Úvod > Aktuality > Soutěž Vinař roku zná svého vítěze – je jím vinařství Spielberg
Soutěž Vinař roku zná svého vítěze - je jím vinařství Spielberg
"> ">
Gurmánská turistika

Soutěž Vinař roku zná svého vítěze – je jím vinařství Spielberg

  • Vydáno29. srpna 2017
V národní soutěži Makro Vinař roku České republiky 2017 získalo prvenství Vinařství Spielberg. Porota složená z nejlepších degustátorů světa ohodnotila jeho pětici vín nejlépe z 538 vzorků přihlášených do soutěže. Vinaři přihlašovali minimálně pět různých vín a každá kolekce musela obsahovat vína nejméně tří soutěžních kategorií.

V národní soutěži Makro Vinař roku České republiky 2017 získalo prvenství Vinařství Spielberg. Ve finálovém kole se o titul ucházelo celkem osm vinařství z Moravy. Stříbrnou příčku obsadilo Nové vinařství z Drnholce a na třetím místě se umístil Milan Sůkal z Nového Poddvorova.

Kromě prvních tří míst byly vyhlášeny ceny v dalších několika kategoriích. Zemědělské družstvo Němčičky si i letos odneslo cenu veřejnosti a titul Deník Můj vinař roku 2017. Nově se letos udělovalo také ocenění společnosti Makro pro nejlepší rodinné vinařství s produkcí do 200 tisíc litrů vína ročně, to získalo Vinařství Milana Sůkala. Touto novou kategorií chtěli pořadatelé zviditelnit úspěšná rodinná vinařství, která mají svou nezastupitelnou roli nejen v oblasti produkce, ale i v utváření lokální vinařské kultury.
 

Muškát z Valtic Korunním Šampionem

Korunním Šampionem bílých vín se stal Muškát žlutý výběr z cibéb 2015 z Vinných sklepů Valtice. Cenu Šampiona červených vín si odnesl opět Milan Sůkal za Pinot Noir 2015 Výběr z hroznů.

JUDr. Luboš Bárta obdržel cenu Vinařské asociace ČR za celoživotní přínos českému a moravskému vinařství. Jiří Šebela převzal ocenění Aquatestu za tradiční a ekologické postupy ve vinařství.

Vína oceněná v soutěži najdou zákazníci v stíti velkoobchodu Makro přibližně od poloviny září.

Vynikající vína Zemědělského družstva Němčičky

Vynikající vína Zemědělského družstva Němčičky

Vinařství ZD Němčičky hospodaří ve Velkopavlovické vinařské podoblasti na 124 ha vlastních vinic v šetrné integrované produkci. Rozlohou vinohradů a půdními podmínkami viničních tratí patří Němčičky k významným moravským vinařským obcím.

Rodinné vinařství Milan Sůkal Nový Poddvorov

Rodinné vinařství Milan Sůkal Nový Poddvorov

Rodiná vinařská firma získala řadu ocenění na prestižních výstavách vín v České republice. Už praděd Sůkal vinařil a patřil v obci mezi významné vinaře, děd měl vinařskou školu, ale přestěhoval se za prací do Hodonína, odkud se otec vrátil zpět do Poddvorova, vysadil vinohrady a začal vinařit.

Nové vinařství Drnholec

Nové vinařství Drnholec

V Novém Vinařství se všechno dělá inovativně, lépe a jinak. Patří od roku 2005 k nejprogresivnějším vinařstvím v České republice, a to především díky modernímu přístupu k pěstování hroznů a výrobě vína. Obhospodařuje 102 ha vinic a vyrábí pouze jakostní vína z vyzrálých až přezrálých hroznů.

Vinařství Spielberg – víno z kyjovských vinic

Vinařství Spielberg – víno z kyjovských vinic

Vinařství je držitelem titulu Vinař roku 2017. Středně velké vinařství hospodaří na 65 hektarech na Kyjovsku. Mezi jeho nejlepší vína patří ryzlinky, ale i rulandské šedé a bílé.

Vinné sklepy Valtice

Vinné sklepy Valtice

Jedná se o firmu rodinného typu s hlubokými moravskými kořeny a tradicemi. Základy tohoto vinařství byly položeny již ve 12. století na místech původního valtického hradu.