Úvod > Co chcete dělat? > Restaurace Masný růžek v Brně
Gurmánská turistika

Restaurace Masný růžek v Brně

Restaurace Masný růžek se nachází na rohu ulice Masná a Křenová. Ochutnáte zde vynikající kousky masa z grilu, trouby i udírny, a k tomu se osvěžíte žejdlíkem poctivého plzeňského.
V místě bývalé pivnice na rohu ulic Masná a Křenová vznikla restaurace se stylovým interiérem, kde si určitě všimnete ručních maleb zvířat, industriálních svítidel anebo siluet krávy, prasete a ovce s naznačeným porcováním.

Historický dům, ve kterém dnes restaurace sídlí byl postaven v 80. letech 19. století. Celému tomuto nárožnímu bloku se tehdy říkalo masný růžek, jelikož nedaleko se nacházela městská jatka. Právě tudy chodily každý den do práce a z práce celé generace řezníků. Bylo tedy jen logické, že na nároží otevřela v 50. letech 20. století pivnice, kde řezničtí mistři po šichtě hasili žízeň. Název se nabízel sám – Masný růžek.

Podle dobových svědectví si pivnice Masný růžek zakládala na vynikajícím pivu, kvalitním mase a výrobcích z masa. Této tradici zůstávají věrni i dnešní provozovatelé. Vrací do zrekonstruované restaurace staré osvědčené kvality. Slibují, že zde nás ochutnáte vynikající kousky masa z grilu, trouby i udírny, a k tomu se osvěžíte žejdlíkem poctivého plzeňského.

Ubytování a restaurace v okolí