Úvod > Co chcete dělat? > Pivovar Hauskrecht – nejlepší pivo v Brně
Gurmánská turistika

Pivovar Hauskrecht – nejlepší pivo v Brně

Řemeslný pivovar Hauskrecht, spojující tradiční české pivovarnické postupy s nejmodernějšími zahraničními trendy craft beer se nachází v Brně.
Společně s bývalými kolegy ze Starobrna zaujala pana Hauskrechta jedna z budov bývalých brněnských jatek z roku 1899, kde pivovar stojí. Původně se zde porážely koně, nyní v objektu vyráží horká mladina. Hauskrecht je známý tím, že přivedl na svět řadu výjimečných piv, a to zejména v produkci velkých pivovarů. Můžeme připomenout třeba Medium, Červeného a Černého draka nebo Zelené pivo v barvách Starobrna.

Pivovar Hauskrecht nabízí také prohlídky pivovaru. Dozvíte se, jak se vaří pivo značky PETR HAUSKRECHT-PARNÍ PIVOVAR, ochutnáte speciální slady, přivoníte nejen k Žateckému chmelu a samozřejmě se můžete zeptat na cokoliv, co s pivovarnictvím nebo pivovarem souvisí.

Můžete se těšit na degustaci piv, která jsou v době návštěvy zrovna na čepu v pivovarské Šalandě a na malou výstavu pivovarských a hostinských relikvií z dob dávno minulých. V krátkém filmu uvidíte postup výroby piva v pivovaru den po dni a třeba se dozvíte něco víc i o samotném Petru Hauskrechtovi. 
 

Provozovatel

Brněnská pivovarnická společnost s.r.o.

Porážka 208/3
602 00 Brno
Tel.:
+420 739 997 512
Email:
pivovar@hauskrech...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.hauskrecht.cz
GPS:
49,187577 16,628285
 
Region:
Jihomoravský kraj
Oblast:
Brno a okolí
Město:
Brno
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Parní pivovar Hauskrecht v Brně

Parní pivovar Hauskrecht v Brně

Brno, Jihomoravský kraj
Restaurace Masný růžek v Brně

Restaurace Masný růžek v Brně

Brno, Jihomoravský kraj
Potrefená Husa Brno

Potrefená Husa Brno

Brno, Jihomoravský kraj