, kteří spolu strávili 59 let společného života? Nebo princ Erich s kněžnou Gabrielou, kteří spolu měli devět dětí? A týká se květomluva jen lásky, nebo toho můžete květinami vyjádřit mnohem více? Možná vás překvapí, co už o květomluvě víte, a ještě více to, co o ní zatím netušíte.

A z prohlídky si odnesete i drobný dárek, který s květomluvou velmi úzce souvisí. 
 
Prohlídky zámku se od soboty 8. května konají opět o víkendech v čase od 11 do 16hod. 

Doporučujeme zakoupit vstupenku předem na vámi zvolený čas. Kapacita zámecké expozice je limitovaná dle aktuálních protiepidemických opatření.
 
Květ(n)omluva i v parku
Květ(n)omluvou bude v máji žít i náš zámecký park. Navážeme na naši cestu kolem světa, kterou  představují fotopointy protějšků našich labyrintů ve světě. 
V květnu si navíc můžete užít zábavné putování "Za květinami celého světa". Vybrali jsme pro vás sedm květin ze sedmi míst světa. Při příchodu dostanete speciální květinovou mapku, při putování budete řešit tajenku, dozvíte se zajímavosti ze života květin  a na závěr si odnesete originální dárek od naší zámecké květinové víly Jiřinky, který vás jistě bude těšit ještě dlouho po návštěvě zámku Loučeň. Víc už ale neprozradíme...
Park s labyrinty je otevřen každý den. Ve všední dny od 10:00 do 17:00 hod, o víkendech až do 19:00 hod.
Na akci platí běžné vstupné.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 6. 5. 2021