ÚvodAktualityZámek Valtice bude v sobotu hostit barokní slavnosti Feste Teatrale
Zážitky

Zámek Valtice bude v sobotu hostit barokní slavnosti Feste Teatrale

  • 28. srpna 2020
Zámek Valtice bude v sobotu 29. srpna 2020 hostit už šestý ročník barokních slavností Feste Teatrale. Festival plný zábavy pro širokou veřejnost zaplní zámecký areál od 11:00 do 23:00 hodin. Program vyvrcholí slavnostním barokním ohňostrojem ve 21:00 hodin za zámkem a živou hudbou na vnitřním nádvoří zámku do pozdního večera.
zámek ValticeLetošní okleštěný rozpočet přinutil organizátory uspořádat šestý ročník barokního festivalu Feste Teatrale v mimořádně omezeném repertoáru. Chybějící finanční prostředky na nákladnější program budou vynahrazeny pozitivní atmosférou a netradičními zážitky všem příchozím. Zámecký areál bude slavnostně vyzdobený a netradičně bude k nahlédnutí Zimní jízdárna, jeden ze tří největších historických sálů v České republice. Volně přístupná bude také barokní kaple, senzační ukázka ryzího baroka, kde budou probíhat koncerty a komentované prohlídky.

Koncerty a prohlídky nabídne také zámecké divadlo, návštěvníci mohou vidět také výměny kulis a repliku barokní mašinerie. Koncerty rozezvučí i samotné srdce zámku, vnitřní nádvoří, kde od 17 do 21 hodin zahraje cimbálová muzika k tanci či poslechu se sklenkou vína. Tradičním vrcholem Feste Teatrale bude barokní ohňostroj za zámkem, kterým se Valtice opět zapojí do celorepublikové Hradozámecké noci.
 

Půjčovna historických kostýmů a program v areálu zámku

Theatre ValticeV Bílém sále na zámku Valtice bude otevřena půjčovna historických oděvů, které si zde budou návštěvníci moci nejen vyzkoušet, ale také zapůjčit. A zážitek z návštěvy barokního zámku tak budete mít ještě intenzivnější!

Pomocí nádherných historizujících oděvů z 18. století se můžete v prostředí exteriéru zámku a zámeckého parku cítit jako šlechtic nebo třeba jako královna Marie Antoinetta.

marie terezieKomentované prohlídky zámecké kaple budou v časech 10:00 do 17:00. Vstup na prohlídky i koncerty v kapli je zdarma. Hlavní prohlídkový okruh na zámku bude přístupný od 9:00, poslední prohlídka vychází v 17:00. Prohlídky budou zpestřeny o hru na harfu v podání Kateřiny Stěpánkové a zpěv Alexandry Vostrejžové. Vstupné činí 200 Kč pro dospělé a 140 Kč snížené pro děti či seniory. Nový okruh Knížecí byt: Apartmán knížete Františka I. z Liechtensteinu je možné navštívit od 9:15, poslední prohlídka je v 17:50. Prohlídky zámeckého divadla i koncert komorního souboru Akademie staré hudby Camerata Brunensis jsou přístupné zdarma. Výstava kostýmů z filmu Marie Terezie v sálech na vnitřním nádvoří je přístupná v čase 10:00 až 17:00, vstupné na výstavu je 70 Kč pro dospělé, 50 Kč pro děti a seniory.

Za zámkem bude od 10:00 do 17:00 vystupovat mladé hudební duo. Lucie Pokorná zpívá za kytarového doprovodu Barbory Mludkové a na programu budou písně z pohádek. Od deváté hodiny večerní rozzáří oblohu slavnostní barokní komponovaný ohňostroj.
Hradozámecká noc 2024 – přehled otevřených památek

24. 8.
Hradozámecká noc 2024 – přehled otevřených památek

15. ročník Hradozámecké noci se opět bude loučit s prázdninami. Připravuje se opět bohatý doprovodný program pro děti a dospělé po celé České republice. Opět budou připravena kulturní představení, ohnivé show, netradiční prohlídkové okruhy a dokonce i adrenalinové zážitky.

Valtické Podzemí – prohlídky labyrintu historických vinných sklepů Zážitky

Valtické Podzemí – prohlídky labyrintu historických vinných sklepů

V příjemném a historizujícím prostředí mají návštěvníci možnost ochutnat výtečná vína, gurmánské speciality či prožít některý z pravidelných hudebních večerů. Valtické Podzemí je unikátní labyrint obnovených částí historických vinných sklepů vzájemně propojených v celkové délce 900 metrů.

Národní centrum divadla a tance Valtice v bývalé jízdárně valtického zámku Kultura

Národní centrum divadla a tance Valtice v bývalé jízdárně valtického zámku

Díky rozsáhlé rekonstrukci zchátralého divadla, zimní jízdárny a zahradního domku v areálu valtického zámku vzniklo Národní centrum divadla a tance, které bude poskytovat zázemí divadelním a tanečním souborům, ale také badatelům, které zajímají dějiny těchto umění.

Zámek Valtice – za poznáním a vínem na jižní Moravu Památky

Zámek Valtice – za poznáním a vínem na jižní Moravu

Dominantou Valtic je barokní zámek s kaplí a kostel Nanebevzetí Panny Marie. Kaple je využívána k hudebním produkcím. Zámek sloužil rodu Lichtenštejnů jako „rodinný domek“. Zpřístupněno je 21 místností zámku a nachází se zde také expozice o knížecí rodině, nově opravené sály a zámecké divadlo.

Lednicko-valtický areál – památky a příroda Příroda

Lednicko-valtický areál – památky a příroda

Lednicko-valtický areál na jižní Moravě zpřístupňuje turistům kromě rozlehlého parku několik památek, které zde zanechal slavný rod Lichtenštejnů. Kromě zámků v Lednici a ve Valticích najdete v parkově upravené krajině řadu drobných staveb.

Podzimní slavnosti vína a jídla ve Valticích

31. 8.
Podzimní slavnosti vína a jídla ve Valticích

Ochutnávky vín, sektu a burčáku spojené s bohatým kulturním programem, včetně prohlídek Křížového sklepa z roku 1640 a chrámu vína Vinařské 100doly. Bohatá tombola a večerní vystoupení hudebních hostů.

Další aktuality

Chasa z Kobylí zve o víkendu na tradiční krojované hody

Patříte k milovníkům folkloru, lidových krojů a muziky? Pak nesmíte chybět na největší akci obce Kobylí, která připravuje od soboty 15. do pondělí 17. června 2024 tradiční krojované hody!
13. červen 2024 14:00
Kultura, Jihomoravský kraj

Brněnští kapucíni zvou na prohlídku hrobky s mumiemi mnichů

Návštěvu Brna si můžete ozvláštnit prohlídkou netradičního místa, a to hrobky v klášteře kapucínů, kde uvidíte mumifikované ostatky mnichů a významných osobností města. Své zvláštní místo zde má také obávaný velitel pandurů František baron Trenck.
12. červen 2024 14:00
Památky, Jihomoravský kraj

V jeskyni Býčí skála se konají tradiční Dny otevřených dveří

Oblíbená akce na Býčí skále se koná po tři letní víkendy, letos poprvé se brány jeskyně otevřou 15. – 16. června 2024. Opět máte šanci vidět Býčí skálu vždy od 9:00 do 16:00 hodin, a to za každého počasí. Prohlídka neobyčejné jeskyně trvá cca 90 min. Počítejte s tím, že v jeskyni je vysoká vlhkost a teplota okolo 9°C.
12. červen 2024 10:00
Příroda, Jihomoravský kraj

Nejnavštěvovanější turistické cíle Jihomoravského kraje: Aqualand, zámek Lednice a Vida!

Nejnavštěvovanějším místem Jihomoravského kraje je Aqualand Moravia v Pasohlávkách. Na desítkách skluzavek a tobogánů si tu užijete nekončící adrenalin a zábavu, milovníci relaxu si pak vychutnají termální bazény s výhledem na krásnou krajinu Pálavských vrchů. Další místa patří zámku v Lednici a Science centru Vida! v Brně.
6. červen 2024 20:00
Památky, Jihomoravský kraj

Brno pro vyznavače ohňostrojových show: Ignis Brunensis přiváží nejlepší světelné umělce

Sedmadvacátý ročník středoevropsky ojedinělé přehlídky ohňostrojů Regiojet Ignis Brunensis se opět chystá rozzářit noční nebe nad Brněnskou přehradou. Od soboty 8. června 2024 se přihlížející mohou těšit na čtyři umělecké ohňostroje a dvě dronové světelné show s premiérou 250 dronů!
6. červen 2024 16:00
Zážitky, Jihomoravský kraj

Jeskyně Moravského krasu rozezní Čarovné tóny Macochy

Cyklus pěti koncertů Čarovné tóny Macochy rozezní od 5. do 9. června 2024 jeskyně Moravského krasu na Blansku. Na jubilejním 25. ročníku si hudební fanoušci mohou znovu vychutnat úžasnou akustiku podzemních krasových prostor i hru světel v nich. Série koncertů se světelnými efekty a iluminacemi v neobvyklém prostředí krasových jeskyní předkládá hudební díla světových skladatelů v podání špičkových českých i zahraničních umělců.
4. červen 2024 10:00
Kultura, Jihomoravský kraj

Concentus Moraviae opět rozezní moravské památky

Concentus Moravaie již téměř třicet let patří k tuzemským nejvýznamnějším festivalům klasické hudby. Posluchači díky němu spojují výjimečné hudební zážitky s návštěvou inspirativních míst jižní Moravy, Vysočiny a Dolního Rakouska. Přes tři desítky koncertů se letos v v termínu od 31. 5. do 10. 7. 2024 odehrají v architektonicky atraktivních prostorech dvou desítek měst: mezi dějišti nechybějí zámky, chrámy ani synagogy, nádvoří paláců či radnic, hraje se také v městských divadlech, ale třeba i mezi obrazy Slovanské epopeje v Mikulově, na středověkém hradě Pernštejn nebo v zámecké knihovně v Náměšti.
31. květen 2024 12:00
Kultura, Jihomoravský kraj

Dny Slavkova letos lákají na bohatý program

Zámek Savkov zve všechny příznivce dobré hudby a zábavy na letošní Dny Slavkova, které budou trvat od čtvrtka 30. května do neděle 2. června 2024. Hlavní program se uskuteční v sobotu 1. června. Na Palackého náměstí opět vyroste řemeslný jarmark a pódium, kde se představí dětské soubory ze Slavkova a okolí i špičkoví čeští muzikanti.
30. květen 2024 8:00
Památky, Jihomoravský kraj