Úvod > Aktuality > Užijte si běžecké lyžování za frgálem ve Velkých Karlovicích

Užijte si běžecké lyžování za frgálem ve Velkých Karlovicích

Vydáno 9. ledna 2020 Zimní sporty
Pěkné stopy s cca 20 cm sněhu hlásí Ski areál Razula ve Velkých Karlovicích. Desítky kilometrů výborně upravovaných tras tu doplňují doprovodné služby, výborné jídlo i možnosti relaxace, atmosféru podtrhuje půvabná kulisa okolních lesů a dřevěných chaloupek. To vše doslova na dosah, hodinu cesty autem z větších měst v okolí včetně Slovenska. Stopy tak lákají nejen vícedenní návštěvníky, ale i ty, kteří si chtějí vyjet na běžky jen „na rychlou otočku“.
Dobré podmínky panují před víkendem ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích. Na sjezdovkách leží 45 - 55  centimetrů přírodního i technického sněhu, který je zvláště v ranních hodinách díky mrazivému počasí pevný a nabízí opravdu příjemné lyžování. Lyžuje se denně až do 17:30 hodin na dvou sjezdovkách.

Pro běžkaře je celá oblast protkána strojově upravovanými a pečlivě značenými trasami různé délky a náročnosti, které se větví do několika údolí i na hřebeny okolních hor.

Běžky KarlovicePřímo v obci, v rovinatém údolí, je karlovickým obecním úřadem upravováno a značeno 50 km běžeckých tras ve 13 okruzích, které se vzájemně prolínají. Zvláště začátečníci jistě ocení, že se zde mohou klidně celý den prohánět na běžkách nenáročným terénem, aniž by opustili hranice obce, která jen „od cedule k ceduli“ měří 10 kilometrů. Nejoblíbenější je rozlehlá louka mezi Spa hotelem Lanterna a Ski areálem Machůzky, kde mají běžkaři k dispozici hned několik stop a který slouží i pro tréninky zkušeným sportovcům (i s možností bruslení). V blízkosti se navíc dá snadno zaparkovat pod sjezdovkou Razula

Na tuto síť v údolí navazuje dalších 50 km běžeckých tras, upravovaných sdružením obcí Horní Vsacko na okolních hřebenech. Snadno se tak dostanete ke krásným výhledům do okolí. K nejvyhledávanějším místům s výhledem patří rozhledna Ztracenec na česko-slovenském pomezí.
 

Letošní akce pro běžkaře v Karlovicích

Karlovská 50Tou první bude tradiční Karlovská padesátka, závod zařazený do známé série SkiTour. Uskuteční se v sobotu 25. ledna, závodníci mají na výběr trasy v délce 50, 25 a 10 kilometrů, přičemž nejkratší trasu je možné absolvovat i ve štafetě. Den předtím, pátek 24. ledna, je zasvěcen závodům dětí.

ZtracenecOd 26. do 29. ledna se ve Velkých Karlovicích koná Škola běžeckého lyžování. Je určena jak začátečníkům, tak i těm, kteří se chtějí na běžkách zdokonalit. Školu se zázemím v hotelu Lanterna vedou zkušení instruktoři, kteří účastníky naučí nejen to, jak ovládnout klasický styl a bruslení, ale také jak správně namazat běžky, vše i s videoanalýzou tréninků a možností zapůjčení vybavení a neomezeným vstupem do Wellness Horal pro odpočinek po sportování.

V sobotu 8. února se chystá závod Noční stopa Valachy, první letošní akce seriálu Valachy tour. Závod na 15 kilometrů má neobvyklou atmosféru díky tomu, že se koná za tmy. Startuje se intervalově od 18 hodin, podmínkou účasti je vybavení čelovkou. V podvečerním čase, ještě před setměním, jsou na programu také závody dětí.
Termální bazény Wellness Horal -

Termální bazény Wellness Horal - "moře" na Valašsku

Nyní už vás v Beskydech nezaskočí ani obleva v zimě nebo deštivé počasí v létě. Wellness Horal s termálními bazény v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích přináší relaxaci i zábavu ve slané vodě vyhřívané až na 36°C po celý rok.

Lyžařský areál Razula ve Velkých Karlovicích - rodinné lyžování v Beskydech

Lyžařský areál Razula ve Velkých Karlovicích - rodinné lyžování v Beskydech

Turisticky atraktivní chráněná krajinná oblast Moravskoslezských Beskyd a Javorníků nabízí také špičkově vybavený lyžařský areál s nejmodernějšími vleky. Ski areál Razula nabízí celkem čtyři sjezdové tratě a snowpark. Od sezóny 2014/15 navíc jedním skipasem propojuje 6 lyžařských areálů.

Zážitková restaurace Vyhlídka ve Velkých Karlovicích

Zážitková restaurace Vyhlídka ve Velkých Karlovicích

Velké Karlovice na Valašsku přinášejí novinku pro všechny gurmány a labužníky. Ve Spa hotelu Lanterna byla otevřena jedna z prvních zážitkových restaurací na Východní Moravě. Vznikla v prostorách bývalé zimní zahrady hotelové restaurace.

Velké Karlovice - za největším bukem Vsetínska

Velké Karlovice - za největším bukem Vsetínska

Vydejte se na výlet z Velkých Karlovic – Léskového k pralesu Razula. Trasa má délku cca 6 km, není náročná, zvládnete ji za slabé dvě hodiny. Vede převážně po lesních cestách.

Na běžky do Vsetínských vrchů

Na běžky do Vsetínských vrchů

Oblast Vsetínských vrchů je mnohem méně známá než jiná místa v Beskydech, jako jsou Pustevny, Radhošť a Lysá hora, ale v současné době je běžecky velmi atraktivní jak pro turisty, tak sportovní běžkaře.

Další aktuality