Úvod > Co chcete dělat? > Lázně Vráž
Lázně Vráž
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Lázně a wellness

Lázně Vráž

Nedaleko Písku, v romantickém prostředí lesnaté krajiny v údolí Otavy, najdete lázeňský komplex Vráž. Základem pro poskytování lázeňské péče se stala budova zámku postaveného v roce 1875 v novogotickém slohu českým šlechtickým rodem Lobkowiczů, který zde měl až do roku 1926 svou letní rezidenci.
Malebné lázně sídlí v novogotickém zámečku v blízkosti řeky Otavy. Jsou obklopeny hlubokými lesy, které zaručují klid a pohodu lázeňské léčby i romantických pobytů. Ve Vráži se slatinou léčí pohybové a nervové ústrojí. Nově opravené léčebné zázemí skýtá i řadu dalších odpočinkových a terapeutických služeb, při kterých se používají místní byliny, med a mléko. Rozlehlá zámecká zahrada slouží pro okrasu, procházky i léčebné procedury.

Tři hlavní lázeňské budovy (zámek, Jubilejní a Léčebný pavilon) jsou navzájem bezbariérově propojeny proskleným zastřešeným a vytápěným koridorem. Jako přírodní léčivý zdroj se zde využívá peloid z PLZ Jezero. Ložisko peloidu se nachází nedaleko lázeňského místa a jedná se o rašelinu přechodovou prostou, která je z balneotechnického hlediska vhodná pro přípravu kvalitních zábalových směsí. Léčí se zde nemoci pohybového ústrojí a nemoci nervové.

Vybrat si můžete také z řady lázeňských procedur, jako jsou různé druhy masáží, zábaly, koupele, termoterapie v parní lázni nebo třeba kryoterapii. Součástí lázeňského komplexu jsou konferenční prostory, kaple k pořádání koncertů a svateb, salonky, restaurace s venkovní terasou, kavárna, fitness, tělocvična, sauna, solárium, kadeřnictví, kosmetika, manikúra, pedikúra a samozřejmostí je wifi připojení na internet.

Zámek a přistavěné léčebné a ubytovací pavilony jsou obklopeny zelení, které dominuje anglický park a les. Díky své poloze a příjemnému klimatu jsou lázně také vhodným místem k výletům do okolí po mnoha značených turistických a cyklistických stezkách i návštěvě kulturních památek. Nejvyhledávanějšími památkami v okolí jsou zámek Orlík a gotický hrad Zvíkov. Přijďte si odpočinout také vy.

Lázně Vráž

Provozovatel

Lázně Hotel Vráž s.r.o.

Vráž 1
398 32 Vráž
Tel.:
+420 382 737 111
Email:
pus@lazne-vraz.cz
WWW:
www.lazne-vraz.cz
GPS:
49,379393 14,127432
 
 

Vstupné

Cena: 2 100 Kč

 

Časová náročnost

6,0 hodin

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Pivovar Čížová

Pivovar Čížová

Čížová, Jihočeský kraj
Minimlékárna Cibochovi

Minimlékárna Cibochovi

Písek, Jihočeský kraj
Hotel Zvíkov ve Zvíkovském Podhradí

Hotel Zvíkov ve Zvíkovském Podhradí

Zvíkovské Podhradí, Jihočeský kraj
Srubový kemp Zvíkov Village

Srubový kemp Zvíkov Village

Zvíkovské Podhradí, Jihočeský kraj