Úvod > Aktuality > Vycestujte vstříc svému zdraví! Přijeďte do lázní!
Vycestujte vstříc svému zdraví! Přijeďte do lázní!
"> "> "> "> ">
Lázně a wellness

Vycestujte vstříc svému zdraví! Přijeďte do lázní!

Vydáno 29. června 2020
Existuje jistě mnoho důvodů, proč zamířit do lázní. Může to být touha odpočinout si a načerpat nové síly či strávit pár volných dní v příjemném prostředí, které vám zároveň poslouží jako zázemí pro objevování kouzel regionu. Je to ale hlavně zdraví, které nás do lázní přivádí. A nemusí to být jen onemocnění, které si žádá speciální léčbu či rekonvalescenci. Je to i prevence. Pečovat o své zdraví, ještě když nás nic nebolí, je tou nejlepší cestou, jak zůstat fit co nejdéle.

Za zdravím, odpočinkem, turistikou, zážitky i zábavou

V České republice existují více než tři desítky lázeňských míst, ve kterých působí řada lázeňských společností či hotelů poskytujících rozmanité wellness služby. Pokud chceme, aby měl pobyt v lázní skutečný efekt na vaše zdraví, je třeba zamířit do léčebných lázní. V takovém případě se vždy jedná o registrované zdravotnické zařízení splňující přísná kritéria nejen pro léčbu, ale i ubytování a stravování. A co je hlavní – léčebné lázně využívají místní přírodní léčivý zdroj, jehož blahodárné účinky pomohou zmírnit mnohé zdravotní neduhy, a hlavně pomůže organismus dostat do stavu, kdy dokáže plně využívat svých samoregulačních a samoléčících schopností.
 

Léčebné procedury

K základním přírodním léčivým zdrojům patří minerální vody, které se využívají pro pitné kůry, inhalace, koupele či podvodní masáže. Dále peloidy neboli rašeliny, slatiny a bahna, jež se používají ve formě zábalů, koupelí či obkladů, především ke zmírnění bolesti svalů, kloubů i páteře, pozitivní účinky mají rovněž při chronických zánětech či artróze. K podkožním aplikacím se též využívají přírodní zřídelní plyny. Léčivý přínos má také klima, které je nepostradatelnou součástí lázeňské léčby. Tu samozřejmě doplňují různé masáže či skupinová cvičení pod vedením odborného personálu.  Přírodní léčivé zdroje spolu s kvalitní lékařskou péči a progresivními léčebnými a rehabilitačními metodami odlišují léčebné lázeňství od běžných hotelů a wellness resortů, které jinak též působí v lázeňských místech.
 

Využijte slevový voucher do lázní

Letošní státní podpora na pobyt v lázních vám umožní, abyste ozdravný lázeňský pobyt ochutnali, vyzkoušeli něco z nabízených léčebných procedur a na vlastní kůži poznali jejich efekt bez nutnosti složitých lékařských vyšetření. Procedury si můžete během pobytu sami zvolit, případně vybrat jeden z nabízených balíčků. A co takový balíček může obsahovat? Například přírodní uhličitou koupel s následným zábalem, relaxační bublinkovou koupel, uvolňující masáž zad, přístrojovou masáž, inhalaci přírodní minerální vody a denní pitnou kúru. Možností je však samozřejmě mnohem víc. Záleží jen na vás, co si vyberete.
 
Vyzkoušejte letos lázně! Jsou bezpečné, jsou blízko, ale zároveň daleko od shonu velkoměst a uprostřed přírody. Nabízejí skvělé zázemí pro objevování krás naší země.  A hlavně – v lázních neprožijete jen dovolenou, ale můžete udělat i něco pro své zdraví!