Úvod > Výlety > Na kole po Česku > Trojúhelník Lednicko-valtickým areálem na kole

Trojúhelník Lednicko-valtickým areálem na kole

Nenáročný cyklovýlet vás zavede na nejkrásnější místa Lednicko-valtického areálu. Trasa vychází z Břeclavi a protíná nivu Dyje, proplétá se okolo Janova hradu k Minaretu, zámku Lednice, Chrámu Tří Grácií, zámku ve Valticích a Bořím lesem přes Rendez-Vous se vrací zpět do Břeclavi. Celý okruh měří 37 kilometrů a mimo krátkého stoupání z Valtic po silnici č. 40 k benzínce, vede po rovině.
Lužní lesNa trase vycházející z Břeclavi vás čeká to nejlepší z Lednicko-valtického areálu, objevíte říši vodního ptactva a množství drobných romantických staveb rozesetých po krajině. Provázet vás bude všudypřítomná vůně přírody a nezapomenutelná chuť moravských vín. Vzhledem k malému převýšení je tento cyklovýlet nenáročný, vhodná jsou na něj treková kola.

Na kolo můžete nasednout u kostela sv. Václava v Břeclavi, na Náměstí T.G.Masaryka. Přejedete křižovatku a dáte se směrem k břeclavskému zámečku. Odtud je to už jen kousíček k Lužnímu lesu na pravém břehu Dyje. Dříve tu rod Lichtenštejnů choval prasata (odtud název „Kančí obora“), dnes jej křižuje naučná stezka. Oko potěší vzrostlé duby, jasany a habry; nos vůně vzácných květů a ucho šumění starých říčních ramen a tůní.
 

Navštivte neopominutelné památky areálu

Zámek LedniceJako první se vám představí lovecký zámeček Janův hrad, kde se obvykle shromažďovalo panstvo k lovu. Od romantické umělé zříceniny jezdí v létě také pravidelná lodní linkazámku Lednice. Pro pořádání velkolepých setkání evropské šlechty sloužily reprezentační sály s vyřezávanými stropy, dřevěným obložením stěn a vybraným mobiliářem, které nemají v Evropě obdoby. Vybrat si zde můžete ze čtyř tras a milovníci vzácných květin by určitě neměli vynechat zdejší palmový skleník, kde najdou kvetoucí rostliny po celý rok.

Lednice vede trasa mírným stoupáním k zastávce ČD Lednice – žst. a pokračuje po červené mezi rybníky Prostřední a Mlýnský. Pak vystoupá k Novému Dvoru a po rovině vás dovede ke Chrámu Tří Grácií a do Valtic, kde stojí za prohlídku zámek s novou expozicí o knížecí rodině Lichtenštejnů nebo také Salon vín České republiky. Posledním zastavením pak bude lovecký zámeček Rendez-vous, zasvěcen bohyni lovu Dianě. Po červené se pak vydejte na rozcestí Sv. Hubert – kaple a pak po žluté přes Charvátskou Novou Ves a již známou Kančí oboru zpět do Břeclavi.