Úvod > Výlety > Výlety za vánoční atmosférou > Tak trochu jiná zima v Mikulově aneb v zimě do Lednice

Tak trochu jiná zima v Mikulově aneb v zimě do Lednice

Prožijte adventní čas v klidné zimní atmosféře starobylého města Mikulova a udělejte si radost malými dárky z vánočního jarmarku. Blízký zámek Lednice, skromné to venkovské sídlo rodiny Lichtenštejnů, vás zase zve na zimní prohlídky nádherných interiérů. Pobyt v Lednicko-valtickém areálu můžete ještě okořenit plavbou s vůní svařeného vína po řece Dyji k Janohradu anebo návštěvou zámeckého skleníku, kde pořád něco kvete!

Vychutnejte si zimní atmosféru ve starobylém Mikulově

Mikulov zimníPřijďte si vychutnat zimní atmosféru starobylého Mikulova při hodinové prohlídce města se šálkem svařeného vína. Za doprovodu místních průvodců se seznámíte s historií města, průvodci vás zavedou do zámeckého sklepení s obřím sudem a provedou vás také židovskou čtvrtí, Dietrichsteinskou hrobku nebo židovským hřbitovem. Zima vám určitě nebude. Prohlídky probíhají po předchozí objednávce nejméně 2 dny před požadovaným termínem.

 Hlavní adventní akcí patří v Mikulově Vánoce pod radnicí. Na návštěvníky čeká vánoční jarmark s tradičními řemesly a dobrotami. Koledy vytvoří slavnostní a poklidnou atmosféru a lidé se mohou konečně zastavit na kus řeči s přáteli, které tu potkají. Mohou si k tomu dát rybí či zabijačkové speciality, svařené víno, punč nebo koupit ručně vyrobený dárek pod stromeček. Letos budou Vánoce pod radnicí probíhat od 9. do 10. prosince 2023.
 

V zimě na návštěvu jedině do Lednice

Zámek LedniceA co by to bylo za výlet bez prohlídky hradu nebo zámku? Při svých toulkách adventní jižní Moravou zavítejte do Lednice. Zámek je otevřen v zimním období každou sobotu a neděli od 10 do 16 hodin. Reprezentační sály jsou zdobené vyřezávanými stropy, kolem stěn je dřevěné obložení a nádherný mobiliář nemá v Evropě obdoby. Uvidíte vstupní halu, lovecký salonek, koupelnu, předpokoj, modrý pokoj, dámskou ložnici, čínský pokoj a kabinet, rytířský sál, jídelnu, knihovnu, tyrkysový společenský sál, červený kuřácký salon a modrý taneční sál. O adventních víkendech bude I. prohlídkový okruh doplněn o vánoční výzdobu a ukázku svátečního stolování včetně ochutnávky cukroví a poslechu vánočních koled. Komu by byla zima, může se po prohlídce ohřát v zámeckém skleníku, kde každý měsíc kvetou nějaké zajímavé rostliny.