Kravaře
"> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto

Kravaře

Kravaře jsou jedním z center Hlučínského Slezska, území se specifickou minulostí, které si uchovává charakteristické nářečí, kroje i zvyky. Leží východně od Opavy a západně od Hlučína v údolní nivě řeky Opavy, nejpřitažlivějším turistickým cílem je zdejší zámek, barokní klenot Slezska.

Co musíte vidět v Kravařích

Dominantou města viditelnou z několika desítek kilometrů je mohutný novogotický kostel sv. Bartoloměje s bílou renesanční věží, která vznikla na počátku 16. století. V barokním zámku si prohlédnete stálé expozice, které mapují zámecký život Eichendorffů a také historii města a život obyčejných lidí na Hlučínsku. Za vidění stojí zámecká kaple sv. Michaela archanděla; jako jedinou ji nepoškodil požár roku 1937, který zničil stropy s rokokovými freskami i vnitřní vybavení s bohatou výzdobou.
 

Kravařsko a Josef Seyfried

Chrámová loď kostela sv. Bartoloměje, fara, pošta a klášter, nyní sídlo městského úřadu, novogotický cihlový kostel sv. Jana Křtitele v Sudicích a další větší i menší církevní stavby v okolí i v Polsku jsou dílem kravařského rodáka, stavitele Josefa Seyfrieda (1865–1923). Architekturu studoval jako samouk, v Kravařích podle jeho návrhu vzniklo několik monumentálních i drobných užitkových staveb, navržených v duchu severoněmecké pseudogotiky.
 

Od golfu přes aquapark až k vodníkovi

V době barokní přestavby zámku založil Jan Rudolf Eichendorff také rozsáhlý anglický park. Vedle milovníků přírody ho mají rádi i golfisté, část slouží jako golfové hřiště. Řadu volnočasových aktivit nabízí sportovní a rekreační komplex Buly Aréna, kde kromě zimního stadionu, posilovny, tenisových kurtů a adventure golfu najdete i aquapark. K výletům do okolí láká zámek ve Velkých Hošticích anebo Mlýn vodníka Slámy; můžete se tu například projet na lodičce anebo si užít piknik v lukách.

Turistická informační centra


19.8.
22.8.
Kravařský odpust – pouť 2022

Kravařský odpust – pouť 2022

Kravaře, Moravskoslezský kraj