Úvod > Aktuality > Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn
Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn
"> "> "> "> "> "> "> Vydejte se za vínem na Karlštejn "> ">
Gurmánská turistika

Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

  • Vydáno21. září 2022
V sobotu a v neděli se můžete podívat na hrad Karlštejn, ale také do podhradí, kde bude probíhat Karlštejnské vinobraní. Na programu bude přehlídka gotického odívání, výuka historických tanců, vystoupení polykačů ohně, fakírů a dvorních mágů přenese návštěvníky do doby dávno minulé. Ani letos si slavnost nenechá ujít sám císař Karel IV., který by letos oslavil své 706. narozeníny. Doprovázet jej bude jak jeho choť císařovna Eliška Pomořanská, tak více jak 300 dvořanů z Karlova dvora.

Karlštejnské vinobraníVinařskou slavnost se středověkou atmosférou si užijete na konci září v Karlštejně při Karlštejnském vinobraní. Vyvrcholením obou dnů, soboty i neděle 24. a 25. září, bývá slavnostní historický průvod v čele s císařem římským a králem českým Karlem IV., jeho chotí Eliškou Pomořanskou a několika sty členy císařského dvora, který kráčí od vinic k hradu Karlštejn.

Slavnosti doprovází ochutnávky vín, široká nabídka nejrůznějších dobrot, rytířský turnaj, gotická módní přehlídka či vystoupení mágů. V sobotu se program koná od 10:00 do 21:00 hodin, v neděli pak od 10:00 do 18:00 hodin. Kromě ochutnávky vín a burčáků si v bohatém programu budetet moci vybrat například gotické odívání a historické tance, souboje šermířů, vystoupení polykačů ohně, fakírů či večerní ohňové vystoupení. Cesta k hradu bude jako každý rok lemována stánky připomínající dobové krámky.

Karlštejn – hrad ochraňující korunovační klenoty

Karlštejn – hrad ochraňující korunovační klenoty

Hrad Karlštejn, gotický skvost na jihozápad od Prahy, nechal v roce 1348 vystavět Karel IV., aby zde uchoval vzácné korunovační klenoty. Na hradě Karlštejn můžete prozkoumat nejen české korunovační klenoty a sbírku svatých relikvií, ale také prožít svůj Den na Karlštejně.

Kaple svatého Kříže na hradě Karlštejn

Kaple svatého Kříže na hradě Karlštejn

Kaple svatého Kříže patří k místům, které ohromují svou krásou, ale i zvláštní vnitřní silou. Silný dojem vyvolávala i v českém králi a římském císaři Karlu IV., který ji nechal vybudovat jako unikátní pokladnici pro říšské korunovační klenoty.

Turistický okruh Karlštejnské šachy

Turistický okruh Karlštejnské šachy

Nejzajímavější místa Karlštejnska propojuje turistický okruh Karlštejnské šachy, který je nejdelší obdobnou cestou v České republice. Okruh je označen zajímavou kuriozitou, a to největšími šachy na světě.