Úvod > Aktuality > Vydejte se na prohlídku povrchových dolů a těžby uhlí a užijte si nevšední zážitky
Zážitky

Vydejte se na prohlídku povrchových dolů a těžby uhlí a užijte si nevšední zážitky

  • Vydáno1. října 2009
Chcete navštívit netradiční místa a poznat věci, které jste si nedokázali představit? Jeďte se podívat do Severočeských dolů u krásného městečka Kadaň, kde vám nabídnou exkurzi do uhelného dolu. Zážitek to bude jistě fenomenální. Pro člověka, který nemá možnost se přiblížit k dolům a nemá vlastně ani představu jak to tam vypadá, je velkým zážitkem spatřit na vlastní oči obrovské rypadlo, když je ještě ke všemu jen několik metrů od něj.
Můžete být skoro až na dně povrchového dolu s příjemným průvodcem , který ochotně odpoví všechny vaše otázky. Uprostřed dolu, kde kolem vás není nic než prach, uhlí, obří rypadla a dělníci by asi nikoho nenapadlo, že ta zeleň která se táhne z druhé strany dolu vypadala kdysi úplně stejně. Je až neskutečné, jak jsou lidé schopní zamaskovat takovou obří díru, že laik na první pohled sotva pozná rozdíl mezi krajinou přírodní a rekultivovanou. Při současné povrchové těžbě uhlí dochází k odkrývání bývalých hlubinných šachet, jejichž zbytky na dně dolu také uvidíte.

Součástí exkurze je i návštěva blízké skládky komunálního odpadu. Tato skládka je důkazem toho, že i komunální odpad může mít své další využití, jako zde, kde se bioplyn ze skládky odvádí zpět do elektrárny. Důležité a velmi poučné je znát nejen historické památky, přírodní rezervace a jiné krásy naší země.

Více informací:

Skupina Czech Coal nabízí zájemcům atraktivní zážitek z návštěvy unikátních technických děl v těžebních lokalitách Československá armáda a Vršany na Mostecku a z rekultivované krajiny v projektu nazvaném "Uhelné safari". Hlavním cílem je otevřít doly veřejnosti a ukázat celý cyklus povrchového dobývání uhlí od těžby skrývky až po rekultivace.

Nevšední zážitky v uhelném dole
Prohlídka povrchových dolů a těžby uhlí u Kadaně.