Úvod > Aktuality > Potěšte se krásou historických vozidel na zámku ve Slavkově
Potěšte se krásou historických vozidel na zámku ve Slavkově
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> Potešte se krásou historických vozidel na zámku ve Slavkove "> Prístupný bude také zámek a všechny jeho prohlídkové trasy "> Dvacátý rocník Oldtimer festival 2013 "> Old timer festival ve Slavkove
Památky

Potěšte se krásou historických vozidel na zámku ve Slavkově

  • Vydáno22. června 2022
Do zámeckého parku ve Slavkově u Brna se v sobotu 25. června 2022 sjede téměř tisíc historických aut a motorek na tradiční Veteranfest. Tradiční setkání láká nejen na ojedinělou přehlídku historických vozů, motorek, traktorů, bicyklů… ale také na dobovou atmosféru. Patronkou letošního jubilejního 20. setkání se stala Alena Antalová, hvězda televizního seriálu Četnické humoresky. Zámecký park zkrášlí prvorepublikové dámy, mezi auty se tančí swing a nezapomíná se ani na děti.
veteran fest slavkovZámek Slavkov – Austerlitz a jeho okolí se během soboty 25. června, kdy se koná Veteranfest Slavkov, promění v prvorepublikové městečko s čilým ruchem. Stovky krásných vozidel, ženy oblečené v dobových kostýmech pózující u naleštěných strojů, burza náhradních dílů, stánky s občerstvením a mnohé další slibují jistě nezapomenutelný zážitek. Těšit se můžete na tisíc historických vozů, motocyklů, traktorů a další unikátních strojů. Jako vždy budou vozy rozděleny do několika kategorií a letošní novinkou je speciální kategoriesportovní vozy československé výroby“. Současně je pro návštěvníky připraven bohatý doprovodný program, který je koncipován nejen pro milovníky historie, ale pro celou rodinu a jistě uspokojí i toho nejnáročnějšího návštěvníka.

VeteranfestPark oživí swingová tančírna, hraje dobová hudba, pořádají se módní přehlídky. Samozřejmostí je spousta soutěží, mnoho dobrého občerstvení a ve spodní části zámeckého parku i burza s motoristickou tématikou.
Patronkou festivalu je úžasná Alena Antalová, hvězda seriálu Četnické humoresky, která vás ve Slavkově uvítá svým proslaveným úsměvem. Vozy se sjedou do zámeckého parku ve Slavkově u Brna, charakteristickým rysem akce je příjezd vozů již v brzkých ranních hodinách. Odborná porota složená se zástupců klubů z celé České republiky hodnotí vozidla v 6 kategoriích. Vyhlášena je i cena elegance a také speciální cena partnera, kterým je BMW muzeum Renocar. Vystavovatelé vozů mají vstup zdarma, návštěvníci za vstup do areálu zaplatí 160 Kč v předprodeji, na místě pak 200 Kč.
Zámecký park Slavkov

Zámecký park Slavkov

Zámecký park ve Slavkově tvoří nedílnou součást zámeckého areálu a patří k nejvýznamnějším historickým zahradám na území Moravy. Jeho dnešní podoba je výsledkem proměn, které byly prováděny vždy v návaznosti na to, jak se zámek přizpůsoboval novým stavebním slohům. Rozloha činí 15,5 ha.

Zámek Slavkov – Austerlitz – panské sídlo rodu Kouniců

Zámek Slavkov – Austerlitz – panské sídlo rodu Kouniců

Slavkovský zámek patří k nejstarším dochovaným panským sídlům na Moravě. K zámku patří i rozsáhlý zámecký park s několika bazény a sochařskou výzdobou Giovanni Giulianiho. Ve spodní části zahrady se nachází veřejné šestijamkové golfové hřiště.