Úvod > Kalendář akcí > Zimní víkendový motoráček z Hostivice do Noutonic a Slaného

Zimní víkendový motoráček z Hostivice do Noutonic a Slaného

Kdy 23. listopad 2019 - 22. březen 2020 Sportovní akce
Vlak Cklohráček, oblíbená dětská herna na kolejích, vás odveze na výlet zase až v březnu. To ale není důvod odkládat víkendovou návštěvu zříceniny hradu Okoř, Budče nebo města Slaný. Stačí využít motoráčky, které jezdí místo Cyklohráčku přes zimu z Hostivice do Noutonic a Slaného každý víkend.
Středočeský kraj připravil pro všechny milovníky podzimních a zimních výletů motoráčky, kterými můžete jet na výlet do těchto velmi zajímavých míst i na pozdzim a v zimě, kdy vláček Cyklohráček, který tu vozí výletníky v létě, ulehl k zimnímu spánku.

Do Noutonic, což je nejbližší stanice u hradu Okoř, jedou sobotách, nedělích a svátcích jedou celkem čtyřikrát (8:35, 10:35, 13:31 a 18:31), z toho dva spoje pokračují z Noutonic přes Zákolany s románskou rotundou Budeč až do Slaného ( spoje v 10.35, 13.31). Do Hostivice se dá snadno dostat vlakem z Prahy, Kladna i od Rudné. Zpět se můžete vydat ze Slaného ve 12:30 nebo v 15:30, a z Noutonic (od Okoře) v 9:54, 12:58, 15:58 a 18:58.

Ve Slaném nezapomeňte navštívit Masarykovo náměstí s dominantní budovou radnice a vlastivědného muzea, poslední zbytky opevnění, klášter Nejsvětější Trojice či židovskou synagogu. Městské infocentrum je o víkendech mimo hlavní sezónu uzavřeno, procházku po městě si však snadno naplánujete pomocí oficiálního webu města infoslany.cz, nebo se inspirujte v našem kalendáři akcí.

Doporučujeme vám také návštěvu městského Aquaparku, který je jen kousek od nádraží a můžete vystoupat také na Slánskou horu po naučn stezce, která nabízí nejedno tajemné zákoutí i hezké výhledy.
Celý popis
Naposledy změněno: 17. 11. 2019