!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Zámek Nelahozeves zahajuje v sobotu návštěvnickou sezónu
Zámek Nelahozeves zahajuje v sobotu návštěvnickou sezónu
"> ">
Památky

Zámek Nelahozeves zahajuje v sobotu návštěvnickou sezónu

Vydáno 22. března 2019
Je čas probudit se ze zimního spánku a začít zámeckou sezonu s elegancí! Zámek vám opět otevře své brány v sobotu 23. 3. 2019. Přijďte si užít krásný den, kdy se odemkne zámecká expozice jenž bude slavnostně vyzdobená jarními květinami. Nebude chybět zábava pro děti a jarní jarmark.
Zahájení sezóny NelahozevesV sobotu 23. března budou na zámku Nelahozeves otevírat novou návštěvnickou sezónu. V interiérech bude připravena krásná výzdoba z jarních květin a nebude chybět ani symbolické vyhánění zimy a vítání jara. Všechny manuálně zručné návštěvníky určitě potěší workshop na téma jarní tvorby floristky Terezy Reiserové: v 10:00 na téma "Přízdoba jarní hrnkové květiny", od 13:00 "Jarní věneček na dveřích" a v 15:00 "Jarní dekorace před vchodové dveře". Jarní dílničky jsou připravené také pro děti. Ty si určitě užijí i dětské divadelní představení - v 10:30 vyprávění ovčí babičky (Sváťovo dividlo) a ve 14:00 Koblížek na cestách (Štěpánčino divadélko). Nezapomeňte si projít také Pohádkovou stezku v zámecké zahradě, ta bude otevřena od 10:00 do 15:00 hodin.

NelahozevesKdo má rád koně, nesmí si nechat ujít vystoupení nadaných dětí s poníky nazvanou "Fjordská čtverylka", které přichystal Zoopark Zelčín. Dále budou probíhat hry a soutěže pro děti, jízdy na koních a to vše bude doplněno o řemeslné stánky a prodej jarních květin a dekorací. Vstupné na slavnost (a do zámku) je 100 korun, snížené vstupné 80 Kč. Rodinné vstupné (2 dospělí + max. 3 děti) stojí 270 Kč.
Zámek Nelahozeves

Zámek Nelahozeves

Renesanční zámek Nelahozeves, rodné místo hudebního skladatele Antonína Dvořáka, se těší oblíbenosti a hojné návštěvnosti. Mezi jeho největší lákadla patří expozice představující životní styl vlivné šlechtické rodiny v Čechách v 19. století.