Kostel sv. Morice na Mourenci u Annína

Dlouhá Ves

Prozkoumejte obec Dlouhá Ves a nabídku turistických atraktivit. Částí obce je osada Anín. V roce 1796 zde Augustin Muller z Vatětic založil sklárnu na křišťálové sklo a malé skleněné kolárky, tzv. pateříky (korálky k růženci). Největší rozkvět Annín zaznamenal v polovině 19. století, kdy se podnik převzal Josef Eduard Schmid, který začal ve sklárně vyrábět růžové i čiré sklo nejvyšší kvality a výrobky exportoval i do Anglie. Ať už máte rádi historii, kulturu nebo přírodu, určitě zde najdete něco pro sebe.

Oblíbené v obci

Obec Dlouhá Ves (německy Langendorf) se nachází v okrese Klatovy se nachází v turistické oblasti Šumava. Dopřejte si pohodový pobyt, navštívit tu můžete zajímavé turistické cíle: Kostel sv. Mořice v Mouřenci u Annína, Sklárna Annín a Sklářské muzeua, Muzeum dřevařství Dlouhá Ves nebo naučnou stezku, která je dlouhá 4,5 km, vede rovinatým terénem, částečně podél vodního kanálu a řeky Otavy. Zajímavým místem  je i hřbitovní kaple rodiny Schmid, někdejších majitelů sklárny. Postavena byla na vršku na sklárnou po smutné události v roce 1886, kdy Eduardu Schmidovi zemřela po krátké nemoci osmnáctiletá dcera Therese.

Nad osadou se na vrchu zvaném Černá hora (614 m n.m.) stojí jeden z nejromantičtějších šumavských kostelů – Mouřenec (kostel sv. Mořice v Mouřenci u Annína). Je, známý  z pohádky Anděl páně nebo seriálu Policie Modrava. Šumavská obec na březích zlatonosné řeky Otavy a okolní krajina nabízí širokou škálu možností pro sportovní, turistické a rekreační vyžití. Objevte nezapomenutelná dobrodružství a zážitky.

Aktivity v obci Dlouhá Ves

Kostel sv. Mořice v Mouřenci u Annína

Kostel s kostnicí se nachází na vršku v ohybu řeky Otavy u obce Annín, která je proslavena svou dodnes fungující sklárnou. Romantická osada pod vrchem Mouřenec leží asi 12 kilometrů jižním směrem od Sušice. Z vršku Mouřence se nabízejí pěkné výhledy do okolí a na hrad Kašperk.
Dlouhá Ves, Plzeňský kraj

Sklárna Annín na Šumavě

Jednou z nejdéle nepřetržitě fungujících skláren u nás je ta v Anníně na Šumavě. Najdete jí mezi Sušicí a Kašperskými Horami. Založena totiž byla již roku 1796 a její budovy jsou dnes kulturní památkou.
Dlouhá Ves, Plzeňský kraj

Sklářské muzeum Annín

Muzeum, které připomíná tradici šumavského sklářství, můžete navštívit ve sklárně Annín na Klatovsku.
Dlouhá Ves, Plzeňský kraj

Rybolov a muškaření v Anníně na Šumavě

Plánujete o dovolené rybařit, ale stále hledáte vhodné místo? Vydejte se za námi na Šumavu, kde jsou pro rybáře i muškaře skvělé podmínky. Rybolov na Šumavě má mnohaletou tradici a také jedinečné kouzlo.
Dlouhá Ves, Plzeňský kraj

Muzeum dřevařství Dlouhá Ves na Šumavě

Muzeum Dřevařství v Dlouhé Vsi na Šumavě je tematicky zaměřeno na těžbu, zpracování, transport dřeva a jeho následné využití. Tyto činnosti byly pro oblast Centrální Šumavy, Blanského lesa a Horního Pootaví hlavním předmětem činnosti a zdrojem obživy místních obyvatel.
Dlouhá Ves, Plzeňský kraj

Keramická dílna Stáni Sporkové Ptáčkové

Keramický ateliér Stáni Sporkové Ptáčkové – zážitkové kurzy keramického tvoření nebo točení na kruhu.
Dlouhá Ves, Plzeňský kraj

Skleněná socha sv. Vintíře v Anníně

Na Vitnířově stezce potkáte neobvyklou skleněnou sochu svatého Vintíře od sklářské výtvarnice Vladimíry Tesařové. Nachází se nedaleko kostela sv. Mořice v Anníně.
Dlouhá Ves, Plzeňský kraj

Ubytování a restaurace v obci Dlouhá Ves

Hotel Annín – wellness v srdci Šumavy

Wellness Hotelu Annín v těsné blízkosti Kašperských hor nabízí wellness centrum, 2 bowlingové dráhy a restauraci.
Dlouhá Ves, Plzeňský kraj

Autocamping Annín I.

Autokemping v oblasti Šumava u řeky Otavy, nabízí levné ubytování v bungalovech a chatkách, ve vlastních přívěsech, karavanech a stanech. Kemp má nové sociální zařízení, restaurace s terasou, dětské hřiště a koupaliště.
Dlouhá Ves, Plzeňský kraj

Chalupy Rajsko na Šumavě

Rajsko leží 8 km od Kašperských Hor a 6 km od Sušice. Každá chalupa se skládá ze 2 zcela oddělených stejných mezonetových apartmá,
Dlouhá Ves, Plzeňský kraj

Inspirace na výlety z oblasti Šumava


Šumavským podhůřím na Klostermannovu rozhlednu a Královský kámen

Udělejte si výlet v podhůří Šumavy okolím Javorníku a na pověstmi opředený Královský kámen. Co vás na trase čeká? Projdete se okolím Javorníku, který měl v oblibě i šumavský spisovatel Karel Klostermann a poznáte zblízka pestrou krajinou plnou lesů, luk a pastvin s krásnými výhledy do okolí. U kapličky sv. Antonína Paduánského můžete vyzkoušet své znalosti o přírodě a na vrcholu Javorníku vystoupáte po 197 schodech na vrchol Klostermannovy rozhledny. Za pěkného počasí odtud lze pozorovat i vrcholky Alp. Dále půjdete přes Královský kámen, kde se podle pověsti ukryl český král prchající před nepřátelským vojskem. Cesta vás zavede i na hranici přírodní památky Tejmlov, která chrání zachovalé louky a pastviny s výskytem vzácných rostlin a živočichů, včetně několika druhů orchidejí.
trasa Pošumavím do Vacova, Cesty krajinou

Objevte krásu brány Šumavy a Prachatic

Prachatice jsou krásné historické město s ještě krásnějším náměstím. Pro svou polohu na samém okraji hor bývají nazývány brána Šumavy. Navštivte tento kout České republiky a určitě vás nezklamou kulturní památky, romantické procházky starobylými uličkami, ani výlety po prachatickém okolí.

Zábavný výlet pro děti: s předškoláky na Šumavu k jezerům, vodopádům a na rozhlednu

Užíváte si volno na Šumavě a přemýšlíte, kde se dá po kopcích jezdit s kočárkem? Máme pro vás nejlepší tipy pro výlety s dětmi, kam můžete vzít hlavě ty nejmenší. Tentokrát jsme totiž na Kudy z nudy mysleli hlavně na ně, na miminka, batolata a předškoláky od dvou do šesti let.
na Šumavu s dětmi, Výlety pro děti

Pěšky i na kole Šumavou na Čertovo a Černé jezero

Nádhernou šumavskou krajinu v okolí ledovcových jezer odnedávna opěvují spisovatelé, básníci a hudebníci. Všichni, kdo sem jednou zavítali, se pravidelně vrací, aby načerpali energii sálající z vodních hladin i okolních lesů. Na procházky Šumavou si určitě nezapomeňte přibalit dalekohled. Bude se vám hodit na vyhlídkách a při troše štěstí uvidíte také divokou zvěř.