!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Nové vinařství Drnholec
Gurmánská turistika

Nové vinařství Drnholec

V Novém Vinařství se všechno dělá inovativně, lépe a jinak. Patří od roku 2005 k nejprogresivnějším vinařstvím v České republice, a to především díky modernímu přístupu k pěstování hroznů a výrobě vína. Obhospodařuje 102 ha vinic a vyrábí pouze jakostní vína z vyzrálých až přezrálých hroznů.
Nové Vinařství se sídlem v Drnholci obhospodařuje cca 123 hektarů vlastních vinic nedaleko rakouských hranic v obcích Drnholec, Nový Přerov, Klentnice a Valtice. Vinařství se může pochlubit řadou medailí z nejprestižnějších světových soutěží. Roční produkce se pohybuje okolo 250 tisíc lahví. Vinařství leží na konci obce Drnholec na konci sklepní ulice po pravé straně při výjezdu na Litobratřice.
 
V Novém Vinařství se od začátku vyráběla pouze bílá a růžová vína. Tato filosofie vycházela z předpokladu, že v tak chladném regionu, jakým jižní Morava z pohledu vinaře bezesporu je, se dá každý rok vyrobit víno prvotřídní kvality v barvě bílé či růžové, nikoliv však barvy červené. S červeným je to na Moravě tak, že někdy je opravdu špičkové a v některých letech "jen" dobré. V posledních letech však vinařství neodolalo tlaku veřejnosti a začalo vyrábět i vynikající červené víno. A když červené na "severu", tak Pinot noir – této modré odrůdě chladnější klima přímo vyhovuje. K výsledné výjimečné kvalitě vín pak také přispěly sudy, ve kterých víno zrálo. Poté ještě do sortimentu přidali slavnou rakouskou odrůdu Zweigeltrebe.

Celá produkce je rozdělena do řad Cépage (bílá a růžová odrůdová vína), Cuvée (cuvée více odrůd nebo enologická cuvée jedné odrůdy vyrobená z hroznů různých vlastností) a Léger (vína, u kterých bylo zastaveno kvašení a mají méně než 5 % alkoholu a více než 100g/l zbytkového cukru. Zajímavým doplňkem je Rosecco - růžové perlivé víno.


V sortimentu se nachází čtyři základní řady:

Emballage – jakostní odrůdová vína, šroubový uzávěr, vyšší zbytkový cukr
Cépage – přívlastková odrůdová vína, skleněný uzávěr (růžová vína – šroubový uzávěr)
Cuvée – směsná jakostní vína, skleněný uzávěr (růžová vína – šroubový uzávěr)
Speciality – jakostní šumivá vína kvašená v láhvi, odrůdové mošty, nízko alkoholické víno


Zdejší vína se uzavírají výhradně skleněnými nebo šroubovými uzávěry. Výjimkou, potvrzující pravidlo, je červené víno Pinot Noir s korkovou zátkou. Jako první v České republice v roce 2006 použilo vinařství skleněné uzávěry VINO-LOK a stále je jediné, které je v celém bývalém Československu používá. Vinařství je zakládajícím a stále aktivním členem prestižní Aliance vinařů V8, která klade velký důraz na garanci původu vína vyráběného v České republice.
 

Degustace vín Nového vinařství ve starých sklepech

Dva historické, zrekonstruované sklepy, uvnitř spojené. Sklepy jsou z 18. století, kde je malé posezení situováno v jedné z lisoven a velké posezení přímo ve sklepě s nádhernou cihlovou klenbou. I podlaha sklepa je pokryta cihlami – půdovkami, pod nimiž se skrývá topení. Druhý sklep je určen k archivaci vín. V podzemí, mezi dvěma lisovnami se nacházejí moderní, prostorné toalety. Sklep je vybaven tak, aby se dalo uspokojit vínem, studenými i teplými nápoji a studenou stravou. Na přání lze zajistit teplou stravu, kterou je zajišťována externě subdodávkou, cimbálovou muziku nebo harmoniku.

Sklípky se nachází ve Wolkerově ulici 8 a vejde se sem maximálně 50 osob. Přístupné jsou pouze na objednávku po celý rok (vyjma nedělí a státních svátků), ve všední den otevřeno max. do 24.00 hodin, v pátek a sobotu do 1.00 hodin. Pro otevření sklepů je minimální počet 10 osob. Degustaci si lze dohodnout na telefonu 519 519 082 nebo emailu obchod@novevinarstvi.cz.
 

Piknik ve vinici

Víno se rodí ve vinici a není nic lepšího, než se o tom přesvědčit a při této příležitosti si udělat piknik. Zdejší trati ukrývají řadu úžasných a dosud neobjevených zákoutí a vyhlídek. Rádi vám zde ukáží cestu a zajistí občerstvení.
 

Grilování

Víno, to jsou večery u krbu s knihou, ale také slunná odpoledne s přáteli u grilu při "partičce" hry petanque. Díky jiskřivému vínu z Nového vinařství se drobné nepřesnosti při hře rádi zasmějete. Griluje se přímo v areálu vinařství u hřiště na pétanque.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 4. 10. 2019
25.9.
Drnholecké vinobraní

Drnholecké vinobraní

Drnholec, Jižní Morava
11.12.
Drnholecký jarmark

Drnholecký jarmark

Drnholec, Jižní Morava
25.9.
Hotařova zábava

Hotařova zábava

Drnholec, Jižní Morava
30.10.
Dušičkové guláše

Dušičkové guláše

Drnholec, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí