Úvod > Česká nej > Průmysl > Ponožkoboty Skinners - hybridní obuv z Moravy
Průmysl

Ponožkoboty Skinners – hybridní obuv z Moravy

Ani boty, ani ponožky. Skinners je funkční a minimalistická obuv, která na první pohled zaujme svým unikátním designem. Odolný materiál ze švédských polymerů, technologie bez použití jakýchkoli lepidel a třívrstvý a pružný úplet vám tak nabízí maximální pohodlí i ochranu. Noha ve Skinners vypadá přirozeně a zároveň je zachována její funkčnost. Mladá moravská firma obouvá téměř 100 zemí světa.
Skinners vymysleli a do celého světa rozšířili roku 2016 brněnští cestovatelé Petr Procházka a jeho partnerka Michaela Matějková. Často při svých výpravách řešili nedostatek místa v batohu. Tímto nápadem našli a dokonale zaplnili díru na trhu. Několik let již také sbírají světová uznání na poli barefoot obuvi. Koncept ponožkobot vychází z toho, že firma usilovala o to, vytvořit minimalistickou obuv, která by člověku dopřála pohodlí a volnost, jakou má běžně v ponožce, ale zároveň měla ochranný prvek obuvi, čímž je podrážka.

Celý nápad vznikl v momentě, kdy si spoluzakladatel Skinners Petr při brigádě v Norsku všiml, že jeden z jeho kolegů chodí do ulic jen v ponožkách. Důvodem bylo zranění, které se mu v uzavřené obuvi špatně hojilo. Procházka mu pomohl ponožky vylepšit o podrážku, aby se mu hned neprošoupaly, a nápad byl na světě.

Velkou výhodou Skinners je, že jsou sbalitelné do dvou malých ruliček, které v batohu nezaberou téměř žádné místo a poslouží jako ideální záloha trekových bot nebo relaxační obuv po delší túře, která uleví vašim nohám. Horký písek, kluzké kameny, ostré korály nebo strach z neznámého? Být naboso u moře může být nebezpečné. Obujte Skinners a užijte si radost z objevování neznámých vod nebo vodních sportů bez omezení. Perfektně se hodí také pro sálové sporty a do posilovny, kdy svému nositeli poskytují maximální stabilitu a kontrolu pohybu při dřepech, mrtvém tahu, planku a dalších cvicích. Ve Skinners pochopíte, že pohyb celého těla začíná právě v chodidlech. Vše potřebné se dozvíte na webu skinners.cc.

Ubytování a restaurace

Restaurace Masný růžek v Brně

Restaurace Masný růžek v Brně

Brno, Jihomoravský kraj
Potrefená Husa Brno

Potrefená Husa Brno

Brno, Jihomoravský kraj
Parní pivovar Hauskrecht v Brně

Parní pivovar Hauskrecht v Brně

Brno, Jihomoravský kraj