!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Grand Prix v Brně 2020 by se letos mohla uskutečnit, rozhodnutí padne v květnu
Grand Prix v Brně 2020 by se letos mohla uskutečnit, rozhodnutí padne v květnu
"> "> ">
Letní sporty

Grand Prix v Brně 2020 by se letos mohla uskutečnit, rozhodnutí padne v květnu

Vydáno 2. dubna 2020
I když nad oblíbenou soutěží silničních motocyklů, brněnskou Grand Prix České republiky, visí pomyslný Damoklův meč, promotérská společnost nadále se srpnovou akcí počítá. Pandemie koronavirové nákazy by ale Velkou cenu Brna mohla ohrozit, rozhodnutí o tom, zda se motocyklová soutěž bude konat padne koncem května. Letošní mistrovství světa silničních motocyklů připadá na 7. až 8. srpna 2020.
Srpnová Grand Prix České republiky na Masarykově okruhu v Brně by se měla konat v tradičním srpnovém termínu 7. - 8. srpna 2020. Pořadatelé doufají v to, že mezinárodní závody proběhnou, jestli tomu tak skutečně bude se rozhodne koncem května 2020.

Návštěvníci Mistrovství světa silničních motocyklů oceňují každoročně především na skvělou atmosféru, ale také na veškerý servis a zázemí v podobě velkoplošných obrazovek, občerstvení a stánků se suvenýry.

Nejprestižnější motocyklový šampionát na světě se na Masarykově okruhu jezdí od roku 1965, nepřetržitě pak od roku 1993. Vypsány jsou tři třídy: Moto3 - závod čtyřtaktních motocyklů do objemu 250 ccm Moto2 - závod čtyřtaktních motocyklů do objemu 600 ccm MotoGP - závod čtyřtaktních motocyklů do objemu 1000 ccm. Pro diváky je připraven nejen kompletní servis, ale také kvalitní občerstvení i řada doprovodných aktivit.
Grand Prix České republiky Brno – mistrovství světa silničních motocyklů 2021

6.8.
8.8.
Grand Prix České republiky Brno – mistrovství světa silničních motocyklů 2021

Brněnský podnik mistrovství světa silničních motocyklů na Masarykově okruhu je nejprestižnější motoristickou akcí v České republice.

Automotodrom Brno

Automotodrom Brno

Slavný Masarykův okruh hostuje každoročně Mistrovství světa motocyklů. Příznivci motosportu se však na okruh nemusí dívat pouze z tribuny – trať si lze vyzkoušet na vlastní kůži při tzv. jízdách pro veřejnost.