Úvod > Kam pojedete? > Oblasti > Český ráj > Chuchelna

Chuchelna

Prozkoumejte obec Chuchelna, která leží v Libereckém kraji pouhé tři kilometry od Semil, a její nabídku turistických atraktivit. Ať už máte rádi historii, kulturu nebo přírodu, určitě zde najdete něco pro sebe.

Obec se nachází v turistické oblasti Český ráj, leží na pomezí chráněné krajinné oblasti na severovýchodním svahu Kozákova západně od Semil. Území obce sahá od samotného vrcholu Kozákova až k levému břehu řeky Jizery, protékající kaňonem mezi Bítouchovem a Spálovem. Obec se dělí na tři části – Chuchelnu, Lhotu a Komárov. 

V poslední době je obec celkem turisticky vyhledávána, přímo v ní najdete četná sportoviště a v okolí řadu turistických tras. Okolní krajina nabízí širokou škálu možností pro sportovní, turistické a rekreační vyžití. V zimě oceníte blízkost Ski areálu Kozákov a nabídku běžeckých tras.Objevte nezapomenutelná dobrodružství a zážitky.  Mezi zajímavé turistické cíle patří rozhledna Kozákov a Riegrova chata, Krkavčí skála – vyhlídka na kaňon řeky Jizery a naučná Riegerova stezka. Přímo v obci je několik pěkných kapliček.

Aktivity v obci Chuchelna

Rozhledna Kozákov a Riegrova chata v Českém ráji

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Od roku 1928 se na vrcholu nachází Riegrova turistická chata a od roku 1993 zde stojí kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.
Chuchelna, Liberecký kraj

Ski areál Kozákov

Skiareál se nachází na severním svahu Kozákova, nedaleko měst Semily, Turnov a okolo jedné hodiny jízdy z Prahy. Zalyžovat si můžete na třech sjezdovkách, k dispozici je zde 500 metrů dlouhý vlek pro veřejnost.
Chuchelna, Liberecký kraj

Běžecké trasy na Semilsku

Za příznivých sněhových podmínek jsou udržovány běžecké tratě na Semilsku v těchto lokalitách: Od Záhoří přes vrchol Kozákova, Komárov, Bačov směrem ke Žlábku s jednou odbočkou na Lhotu a od Záhoří ke Slapu a do centra Chuchelny.
Chuchelna, Liberecký kraj

Inspirace na výlety z oblasti Český ráj


S osobností na procházku: po Nové Pace s malířem a řezbářem Vojtěchem Suchardou

Při výletu do Nové Paky vám ze Suchardů půjde hlava kolem! S Kudy z nudy vás seznámíme totiž nejenom s Vojtěchem Suchardou, ale také s jeho sourozenci, předky i potomky. Poznejte Novou Paku jako město sochařů, malířů a grafiků z uměleckého rodu Suchardů, jako město plné pozoruhodných děl a příběhů.
výlet do Nové Paky, Pěšky po Česku

Pěší okruh Hruboskalskem

Vydejte se na výlet oblíbeným skalním městem Českého ráje! Výlet je dlouhý 14 km a jeho trasa vás povede z Turnova kolem hradu Valdštejn, přes Arboretum Bukovina a Mariánskou vyhlídku na parkoviště pod Valdštejnem a zpět do Turnova.

Výlet okolo Hrubého Rohozce zámeckou stezkou

Mezi francouzskými šlechtici, kteří se v minulosti usadili v českých zemích, se obejvilo i jméno rodu Des Fours. Desfoursové [defúrové] jsou šlechtický rod, který do českých zemí přišel z Lotrinska. Hlavním sídlem rodu v Čechách byl po tři sta let zámek Hrubý Rohozec, k tomuto panství patřila také část Jizerských hor. Víte, kde se s ním ještě můžete setkat?

Na kole Českým rájem

Chráněná krajinná oblast Český ráj je úžasným místem pro cykloturistiku. Pokud se vydaří počasí, je zde bohatý výběr jednodenních výletů. Na své si přijde každý. Vypravit se můžete na hrady zámky, do skalních měst a pokaždé budete projíždět překrásnými přírodními scenériemi. Je už na vás, zda vyrazíte z dobře dostupné Prahy nebo se ubytujete v některém z penzionů či autokempů.
Zřícenina hradu Trosky, Zamilovaná místa týmu CzechTourismu