Úvod > Aktuality > Užijte si vodní hrátky po celý rok
Užijte si vodní hrátky po celý rok
"> Užijte si vodní hrátky po celý rok "> "> "> "> "> "> "> ">
Lázně a wellness

Užijte si vodní hrátky po celý rok

  • Vydáno21. října 2021
Vodním zábavním parkům se říká aquaparky, a pokud chtějí dostát takovému označení a vy v nich nenajdete alespoň jeden bazén a tobogán, divokou řeku, nejrůznější gejzíry, vodotrysky a podobně, potom jste na obyčejném koupališti. Máme pro vás několik tipů, kde se o to, že nebudete v aquaparku, bát určitě nemusíte.
Co se takového aquaparku týče, jedná se o náročný projekt, a nejenom na vodu. Pokud má splňovat všechna kritéria a zároveň uspět v konkurenci rádoby aquaparků, musí nabídnout víc. Například stravování, ubytování, parkování, relaxaci, zábavu a další možnosti využití volného času.
 

Liberecký Babylon

Liberec BabylonJedním z oblíbených tipů je Centrum Babylon v Liberci, které patří mezi nejznámější a největší zábavní parky v České republice. Nově zrekonstruovaný aquapark teď připomíná příběhy Julese Verna! Rázem se tak ocitnete v malebném přímořském městečku s vysokým majákem, ze kterého to je už jen pár kroků do tajuplného mořského světa pod vodní hladinou plného nejrůznějších mořských živočichů a korálů.

Můžete se nechat unášet divokou řekou, nebo absolvovat Tarzanovu stezku. Úžasným zážitkem je také jízda adrenalinovým trychtýřem. Teplota vody v bazénech je celoročně 30 °C. Nadstavbou nabídky jsou wellness prvky, sauny, masáže a řada zákoutí k odpočinku i relaxaci. Po koupání na vás čekají zábavní místa pro malé i velké nebo restaurace, bary či kavárny. Ubytovat se můžete přímo v areálu.
 

Za zábavou do Pražských aquaparků

ČestliceAsi vás nepřekvapí, že také Praha má své aquaparky. Jedním z nich je například Aquadream Barrandov, který nabízí nejrůznější vířivky, tobogány, brouzdaliště, bazén a další atrakce. V aquaparku nejsou pouze vodní atrakce, můžete využít například i vodní bar nebo restauraci s vybranými specialitami včetně pokrmů z čerstvých mořských ryb.

Dalším pražským aquaparkem je Aquapalace Praha v Čestlicích. Ve vodním světě vás čeká spousta zábavy ve třech tematických palácích. Palác dobrodružství vás ohromí divokými adrenalinovými zážitky, Palác pokladů nadchne svou pohádkově rodinnou atmosférou a Palác relaxu je místem nejklidnějším. Relaxovat můžete i v unikátní Sahaře, jinak saunovém světě plném čeho jiného než saun. Každý čtvrtek, pátek a sobotu od 15:30 do 22:30 hodin zde zažijete originální saunové večery. K ochlazení tu slouží bazének, studna s ledovou drtí nebo řada speciálních sprch. Najdete tu také SPA centrum, kde si jistě vyberete z mnoha regeneračních procesů, nebo moderní dvoupodlažní fitness centrum, vybavené nejnovějšími posilovacími stroji. V areálu jsou dvě samoobslužné restaurace a několik nápojových a zmrzlinových barů.
 

Vodní hrátky ve středních Čechách

Aquapark KladnoZajímavou nabídku přináší Aquapark Kladno, který vyrostl tzv. na zelené louce. Pro mladší je tuněkolik tobogánů, dvoudráhová skluzavkaneboadrenalinový spacebowl. Starší ocení masážní účinky whirlpool bazénu s teplotou vody 35 °C. Atraktivní částí je divoká řeka s ostrůvkem, okolo kterého tři trysky ženou vodu proti plavcům. Pro nejmenší je v pavilonu vodních atrakcí vyhrazen samostatný dětský bazének s vodním hříbkem a skluzavkou. Sportovně založené jistě potěší dráhy pro kondiční plavání. Součástí aquaparku je i informační středisko.

tipsport lagunaRyze sportovní bazén, relaxační bazény nebo skluzavkové atrakce s tobogány nabízí Tipsport laguna Beroun. Moderní aquapark s širokou nabídkou služeb má ambice pokrýt nadstandardní požadavky volnočasových aktivit. Zkušený, všestranně proškolený a příjemný personál čeká právě na vás. Poslouží jak maminkám s malými dětmi, tak těm větším, odvážnějším a samostatnějším. Sportovci tělem i duší, kondiční plavci, ale i rekreační sportovci zde jistě ocení zónu šestidráhového plaveckého bazénu se startovními bloky.

Skvělý aquapark ve Slaném nabízí zábavu široké veřejnosti. Najdete jej v areálu víceúčelové sportovní haly. Užijte si tobogány, zaplavte si proti proudu a odpočiňte si ve vířivkách! V areálu najdete tobogán dlouhý 87 m, pětidráhový 25 m dlouhý bazén, dětský bazén o hloubce 0,60 m a divoké koryto i whirpool. Součástí velkého bazénu jsou tři vzduchová masážní lůžka, protiproud a dámská a pánská pára.
 

Skvělé koupání i relaxace na Moravě

Aqualand MoraviaAquapark ve Vyškově se skládá ze dvou samostatných areálů, přičemž krytý plavecký areál je v provozu celoročně. Užít si tu můžete jízdu na tobogánu s průplavem k divoké řece, plavecký bazén nebo vířivku. K relaxaci slouží vzduchová masážní lůžka, vířivá vana a finská sauna.

Aquapark Olomouc má na ploše dvou hektarů vedle venkovního areálu také zastřešenou část s možností celoročního provozu bez ohledu na rozmary počasí. Vodním atrakcím vévodí zřejmě velký tobogán, který je sjízdný v délce 123 metrů na nafukovacích duších. Vnitřní část zahrnuje také adrenalinový space-bowl a součástí bazénů je spousta tradičních vodních atrakcí včetně proudového kanálu, vodního děla, chrličů a různých masážních trysek. Chcete se prohřát, příjemně naladit a očistit? Zamiřte ve středy a čtvrtky do místní sauny. Vychutnáte si saunové ceremoniály pod taktovkou zkušeného saunéra Zdeňka.

Aqualand MoraviaV Pasohlávkách, jen 20 minut od Brna, najdete jeden z nejmodernějších aquaparků v České republice, Aqualand Moravia – 7 bazénů, 12 tobogánů, 9 saun a 4 vířivky. K tomu kryozóna, římské lázně a restaurace pro 480 hostů. Milovníky relaxace pak potěší 24 saun a procedur, kryozóna nebo slunenční a římské lázně. Vyznavači relaxace se mohou těšit také na solnou nebo aroma lázeň, balneo vany nebo ledovou studnu s ledovou tříští. Pálava Wellness v Aqualandu Moravia je plné vychytávek, které vám zaručí jedinečné wellness zážitky. Mezi nimi je například jeskyně, ve které sněží, nebo panoramatická sauna s výhledem na Pálavu a Novomlýnská jezera.

Aquapark Uherské Hradiště, ve kterém se můžete svézt po nejdelším tobogánu na Moravě, nabízí příjemnou relaxaci i bohaté sportovní vyžití v nově vybudovaném areálu. Z atrakcí může nabídnout divokou řeku, chrliče, masážní lavice aj. Největším lákadlem je jistě dvojice tobogánů 186 m a 140 m dlouhých. Na delším z nich je možnost sjezdu na nafukovacích duších, na kterých lze jezdit samostatně nebo v tandemu.

aquaparkHlavními lákadly aquaparku Laguna v Třebíči jsou vnitřní zábavní bazén a tobogán. Součástí bazénu nepravidelného tvaru s hloubkou asi 120 centimetrů a plochou kolem 197 metrů čtverečních je několik atrakcí. Vodní plocha zahrnuje divokou řeku, houpací kolébku, chrliče vody, masážní a vířivá lůžka, dvě vířivé vany a podmořskou jeskyni s akváriem. Na ochozu bazénu naleznete vyhřívané lavice.

Moderní relaxační centrum v Olešné je umístěno v ideálním prostředí přehrady Olešná ve Frýdku-Místku s výhledem na panorama Beskyd a Lysou horu. Ve vnitřní části aquaparku naleznete divokou řeku, tobogán s videoprojekcí, proudový kanál nebo dětský koutek pro nejmenší. Pro milovníky sauny je jich zde připraveno celkem pět. Krytý aquapark je otevřen celoročně, denně.
Aquapark Aquadream Barrandov ve znamení zábavy

Aquapark Aquadream Barrandov ve znamení zábavy

Přijďte se i vy podívat a zabavit do moderně vybaveného vodního centra! Mezi vířivkami, tobogány, brouzdališti, obyčejným 25m bazénem a dalšími atrakcemi si určitě přijde každý člen rodiny na své.

Aquapark Olomouc – zábava ve víru vodních radovánek a atrakcí bez ohledu na počasí

Aquapark Olomouc – zábava ve víru vodních radovánek a atrakcí bez ohledu na počasí

Aquapark Olomouc má na ploše dvou hektarů vedle venkovního areálu také zastřešenou část s možností celoročního provozu bez ohledu na rozmary počasí. Vodním atrakcím vévodí 123 metrů dlouhý tobogán, jeden z nejdelších v České republice, který je na nafukovacích duších.

Aquapark Laguna Třebíč

Aquapark Laguna Třebíč

Tobogány, vířivky, protiproudy, chrliče vody, perličkovou lázeň, relaxaci a wellness v prostředí saun navozující příjemnou a uklidňující atmosféru si užijete v aquaparku Laguna Třebíč. Nově opravené wellness láká k odpočinku a relaxaci.

Tipsport laguna Beroun – plavání i relaxace ve Vodním ráji

Tipsport laguna Beroun – plavání i relaxace ve Vodním ráji

Aquapark Beroun nabízí, jak ryze sportovní vyžití plavcům v 25 m plaveckém bazénu, tak relaxaci v relaxačních bazénech s lehátky a sezónní opalovací terasou, či společensko-zábavné vyžití na skluzavkových atrakcích se 2 tobogány.

Aquapark Vyškov – vodní hrátky po celý rok

Aquapark Vyškov – vodní hrátky po celý rok

Vyškovský aquapark se skládá ze dvou samostatných částí – krytého plaveckého areálu a venkovního – letního plaveckého areálu. Užijete si zde koupání, relaxaci, zábavu i adrenalin na tobogánech po celý rok.

Aquapark Čestlice – Aquapalace Praha

Aquapark Čestlice – Aquapalace Praha

Chcete si užít den plný sportu, zábavy a relaxace? Navštivte s rodinou, přáteli či kolegy největší aquapark ve střední Evropě – aquapark Čestlice – s nabídkou úžasného vodního světa a saun, nádherného SPA a moderního fitness. Ve vodním světě vás čeká spousta zábavy ve třech tématických palácích.

Aquapark Uherské Hradiště – za vodními a saunovými zážitky

Aquapark Uherské Hradiště – za vodními a saunovými zážitky

Vodní a saunový svět Aquaparku nabízí návštěvníkům celou řadu možností, jak si užít skvělý den. Pod jednou střechou najdete řadu atrakcí, plaveckých a zábavních bazénů, saun, odpočinkových zón a restaurací. A navíc v období letní sezóny jsou prostory vnitřního areálu rozšířeny o venkovní koupání.

Komplex aquaparků Olešná – relaxace pro volné chvíle

Komplex aquaparků Olešná – relaxace pro volné chvíle

Moderní relaxační centrum Aquaparků Olešná je umístěno v ideálním prostředí přehrady Olešná ve Frýdku-Místku s výhledem na panorama Beskyd a Lysou horu. Areál nabízí návštěvníkům možnost rekreace a relaxace pro volné chvíle v krytém aquparku. Součástí komplexu je ale také letní aquapark.

Aqualand Moravia Pasohlávky – místo, kde léto nikdy nekončí

Aqualand Moravia Pasohlávky – místo, kde léto nikdy nekončí

V Pasohlávkách najdete nejmodernější aquapark v České republice – 16 bazénů, 28 tobogánů, 30 saun a procedur ve Forum Romanum Wellness a Pálava Wellness a restaurace Imperium s bohatým výběrem jídel. Užijte si vodní radovánky v krásné krajině Pálavských vrchů v Pasohlávkách, jen 20 minut od Brna.