Úvod > Aktuality > Užijte si vodní hrátky po celý rok
Užijte si vodní hrátky po celý rok
Lázně a wellness

Užijte si vodní hrátky po celý rok

  • Vydáno1. listopadu 2023
Vodním zábavním parkům se říká aquaparky, a pokud chtějí dostát takovému označení a vy v nich nenajdete alespoň jeden bazén a tobogán, divokou řeku, nejrůznější gejzíry, vodotrysky a podobně, potom jste na obyčejném koupališti. Máme pro vás několik tipů, kde se o to, že nebudete v aquaparku, bát určitě nemusíte.
Co se takového aquaparku týče, jedná se o náročný projekt, a nejenom na vodu. Pokud má splňovat všechna kritéria a zároveň uspět v konkurenci rádoby aquaparků, musí nabídnout víc. Například stravování, ubytování, parkování, relaxaci, zábavu a další možnosti využití volného času.
 

Liberecký Babylon

Liberec BabylonJedním z oblíbených tipů je Centrum Babylon v Liberci, které patří mezi nejznámější a největší zábavní parky v České republice. Nově zrekonstruovaný aquapark teď připomíná příběhy Julese Verna! Rázem se tak ocitnete v malebném přímořském městečku s vysokým majákem, ze kterého to je už jen pár kroků do tajuplného mořského světa pod vodní hladinou plného nejrůznějších mořských živočichů a korálů.

Můžete se nechat unášet divokou řekou, nebo absolvovat Tarzanovu stezku. Úžasným zážitkem je také jízda adrenalinovým trychtýřem. Teplota vody v bazénech je celoročně 30 °C. Nadstavbou nabídky jsou wellness prvky, sauny, masáže a řada zákoutí k odpočinku i relaxaci. Po koupání na vás čekají zábavní místa pro malé i velké nebo restaurace, bary či kavárny. Ubytovat se můžete přímo v areálu.
 

Za zábavou do Pražských aquaparků

ČestliceAsi vás nepřekvapí, že také Praha má své aquaparky. Jedním z nich je například Aquadream Barrandov, který nabízí nejrůznější vířivky, tobogány, brouzdaliště, bazén a další atrakce. V aquaparku nejsou pouze vodní atrakce, můžete využít například i vodní bar nebo restauraci s vybranými specialitami včetně pokrmů z čerstvých mořských ryb.

Dalším pražským aquaparkem je Aquapalace Praha v Čestlicích. Ve vodním světě vás čeká spousta zábavy ve třech tematických palácích. Palác dobrodružství vás ohromí divokými adrenalinovými zážitky, Palác pokladů nadchne svou pohádkově rodinnou atmosférou a Palác relaxu je místem nejklidnějším. Relaxovat můžete i v unikátní Sahaře, jinak saunovém světě plném čeho jiného než saun. Najdete tu také SPA centrum, kde si jistě vyberete z mnoha regeneračních procesů, nebo moderní dvoupodlažní fitness centrum, vybavené nejnovějšími posilovacími stroji. V areálu jsou dvě samoobslužné restaurace a několik nápojových a zmrzlinových barů.
 

Vodní hrátky ve středních Čechách

Aquapark KladnoZajímavou nabídku přináší Aquapark Kladno, který vyrostl tzv. na "zelené louce". Pro mladší je tu několik tobogánů, dvoudráhová skluzavka nebo adrenalinový spacebowl. Starší ocení masážní účinky whirlpool bazénu s teplotou vody 35 °C. Atraktivní částí je divoká řeka s ostrůvkem, okolo kterého tři trysky ženou vodu proti plavcům. Pro nejmenší je v pavilonu vodních atrakcí vyhrazen samostatný dětský bazének s vodním hříbkem a skluzavkou. Sportovně založené jistě potěší dráhy pro kondiční plavání. Součástí aquaparku je i informační středisko.

tipsport lagunaRyze sportovní bazén, relaxační bazény nebo skluzavkové atrakce s tobogány nabízí Tipsport laguna Beroun. Moderní aquapark s širokou nabídkou služeb má ambice pokrýt nadstandardní požadavky volnočasových aktivit. Zkušený, všestranně proškolený a příjemný personál čeká právě na vás. Poslouží jak maminkám s malými dětmi, tak těm větším, odvážnějším a samostatnějším. Sportovci tělem i duší, kondiční plavci, ale i rekreační sportovci zde jistě ocení zónu šestidráhového plaveckého bazénu se startovními bloky.

Skvělý aquapark ve Slaném nabízí zábavu široké veřejnosti. Najdete jej v areálu víceúčelové sportovní haly. Užijte si tobogány, zaplavte si proti proudu a odpočiňte si ve vířivkách! V areálu najdete tobogán dlouhý 87 m, pětidráhový 25 m dlouhý bazén, dětský bazén o hloubce 0,60 m a divoké koryto i whirpool. Součástí velkého bazénu jsou tři vzduchová masážní lůžka, protiproud a dámská a pánská pára.
 

Skvělé koupání i relaxace na Moravě

Aqualand MoraviaAquapark ve Vyškově se skládá ze dvou samostatných areálů, přičemž krytý plavecký areál je v provozu celoročně. Užít si tu můžete jízdu na tobogánu s průplavem k divoké řece, plavecký bazén nebo vířivku. K relaxaci slouží vzduchová masážní lůžka, vířivá vana a finská sauna.

Aquapark Olomouc má na ploše dvou hektarů vedle venkovního areálu také zastřešenou část s možností celoročního provozu bez ohledu na rozmary počasí. Vodním atrakcím vévodí zřejmě velký tobogán, který je sjízdný v délce 123 metrů na nafukovacích duších. Vnitřní část zahrnuje také adrenalinový space-bowl a součástí bazénů je spousta tradičních vodních atrakcí včetně proudového kanálu, vodního děla, chrličů a různých masážních trysek. Chcete se prohřát, příjemně naladit a očistit? Zamiřte ve středy a čtvrtky do místní sauny. Vychutnáte si saunové ceremoniály pod taktovkou zkušeného saunéra Zdeňka.

Aqualand MoraviaV Pasohlávkách, jen 20 minut od Brna, najdete jeden z nejmodernějších aquaparků v České republice, Aqualand Moravia – 16 bazénů, 24 tobogánů a 30 typů saun. K tomu kryozóna, římské lázně a restaurace pro 480 hostů. Vyznavači relaxace se mohou těšit také na solnou nebo aroma lázeň, balneo vany nebo ledovou studnu s ledovou tříští. Pálava Wellness v Aqualandu Moravia je plné vychytávek, které vám zaručí jedinečné wellness zážitky. Mezi nimi je například jeskyně, ve které sněží, nebo panoramatická sauna s výhledem na Pálavu a Novomlýnská jezera.

aquaparkAquapark Uherské Hradiště, ve kterém se můžete svézt po nejdelším tobogánu na Moravě, nabízí příjemnou relaxaci i bohaté sportovní vyžití v nově vybudovaném areálu. Z atrakcí může nabídnout divokou řeku, chrliče, masážní lavice aj. Největším lákadlem je jistě dvojice tobogánů 186 m a 140 m dlouhých. Na delším z nich je možnost sjezdu na nafukovacích duších, na kterých lze jezdit samostatně nebo v tandemu.

Hlavními lákadly aquaparku Laguna v Třebíči jsou vnitřní zábavní bazén a tobogán. Součástí bazénu nepravidelného tvaru s hloubkou asi 120 centimetrů a plochou kolem 197 metrů čtverečních je několik atrakcí. Vodní plocha zahrnuje divokou řeku, houpací kolébku, chrliče vody, masážní a vířivá lůžka, dvě vířivé vany a podmořskou jeskyni s akváriem. Na ochozu bazénu naleznete vyhřívané lavice.
Aquapark Olomouc – zábava ve víru vodních radovánek a atrakcí bez ohledu na počasí

Aquapark Olomouc – zábava ve víru vodních radovánek a atrakcí bez ohledu na počasí

Aquapark Olomouc má na ploše dvou hektarů vedle venkovního areálu také zastřešenou část s možností celoročního provozu bez ohledu na rozmary počasí. Vodním atrakcím vévodí 123 metrů dlouhý tobogán, jeden z nejdelších v České republice, který je na nafukovacích duších.

Aquapark Kravaře

Aquapark Kravaře

Aquapark Kravaře je moderní aquapark, který svým návštěvníků nabízí příjemný odpočinek a relaxaci v bazénu, vířivce, divoké řece, brouzdališti a nebo na tobogánu.

Aquapark Vyškov – vodní hrátky po celý rok

Aquapark Vyškov – vodní hrátky po celý rok

Vyškovský aquapark se skládá ze dvou samostatných částí – krytého plaveckého areálu a venkovního – letního plaveckého areálu. Užijete si zde koupání, relaxaci, zábavu i adrenalin na tobogánech po celý rok.

Tipsport laguna Beroun – plavání i relaxace ve Vodním ráji

Tipsport laguna Beroun – plavání i relaxace ve Vodním ráji

Aquapark Beroun nabízí, jak ryze sportovní vyžití plavcům v 25 m plaveckém bazénu, tak relaxaci v relaxačních bazénech s lehátky a sezónní opalovací terasou, či společensko-zábavné vyžití na skluzavkových atrakcích se 2 tobogány.

Aquaworld Lipno – centrum vodních radovánek pro děti i dospělé

Aquaworld Lipno – centrum vodních radovánek pro děti i dospělé

V Aquaworldu Lipno, vodním ráji na Lipensku, zažijete ty opravdové vodní hrátky, odpočinete si po náročném dni stráveném lyžováním, zaženete chmury způsobené zamračenou oblohou během letní dovolené.

Aquapark Laguna Třebíč

Aquapark Laguna Třebíč

Tobogány, vířivky, protiproudy, chrliče vody, perličkovou lázeň, relaxaci a wellness v prostředí saun navozující příjemnou a uklidňující atmosféru si užijete v aquaparku Laguna Třebíč. Nově opravené wellness láká k odpočinku a relaxaci.

Aquapark Aquadream Barrandov ve znamení zábavy

Aquapark Aquadream Barrandov ve znamení zábavy

Přijďte se i vy podívat a zabavit do moderně vybaveného vodního centra! Mezi vířivkami, tobogány, brouzdališti i klasickým 25m bazénem a dalšími atrakcemi si určitě přijde každý člen rodiny na své.

Aqualand Moravia – nekonečná zábava i parádní relax pod jednou střechou

Aqualand Moravia – nekonečná zábava i parádní relax pod jednou střechou

Pohodová koupačka, adrenalinová jízda, parádní relax ve wellness i výhled na malebné okolí Pálavy. To všechno si užijete v největším českém aquaparku Aqualandu Moravia, který se nachází v Pasohlávkách, jen 20 minut autem od Brna.

Aquapark Děčín – sportovní komplex s termální vodou

Aquapark Děčín – sportovní komplex s termální vodou

Aquapark Děčín je jedním z nejmodernějších rekreačně-sportovních komplexů s termální vodou v České republice. Zahrnuje krytou a venkovní část, dva kurty na plážový volejbal a dva streetbalové kurty. Díky termální vodě je možno využívat jeden venkovní bazén celoročně.

Aquapark Uherské Hradiště – za vodními a saunovými zážitky

Aquapark Uherské Hradiště – za vodními a saunovými zážitky

Vodní a saunový svět Aquaparku nabízí návštěvníkům celou řadu možností, jak si užít skvělý den. Pod jednou střechou najdete řadu atrakcí, plaveckých a zábavních bazénů, saun, odpočinkových zón a restaurací. A navíc v období letní sezóny jsou prostory vnitřního areálu rozšířeny o venkovní koupání.

Aquapark Kohoutovice – vodní ráj v Brně

Aquapark Kohoutovice – vodní ráj v Brně

Aquapark Kohoutovice nabízí 25m plavecký bazén s hloubkou vody 1,8 – 2,0 m a 6 drahami. Pro milovníky relaxu je k dispozici rekreační bazén s perličkovými rošty, chrliči vody, vodní trysky, brouzdaliště pro děti, pára, sauna, posilovna a občerstvení.

Aquapark Čestlice – Aquapalace Praha

Aquapark Čestlice – Aquapalace Praha

Chcete si užít den plný sportu, zábavy a relaxace? Navštivte s rodinou, přáteli či kolegy největší aquapark ve střední Evropě – aquapark Čestlice – s nabídkou úžasného vodního světa a saun, nádherného SPA a moderního fitness. Ve vodním světě vás čeká spousta zábavy ve třech tématických palácích.

Další aktuality

10 tipů na sauny v civilizaci i přírodě aneb ve stínu i na výsluní

Hledáte ideální místo na pořádnou relaxaci a odpočinek? Vyzkoušejte saunu! Pokud nemáte vlastní prostor v domě nebo na zahradě, a tím pádem i maximální soukromí, vyberte si některý z našich tipů. Vedle osvědčených míst, hřejících se na výsluní zájmu všech fanoušků saunování, jsme propátrali také sauny „ve stínu“ – malé, s fantastickými výhledy anebo s neobyčejným příběhem.
Lázně a wellness

10 tipů na relaxaci v pivě

Nejoblíbenějšímu českému nápoji, pivu, se ne nadarmo říká tekutý chléb. Studené pivo v půllitru vás osvěží v horkém dni, pivní koupel napomůže vaší relaxaci a regeneraci pokožky kdykoliv, zvláště však v zimním sychravém počasí. Inspirujte se tipy portálu Kudy z nudy a vyzkoušejte účinek pivní kúry přímo na sobě.
Lázně a wellness

Sůl nad zlato aneb deset míst, kde si zaplavete ve slané vodě

Za koupáním ve slané vodě nemusíte cestovat tisíce kilometrů, stačí se jen porozhlédnout po okolí. Plavání, koupání a relaxaci ve slané vodě nabízí řada bazénů v Česku, od velkých městských lázní až po menší bazény. Portál Kudy z nudy vás zve na velké putování za slanou vodou.
Lázně a wellness

Tipy na vodní světy pro vodní lidi

Jste vodní člověk? Nemůžete vydržet bez vody ani chvíli a každý den, který nestrávíte někde u bazénu či jiné vodní nádrže, považujete za ztracený? Jestli ano, jsou toto tipy na výlet právě pro vás. Koupaliště, bazény a akvaparky se v Česku množí jako houby po dešti, a tak je můžete postupně objíždět a zjišťovat, které z nich je nejlepší.
Lázně a wellness

Dopřejte si koupel ve vodě z hlubinného vrtu

Zkuste koupel ve zvláštní vodě z hlubinného vrtu z období třetihor, která je bohatá na minerály a vyrovná se dokonce účinkům mořské koupele. Termální aquaparky se mohou pyšnit tím, že koupání v takové vodě má přinášet posílení imunitního systému, pročištění a uvolnění dýchacích cest a také má léčivé účinky při různých alergiích a kožních chorobách. Užijete si příjemné koupání a relaxaci v některém z našich termálních bazénů.
Lázně a wellness

Jen pro ten dnešní den... užijte si wellness pobyty na zámcích, v lázních i na horách

Jen pro ten dnešní den... stojí za to žít, zpívá Oldřich Nový ve slavném černobílém filmu Kristian. Vášnivý den, pro který stojí za to žít, můžete proměnit v realitu se svým přítelem, svojí přítelkyní, láskou, manželkou či partnerem na romantických programech ve starobylých zámcích nebo v osvěžujících lázních. Zamilujte se znova!
Lázně a wellness

Jak na podzimní nevlídno a chmury? Dopřejte si relaxaci v sauně

Nevlídné podzimní plískanice a krátké dny se pomalu blíží a s nimi i zvýšená únava, nastupující deprese a nezřídka i nejrůznější virózy. Je proto čas myslet na povznášející relaxaci, posílení imunity a detoxikaci organismu. Pravidelná návštěva sauny dokáže krásně rozpustit všechny problémy a povzbudit psychiku i obranyschopnost organismu. Vyzkoušejte blahodárné účinky saunování i vy. Podívejte se s portálem Kudy z nudy, kam vyrazit za blahodárným zážitkem.
Lázně a wellness

Osvěžte se a relaxujte na termálních koupalištích

Zpříjemněte si dny, dokud ještě trvá léto! Během tropických dnů, ale i když zrovna horké není, mohou milovníci vodního živlu v klidu vyrazit za koupáním k termálním bazénům, kde je voda v letních vedrech nezávadná, v chladnějších dnech zase příjemně teplá. A navíc minerální složení vody má na lidské tělo mimořádné relaxační účinky.
Lázně a wellness