Březí

Prozkoumejte obec Březí a nabídku turistických atraktivit. Obec byla v minulosti známá především knoflikářstvím, šitím rukavic a výrobou sítěk na vlasy. Dominantou obce je kostel sv. Jana Křtitele z let 1691-1696, který je památkově chráněn stejně jako fara s bránou a hospodářským stavením. Obec Březí nabízí klidné prostředí pro odpočinek a výhodnou pozici pro aktivní turistiku. Ať už máte rádi historii, kulturu nebo přírodu, určitě zde najdete něco pro sebe.

Oblíbené v obci

Obec se nachází na hranici chráněné krajinné oblasti Pálava v turistické oblasti Pálava a Lednicko-valtický areál. Jádro obce tvoří tři rovnoběžné ulice kolmé na hlavní dopravní tepnu Mikulov-Znojmo II/414. Tato odlišná orientace je dána z dob Rakouského císařství, kdy byla obec dopravně orientována směrem k Brnu a Vídni. Oblast je spojená s vinařskou turistikou a je zde řada možností pro spojení degustace vína s pohybem v krásné přírodě v okolí Pálavy. Obcí prochází značená cyklistická Mikulovská vinařská stezka. Dopřejte si pohodový pobyt, navštívit tu můžete zajímavé turistické cíle: Bunkering – ubytování v bunkru č. 37 v Březí u Mikulova, Rodinné vinařství Kadrnka v Březí u Mikulova, Koupání v Březí u Mikulova, Pivovar Březácký sup, Vinařství Kňourek. Přímo v obci při aktivním odpočinku můžete využít velkou sportovní halu, letní koupaliště s tenisovými kurty a plážový volejbal, dětské hřiště. Okolní krajina nabízí širokou škálu možností pro sportovní, turistické a rekreační vyžití. Objevte nezapomenutelná dobrodružství a zážitky.

Aktivity v obci Březí

Koupání v Březí u Mikulova

Osvěžující bazény, udržovaná travnatá plocha a bufet s občersvením.
Březí, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v obci Březí

Bunkering – ubytování v bunkru č. 37 v Březí u Mikulova

Toužili jste někdy po přespání ve vojenském bunkru? V Březí u Mikulova se váš sen stane realitou. V bunkru č. 37 najdete útulný pokojíček s kamny, pohodlnou postelí i televizí. Ze samotného bunkru je kousek nádherné město Mikulov s výraznou dominantou – barokním zámkem.
Březí, Jihomoravský kraj

Pivovar Březácký sup

Nejmenší pivovar v České republice se nachází v Březí u Mikulova. Specializuje se na svrchně kvašená piva, která vaří přímo v srdci vinařské oblasti.
Březí, Jihomoravský kraj

Rodinné vinařství Kadrnka v Březí u Mikulova

Již čtvrtá generace vinařů provozuje své vinice ve vinařské obci Březí u Mikulova v blízkosti Pavlovských a Dunajovských vrchů.
Březí, Jihomoravský kraj

Vinařství Kňourek

V malebné vinařské vesničce Březí u Mikulova na Jihu Moravy leží rodinné vinařství Kňourek. Hlavním zaměřením našeho vinařství je výroba vysoce kvalitních Moravských vín a poskytování všech služeb souvisejících s poznáváním vín a vinařskou turistikou.
Březí, Jihomoravský kraj

Inspirace na výlety z oblasti Pálava a Lednicko-valtický areál


Tak trochu jiná zima v Mikulově aneb v zimě do Lednice

Prožijte adventní čas v klidné zimní atmosféře starobylého města Mikulova a udělejte si radost malými dárky z vánočního jarmarku. Blízký zámek Lednice, skromné to venkovské sídlo rodiny Lichtenštejnů, vás zase zve na zimní prohlídky nádherných interiérů. Pobyt v Lednicko-valtickém areálu můžete ještě okořenit plavbou s vůní svařeného vína po řece Dyji k Janohradu anebo návštěvou zámeckého skleníku, kde pořád něco kvete!

Trojúhelník Lednicko-valtickým areálem na kole

Nenáročný cyklovýlet vás zavede na nejkrásnější místa Lednicko-valtického areálu. Trasa vychází z Břeclavi a protíná nivu Dyje, proplétá se okolo Janova hradu k Minaretu, zámku Lednice, Chrámu Tří Grácií, zámku ve Valticích a Bořím lesem přes Rendez-Vous se vrací zpět do Břeclavi. Celý okruh měří 37 kilometrů a mimo krátkého stoupání z Valtic po silnici č. 40 k benzínce, vede po rovině.

Objevte všechny krásy Mikulovska

Když se vracíte z jihu zpátky do České republiky, Mikulov je prvním městem, které vás zdaleka vítá a ujišťuje, že jste zase doma. Malebný zámek na kopci posetém hezkými domečky ční nad okolní pálavskou přírodou. Zastavte se a poznejte zdejší historii, projděte se přírodou a okoštujte vynikající výsledky práce místních vinařů.

Za vínem do Velkopavlovické oblasti

Vydejte se pěšky nebo na kole za vínem. Ve skutečnosti není důležité jak, protože pokud navštívíte některý z nepřeberného množství moravských vinných sklípků, patrně stejně půjdete domů po svých a kolo vám bude sloužit spíše jako opora při chůzi. Alespoň budete mít více času pokochat se krásou nekonečných vinic. Moře je fajn, ale daleko. Morava také začíná na "M" a je o poznání blíž. Ruku na srdce, kolikrát jste byli v opravdovém moravském sklípku a "zabékali" si s cimbálovkou?