Úvod > Co chcete dělat? > Gurmánská turistika > Nové vinařství Drnholec
Gurmánská turistika

Nové vinařství Drnholec

V Novém Vinařství se všechno dělá inovativně, lépe a jinak. Patří od roku 2005 k nejprogresivnějším vinařstvím v České republice, a to především díky modernímu přístupu k pěstování hroznů a výrobě vína. Obhospodařuje 102 ha vinic a vyrábí pouze jakostní vína z vyzrálých až přezrálých hroznů.
Nové Vinařství se sídlem v Drnholci obhospodařuje cca 123 hektarů vlastních vinic nedaleko rakouských hranic v obcích Drnholec, Nový Přerov, Klentnice a Valtice. Vinařství se může pochlubit řadou medailí z nejprestižnějších světových soutěží. Roční produkce se pohybuje okolo 250 tisíc lahví. Vinařství leží na konci obce Drnholec na konci sklepní ulice po pravé straně při výjezdu na Litobratřice.
 
V Novém Vinařství se od začátku vyráběla pouze bílá a růžová vína. Tato filosofie vycházela z předpokladu, že v tak chladném regionu, jakým jižní Morava z pohledu vinaře bezesporu je, se dá každý rok vyrobit víno prvotřídní kvality v barvě bílé či růžové, nikoliv však barvy červené. S červeným je to na Moravě tak, že někdy je opravdu špičkové a v některých letech "jen" dobré. V posledních letech však vinařství neodolalo tlaku veřejnosti a začalo vyrábět i vynikající červené víno. A když červené na "severu", tak Pinot noir – této modré odrůdě chladnější klima přímo vyhovuje. K výsledné výjimečné kvalitě vín pak také přispěly sudy, ve kterých víno zrálo. Poté ještě do sortimentu přidali slavnou rakouskou odrůdu Zweigeltrebe.

Celá produkce je rozdělena do řad Cépage (bílá a růžová odrůdová vína), Cuvée (cuvée více odrůd nebo enologická cuvée jedné odrůdy vyrobená z hroznů různých vlastností) a Léger (vína, u kterých bylo zastaveno kvašení a mají méně než 5 % alkoholu a více než 100g/l zbytkového cukru. Zajímavým doplňkem je Rosecco - růžové perlivé víno.


V sortimentu se nachází čtyři základní řady:

Emballage – jakostní odrůdová vína, šroubový uzávěr, vyšší zbytkový cukr
Cépage – přívlastková odrůdová vína, skleněný uzávěr (růžová vína – šroubový uzávěr)
Cuvée – směsná jakostní vína, skleněný uzávěr (růžová vína – šroubový uzávěr)
Speciality – jakostní šumivá vína kvašená v láhvi, odrůdové mošty, nízko alkoholické víno


Zdejší vína se uzavírají výhradně skleněnými nebo šroubovými uzávěry. Výjimkou, potvrzující pravidlo, je červené víno Pinot Noir s korkovou zátkou. Jako první v České republice v roce 2006 použilo vinařství skleněné uzávěry VINO-LOK a stále je jediné, které je v celém bývalém Československu používá. Vinařství je zakládajícím a stále aktivním členem prestižní Aliance vinařů V8, která klade velký důraz na garanci původu vína vyráběného v České republice.
 

Degustace vín Nového vinařství ve starých sklepech

Dva historické, zrekonstruované sklepy, uvnitř spojené. Sklepy jsou z 18. století, kde je malé posezení situováno v jedné z lisoven a velké posezení přímo ve sklepě s nádhernou cihlovou klenbou. I podlaha sklepa je pokryta cihlami – půdovkami, pod nimiž se skrývá topení. Druhý sklep je určen k archivaci vín. V podzemí, mezi dvěma lisovnami se nacházejí moderní, prostorné toalety. Sklep je vybaven tak, aby se dalo uspokojit vínem, studenými i teplými nápoji a studenou stravou. Na přání lze zajistit teplou stravu, kterou je zajišťována externě subdodávkou, cimbálovou muziku nebo harmoniku.

Sklípky se nachází ve Wolkerově ulici 8 a vejde se sem maximálně 50 osob. Přístupné jsou pouze na objednávku po celý rok (vyjma nedělí a státních svátků), ve všední den otevřeno max. do 24.00 hodin, v pátek a sobotu do 1.00 hodin. Pro otevření sklepů je minimální počet 10 osob. Degustaci si lze dohodnout na telefonu 519 519 082 nebo emailu obchod@novevinarstvi.cz.
 

Piknik ve vinici

Víno se rodí ve vinici a není nic lepšího, než se o tom přesvědčit a při této příležitosti si udělat piknik. Zdejší trati ukrývají řadu úžasných a dosud neobjevených zákoutí a vyhlídek. Rádi vám zde ukáží cestu a zajistí občerstvení.
 

Grilování

Víno, to jsou večery u krbu s knihou, ale také slunná odpoledne s přáteli u grilu při "partičce" hry petanque. Díky jiskřivému vínu z Nového vinařství se drobné nepřesnosti při hře rádi zasmějete. Griluje se přímo v areálu vinařství u hřiště na pétanque.

Aktuality

Rozsvícení vánočního stromečku v Drnholci

Tradiční zahájení adventu.
Drnholec, Jihomoravský kraj

Drnholecké vinobraní a otevřené sklepy 2024

13. ročník slavností vína.
Drnholec, Jihomoravský kraj

Dušičkový guláš a degustace slivovice

14. ročník tradiční podzimní akce.
Drnholec, Jihomoravský kraj

Historické žně

Ukázka dobových žní a historické techniky.
Drnholec, Jihomoravský kraj

Krojované hody v Drnholci

Tradiční krojované hody.
Drnholec, Jihomoravský kraj

Letní slavnost drnholeckých vín

Tradiční letní vinařská akce.
Drnholec, Jihomoravský kraj

Košt mladých vín v Drnholci

Ochutnávka mladých vín.
Drnholec, Jihomoravský kraj

Dětský krojový ples

12. ročník krojového plesu pro děti.
Drnholec, Jihomoravský kraj

Rozhledna U Křížku u Drnholce

Dřevěná rozhledna U Křížku, která byla otevřena 16.6.2012, se nachází v blízkosti Městyse Drnholec. Z 11 metrové výšky máte krásný výhled na česko-rakouské pohraničí či masiv Pálavy.
Drnholec, Jihomoravský kraj

Svět bludišť v Drnholci

Přijďte se ztratit do Drnholce na jižní Moravě, čeká vás zaručená zábava pro celou rodinu! V přírodním areálu je pro vás připraven Svět bludišť, kde naleznete více než 10 bludišť a atrakcí.
Drnholec, Jihomoravský kraj

Barokní kostel Nejsvětější Trojice Drnholec

Kostel v obci Drnholec poblíž Hrušovan nad Jevišovkou byl vybudován v letech 1750 – 1757 podle návrhu barokního stavitele a architekta Františka Antonína Grimma.
Drnholec, Jihomoravský kraj

Zámek Drnholec

Renesanční zámek mezi městy Znojmem a Mikulovem nechal postavit císařský vojevůdce a diplomat Kryštof z Tiefenbachu, který drnholecké panství koupil v roce 1578. Zámek i jeho obyvatelé zažili mnoho zajímavých historických událostí.
Drnholec, Jihomoravský kraj

Vinařská naučná stezka Stará hora

Vinařskou oblastí Stará hora v Mikulově se můžete projít po naučné stezce, která vás bude informovat o odrudách zde pěstovaných a o vinohradnictví a vinařství.
Mikulov, Jihomoravský kraj

Přírodní rezervace Slanisko Novosedly

V mokřinách jihomoravské obce Novosedly se nachází jedno z posledních zachovalých stanovišť slanomilné vegetace, chráněné jako Přírodní rezervace Slanisko Novosedly. Rostou zde chráněné druhy slanomilné vegetace a místo je domovem vzácných obojživelníků i hmyzu.
Novosedly, Jihomoravský kraj

Cyklostezka Ahoj sousede – Hallo Nachbar

Symbolem spolupráce českého mikroregionu Hrušovansko a rakouského regionu Land um Laa je přeshraniční cyklostezka „Ahoj sousede, Hallo Nachbar“. Téměř čtyřicet kilometrů vede klidnou, takřka nedotčenou krajinou, po upravených cestách bez větších převýšení, zato však s jedinečnými výhledy do okolí.
Jevišovka, Jihomoravský kraj

Penzion U Hřiště – cykloturistika vinařskou oblastí v okolí Mikulova

Vítejte na jižní Moravě a přijměte pozvání k toulkám po jedinečných přírodních krásách, pohádkových zámcích, starobylých hradech a za skvělým moravským vínem, atmosférou vinných sklípků, kilometry cyklistických i pěších tras nebo příjemnou dovolenou v rekreační oblasti Pasohlávky.
Brod nad Dyjí, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Přátelé – ubytování ve sklepě v Drnholci

Nabízíme ubytování v příjemném prostředí, kde do sklepa to nebudete mít opravdu daleko – vlastně do něj rovnou z obyváku uvidíte!
Drnholec, Jihomoravský kraj

Apartmány na výsluní

Stylové ubytování mezi vinnými sklepy a vinicemi ve vinařské obci Drnholec.
Drnholec, Jihomoravský kraj

Penzion U Ondrů

Penzion U Ondrů nabízí moderní a cenově dostupné ubytování v centru Drnholce.
Drnholec, Jihomoravský kraj

Vinařství Sol Invictus

V našem novém vinařství v Drnholci vyrábíme vína výhradně z hroznů vypěstovaných na našich vinicích.
Drnholec, Jihomoravský kraj

Hotel Drnholec – restaurace v anglickém stylu a toulky na kole mezi vinicemi

Přijďte navštívit nově rekonstruovaný hotel a využijte služeb restaurace i baru v jedinečném anglickém stylu. Hotel se nachází na náměstí městyse Drnholec v těsné blízkosti historické radnice a nedaleko řeky Dyje.
Drnholec, Jihomoravský kraj

Vinné sklípky Drnholec

Drnholec patří do Mikulovské vinařské podoblasti, patří do kraje, do kterého pěstování vinné révy přinesli římští legionáři před téměř 2000 lety. Zdejší viniční tratě leží na jedněch z nejteplejších míst jižní Moravy a České republiky vůbec.
Drnholec, Jihomoravský kraj

Vinařství Novosedly Vinofol

Vinofol je rodinné vinařství vybudované v roce 1992 na Pálavě. Vína vinařství jsou ozdobena zlatými a stříbrnými medailemi z velkých světových soutěží Vinalies Internationales, IWC San Francisco či AWC Vienna.
Novosedly, Jihomoravský kraj

Vinařství Kovacs Novosedly – za vínem na kole

Vinařství Kovacs se nachází na okraji jedné z nejstarších, historicky nejvýznamnějších a rozlohou vinic jednou z největších vinařských obcí Jižní Moravy, Novosedly. Poznejte krásu moravských vinařských stezek!
Novosedly, Jihomoravský kraj