Úvod > Aktuality > Zámek Valtice bude v sobotu hostit barokní slavnosti Feste Teatrale
Zámek Valtice bude v sobotu hostit barokní slavnosti Feste Teatrale
"> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Zámek Valtice bude v sobotu hostit barokní slavnosti Feste Teatrale

  • Vydáno28. srpna 2020
Zámek Valtice bude v sobotu 29. srpna 2020 hostit už šestý ročník barokních slavností Feste Teatrale. Festival plný zábavy pro širokou veřejnost zaplní zámecký areál od 11:00 do 23:00 hodin. Program vyvrcholí slavnostním barokním ohňostrojem ve 21:00 hodin za zámkem a živou hudbou na vnitřním nádvoří zámku do pozdního večera.
zámek ValticeLetošní okleštěný rozpočet přinutil organizátory uspořádat šestý ročník barokního festivalu Feste Teatrale v mimořádně omezeném repertoáru. Chybějící finanční prostředky na nákladnější program budou vynahrazeny pozitivní atmosférou a netradičními zážitky všem příchozím. Zámecký areál bude slavnostně vyzdobený a netradičně bude k nahlédnutí Zimní jízdárna, jeden ze tří největších historických sálů v České republice. Volně přístupná bude také barokní kaple, senzační ukázka ryzího baroka, kde budou probíhat koncerty a komentované prohlídky.

Koncerty a prohlídky nabídne také zámecké divadlo, návštěvníci mohou vidět také výměny kulis a repliku barokní mašinerie. Koncerty rozezvučí i samotné srdce zámku, vnitřní nádvoří, kde od 17 do 21 hodin zahraje cimbálová muzika k tanci či poslechu se sklenkou vína. Tradičním vrcholem Feste Teatrale bude barokní ohňostroj za zámkem, kterým se Valtice opět zapojí do celorepublikové Hradozámecké noci.
 

Půjčovna historických kostýmů a program v areálu zámku

Theatre ValticeV Bílém sále na zámku Valtice bude otevřena půjčovna historických oděvů, které si zde budou návštěvníci moci nejen vyzkoušet, ale také zapůjčit. A zážitek z návštěvy barokního zámku tak budete mít ještě intenzivnější!

Pomocí nádherných historizujících oděvů z 18. století se můžete v prostředí exteriéru zámku a zámeckého parku cítit jako šlechtic nebo třeba jako královna Marie Antoinetta.

marie terezieKomentované prohlídky zámecké kaple budou v časech 10:00 do 17:00. Vstup na prohlídky i koncerty v kapli je zdarma. Hlavní prohlídkový okruh na zámku bude přístupný od 9:00, poslední prohlídka vychází v 17:00. Prohlídky budou zpestřeny o hru na harfu v podání Kateřiny Stěpánkové a zpěv Alexandry Vostrejžové. Vstupné činí 200 Kč pro dospělé a 140 Kč snížené pro děti či seniory. Nový okruh Knížecí byt: Apartmán knížete Františka I. z Liechtensteinu je možné navštívit od 9:15, poslední prohlídka je v 17:50. Prohlídky zámeckého divadla i koncert komorního souboru Akademie staré hudby Camerata Brunensis jsou přístupné zdarma. Výstava kostýmů z filmu Marie Terezie v sálech na vnitřním nádvoří je přístupná v čase 10:00 až 17:00, vstupné na výstavu je 70 Kč pro dospělé, 50 Kč pro děti a seniory.

Za zámkem bude od 10:00 do 17:00 vystupovat mladé hudební duo. Lucie Pokorná zpívá za kytarového doprovodu Barbory Mludkové a na programu budou písně z pohádek. Od deváté hodiny večerní rozzáří oblohu slavnostní barokní komponovaný ohňostroj.
Valtické Podzemí – prohlídky labyrintu historických vinných sklepů

Valtické Podzemí – prohlídky labyrintu historických vinných sklepů

V příjemném a historizujícím prostředí mají spokojení návštěvníci možnost ochutnat výtečná vína. Valtické Podzemí je unikátní labyrint obnovených částí historických vinných sklepů vzájemně propojených v celkové délce 900 metrů.

Národní centrum divadla a tance Valtice v bývalé jízdárně valtického zámku

Národní centrum divadla a tance Valtice v bývalé jízdárně valtického zámku

Díky rozsáhlé rekonstrukci zchátralého divadla, zimní jízdárny a zahradního domku v areálu valtického zámku vzniklo Národní centrum divadla a tance, které bude poskytovat zázemí divadelním a tanečním souborům, ale také badatelům, které zajímají dějiny těchto umění.

Zámek Valtice – za poznáním a vínem na jižní Moravu

Zámek Valtice – za poznáním a vínem na jižní Moravu

Dominantou Valtic je barokní zámek s kaplí a kostel Nanebevzetí Panny Marie. Kaple je využívána k hudebním produkcím. Zámek sloužil rodu Lichtenštejnů jako „rodinný domek“. Zpřístupněno je 21 místností zámku a nachází se zde také expozice o knížecí rodině, nově opravené sály a zámecké divadlo.

Lednicko-valtický areál – památky a příroda

Lednicko-valtický areál – památky a příroda

Lednicko-valtický areál na jižní Moravě zpřístupňuje turistům kromě rozlehlého parku několik památek, které zde zanechal slavný rod Lichtenštejnů. Kromě zámků v Lednici a ve Valticích najdete v parkově upravené krajině řadu drobných staveb.

Další aktuality

24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
20.9.
2022
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
19.9.
2022
Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Jihomoravský kraj | Kultura