Úvod > Co chcete dělat? > Vynikající vína Zemědělského družstva Němčičky
Gurmánská turistika

Vynikající vína Zemědělského družstva Němčičky

Vinařství ZD Němčičky hospodaří ve Velkopavlovické vinařské podoblasti na 124 ha vlastních vinic v šetrné integrované produkci. Rozlohou vinohradů a půdními podmínkami viničních tratí patří Němčičky k významným moravským vinařským obcím.
Vinařství vzniklo v roce 1992 transformací dřívějšího JZD. Odrůdová skladba je založena na Frankovce, Modrém Portugalu, Tramínu a hlavně na vyhlášeném Mülleru-Thurgau s muškátově-broskvovým aroma. Sběr přísně redukované sklizně probíhá ručně, hrozny putují co nejrychleji ke zpracování na moderním vinařském vybavení.
 
Ve sklepním hospodářství se tradiční metody prolínají s nejnovějšími technologiemi. Mošty se zakvášejí ušlechtilými kvasinkami, kvasí při řízené teplotě. Hotová vína se skladují v klimatizovaných skladech. Roční objem produkce činí kolem 300 000 litrů, z toho asi 100 000 lahví. V nabídce jsou kromě přívlastkových vín i vína speciální (ledová, slámová) či sekt. Do sortimentu patří také růžová a Svatomartinská vína. Víno ZD Němčičky se prodává ve vinotéce v sídle firmy v cenových relacích 100 – 200 korun za lahev. Kromě toho se s ním můžeme setkat ve vinotékách a gastronomických zařízeních po celé ČR. Jen v regálech hypermarketů vína z tohoto vinařství nehledejte. ZD Němčičky představuje svou produkci na pravidelných řízených degustacích či na velkých výstavách, jako jsou například Víno a Destiláty v Praze. K úspěšným a žádaným vínům tohoto vinařství patří tradičně rosé.

Vína ZD Němčičky získávají tradičně mnohá ocenění. Z posledních let např. zlatá na Weinparade Poysdorf, stříbrná na Muvina Prešov a na Mundus Vini, TOP 77, Zlatá medaile PFV, Champion návštěvníku Austerlitz, AWC Vienna a dlaší.


Vinotéka ZD Němčičky

Firemní vinotéka
Součástí recepce ZD Němčičky u vstupu do areálu vinařství je provozována nově zrekonstruovaná vinotéka – prodejna vín ZD Němčičky. K dostaní je zde kompletní nabídka lahvových vín a řada vín stáčených. Je zde i pohodlné parkoviště. Obsluhující personál vám rád poradí s výběrem vín dle vašich požadavků a to i ve večerních hodinách. Otevřeno 7 dní v týdnu od 6.30 – 22.00 hodin.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Ve Vinohradě

Penzion Ve Vinohradě

Němčičky, Jihomoravský kraj
Obecní vinařská stezka Němčičky

Obecní vinařská stezka Němčičky

Němčičky, Jihomoravský kraj