Úvod > Aktuality > Za krásou těla i ducha
Zážitky

Za krásou těla i ducha

  • Vydáno21. května 2009
Dnes se dostává do popředí všeobecného zájmu nový trend, který se jmenuje Wellness. Hovoří se dokonce o jakési Wellness revoluci, která nastartovala nové odvětví, které se zabývá výhradně péčí o člověka. Zaměřuje se na jeho fyzické i dušení zdraví a jeho cílem je pomoct lidem najít cestu ke kvalitnímu a plnohodnotnému životu.
Doslova vyvoněnou nabídku mají například v centru tradičních thajských a indických masáží Nam Jai v Praze. Vedle wellness programu, při kterém si můžete užít bylinnou parní lázeň, nabízejí také kúry celého těla s tím nejlepším, co svět aromaterapie nabízí. Naproti tomu prostřednictvím kyslíku pečuje o své klienty kyslíkový bar Pohoda. Mají tu pro vás připravenou inhalaci kyslíku na zlepšení tělesné i duševní kondice nebo hloubkové ošetření pleti pro lepší a zdravější vzhled. Tato metoda se používá při řešení problémů spojených se znečištěným ovzduším, při srdečních potížích nezpůsobených organickými změnami, při zvýšeném krevním tlaku nebo při bolestech hlavy a podobně. Při ošetření pleti kyslíkem je aplikován vitaminový roztok a molekulární kyslík s dalšími látkami, jako Aloe vera a Retinyl palmitate. Další alternativou péče o krásu a zdraví jsou relaxační rituály a rituály krásy v centru Mandala Spa. Jedná se o exkluzivní spojení masáží, zábalů, peelingů a koupelí se specialitami na bázi specifických aroma olejů, čerstvých bylinek a exkluzivních manuálních technik. Nabídka je opravdu magická.
 
Další cizokrajné procedury nabízí oáza smyslů Orient Spa v Českých Budějovicích. Jedná se o místo, kde můžete zapomenout na okolní svět a všechny starosti nechat přede dveřmi. Vůně, orientální hudba, historické interiéry s atmosférou východu, to vše spolu s originálními masážemi nebo unikátními tureckými lázněmi Hammam čeká jenom na vás. Jakousi zlatou tečkou výběru z nabídky Orient Spa je výuka orientálního tance, který patří k nejstarším formám výrazového tance. Snoubí v sobě prvky egyptského, tureckého, marockého, perského, ale i španělského a indického tance. Je typicky ženský, vyzdvihuje harmonii tělesné a duševní krásy ženy. A o to jde u wellness především.
 
Centra wellness najdete stejnoměrně rozložená po celé České republice. Například Lesana – wellness ve Špindlerově Mlýně je dobrým místem pro trávení dovolené po celý rok. Svou výhodnou polohou je také skvělým výchozím místem do různých částí Krkonoš. V nabídce hotelu najdete bazén s protiproudem, blowrem a vodopádem, malý bazén whirlpool, vyhřívané lavice, saunu, parní lázně, masáže nebo solárium. V zimě tu najdete hotelovou lyžařskou školu, dětský vlek přímo u hotelu a půjčovnu veškerého lyžařského vybavení. V létě tu pak mají půjčovnu horských kol.
 
Příjemným rozšířením nabídky wellness je brněnská solná jeskyně STAR Brno. Jedná se o jeskyni postavenou výhradně ze soli Mrtvého moře, která blahodárně prospívá našemu zdraví. V až magickém prostředí, za zvuků podmanivé relaxační hudby, v šeru, tichu a klidu načerpáte novou energii i duševní sílu. Přitom jeden pobyt v solné jeskyni vám nahradí 2–3 dny pobytu u moře.
 
Samostatnou nabídku přinášejí naše lázně, kde se stal wellness už jakousi samozřejmostí. Přitom všude dbají na to, aby alespoň jedna z nabídek byla co nejoriginálnější. Kupříkladu Lázně Teplice nad Bečvou nabízejí kryoterapii, tedy léčbu chladem pod značkou – Polárium ARKTIKA. Přesto, nebo možná právě proto, že je chlad starou léčebnou metodou, lékařské studie i klinické zkoušky ukázaly, že jeho působení na tělo je vhodné při terapii revmatických a chronických zánětlivých onemocnění pohybového aparátu. Chlad účinkuje intenzivně i blahodárně na celé tělo, mobilizuje organizmus a vůbec příznivě působí na celkový zdravotní stav. Tělo se totiž díky mrazu výrazně prokrví, zrychlí se vyplavování škodlivých produktů metabolizmu, urychlí se hojení zranění a odstraňování pozůstatků zánětů.
 
Kontakty:
 
Lesana – to je wellness ve Špindlerově Mlýně

Lesana – to je wellness ve Špindlerově Mlýně

Hotel Lesana ve Špindlerově Mlýně je ideálním místem pro strávení příjemné dovolené v kterémkoliv ročním období. Pro relaxaci a uvolnění je tu pro vás wellness & spa – bazén s protiproudem a blowrem, whirpool, vyhřívané lavice, sauna nebo parní lázně.

Oáza smyslů v Orient Spa – Filipínské masáže v Českých Budějovicích

Oáza smyslů v Orient Spa – Filipínské masáže v Českých Budějovicích

Regenerační a relaxační wellness centrum Orient Spa v Českých Budějovicích je místo, kde můžete zapomenout na okolní svět a všechny starosti nechat za dveřmi. Uvítá vás vůně a hudba Orientu a vkusně upravené historické interiéry s atmosférou dalekých východních zemí.

Inhalace kyslíku, kyslíkové ošetření pleti v pražském baru Pohoda

Inhalace kyslíku, kyslíkové ošetření pleti v pražském baru Pohoda

Kyslikový bar Pohoda nabízí v příjemném prostředí inhalaci kyslíku na zlepšení tělesné i duševní kondice a hloubkové ošetření pleti pro lepší a zdravější vzhled.

Solná jeskyně Star Brno

Solná jeskyně Star Brno

Naše solná jeskyně, která je jako jedna z mála v Brně postavena jen ze soli z Mrtvého moře. Díky tomu několikanásobně převyšuje svými ůčinky ostatní solné jeskyně, které jsou postaveny ze soli kamenné.