!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Zimní motoráček vyrazí letos poprvé na svou trasu z Hostivic do Slaného
Zimní motoráček vyrazí letos poprvé na svou trasu z Hostivic do Slaného
"> ">
Zážitky

Zimní motoráček vyrazí letos poprvé na svou trasu z Hostivic do Slaného

Vydáno 22. listopadu 2019
V zimních měsících, od 23. listopadu 2019 do 22. března 2020, se můžete vydat na pěkný výlet ke zřícenině hradu Okoř, k románské rotundě na Budeč nebo do města Slaný. Zaveze vás tam turistická víkendová linka zvaná Zimní motoráček, která jezdí každou sobotu a neděli z Hostivice do Noutonic a Slaného. Poprvé vlak vyjede na svou trasu tuto sobotu.
vlakVlak Cyklohráček, oblíbená dětská herna na kolejích, má již po sezóně a rodiny s dětmi a cyklisty bude na výlet vozit zase až v březnu. To ale není důvod odkládat víkendovou návštěvu zříceniny hradu Okoř, Budče nebo města Slaný. Stačí využít motoráčky, které jezdí místo Cyklohráčku přes zimu z Hostivice do Noutonic a Slaného každý víkend.

Do Noutonic, což je nejbližší stanice u hradu Okoř, jedou sobotách, nedělích a svátcích jedou celkem čtyřikrát (8:3510:35, 13:31 a 18:31), z toho dva spoje pokračují z Noutonic přes Zákolany s románskou rotundou Budeč až do Slaného ( spoje v 10.35, 13.31). Do Hostivice se dá snadno dostat vlakem z PrahyKladna i od Rudné. Zpět se můžete vydat ze Slaného ve 12:30 nebo v 15:30, a z Noutonic (od Okoře) v 9:54, 12:58, 15:58 a 18:58.

hrad OkořVe Slaném nezapomeňte navštívit Masarykovo náměstí s dominantní budovou radnice a vlastivědného muzea, poslední zbytky opevnění, klášter Nejsvětější Trojice či židovskou synagogu. Doporučujeme vám také návštěvu městského Aquaparku, který je jen kousek od nádraží a můžete vystoupat také na Slánskou horu po naučné stezce, která nabízí nejedno tajemné zákoutí i hezké výhledy.
Zimní víkendový motoráček z Hostivice do Noutonic a Slaného

17.10.
21.3.
Zimní víkendový motoráček z Hostivice do Noutonic a Slaného

Vlak Cyklohráček, oblíbená dětská herna na kolejích, vás odveze na výlet zase až v březnu. To ale není důvod odkládat víkendovou návštěvu zříceniny hradu Okoř, Budče nebo města Slaný. Stačí využít motoráčky, které jezdí místo Cyklohráčku přes zimu z Hostivice do Noutonic a Slaného každý víkend.

Aquapark Slaný

Aquapark Slaný

Skvělý aquapark ve Slaném nabízí zábavu široké veřejnosti. Najdete jej v areálu víceúčelové sportovní haly. Užijte si tobogány, zaplavte si proti proudu a odpočiňte si ve vířivkách!

Zřícenina hradu Okoř - oblíbený výletní cíl nedaleko Prahy

Zřícenina hradu Okoř - oblíbený výletní cíl nedaleko Prahy

Zřícenina hradu Okoř je oblíbeným cílem výletníků i cyklistů a zároveň jednou z našich nejzobrazovanějších hradních zřícenin. V letních měsících se zde konají šermířská vystoupení či výpravné bitvy a prostranství před hradem se stává dějištěm festivalů a koncertů.

Budeč u Zákolan – rotunda Petra a Pavla

Budeč u Zákolan – rotunda Petra a Pavla

Dodnes funkční rotunda Petra a Pavla, která na kopci u Zákolan stojí již 1100 let, pamatuje mladá knížata Václava a jeho bratra Boleslava, kteří se zde učili psát. Jedná se o vůbec nejstarší dochovanou stavbu v celých Čechách.

Přírodní památka Slánská hora

Přírodní památka Slánská hora

Přírodní památka Slánská hora je kousek od středu města a tvoří dominantu krajiny. Dnes zalesněná hora je nejjižnějším výběžkem sopečné činnosti Českého středohoří. Skály jsou s charakteristickou sloupcovou odlučností a na jižním svahu byl v minulosti lom.

Městské hradby s Velvarskou bránou ve Slaném

Městské hradby s Velvarskou bránou ve Slaném

Slánské hradby vznikaly na přelomu 13. a 14. století. Součástí hradeb byly čtyři brány - Pražská, Všehlušická, Lounská a Velvarská (jediná se zachovala). V dobách husitských válek však byla podstatná část městských hradeb zničena.

Budova radnice ve Slaném

Budova radnice ve Slaném

Trojkřídlá patrová budova radnice s věží vévodí horní, jihozápadní straně Komenského náměstí. O stáří stavby svědčí renesanční bosovaný kamenný portál.

Další aktuality