Úvod > Aktuality > Wellness je hit současnosti s dlouhou historií
Wellness je hit současnosti s dlouhou historií
"> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Lázně a wellness

Wellness je hit současnosti s dlouhou historií

  • Vydáno13. června 2020
Dokonce i Češi pomalu přicházejí na to, že o tělo je třeba pečovat. Měli bychom se o ně starat pravidelně, protože máme pouze jedno, a to doživotně. Pokud si je zničíme, náhradní jen tak nedostaneme. Doposud u nás převládá přesvědčení, že na masáže se chodí tehdy, když nás nesnesitelně bolí záda, popřípadě když se nemůžeme pohnout. Tak to není. Masáže a další aktivity pomáhají zbavit naše tělo naakumulovaného stresu, který nás pomalu ale jistě ubíjí. Tisíckrát nic umořilo osla, říká jedno staré přísloví a má pravdu! Předejděte skutečným problémům a věnujte se správné relaxaci.
To, co znají východní kultury celé tisíce let, tedy konečně přichází i k nám. Relaxace, sauna, masáž… Nabídka u nás roste geometrickou řadou, a tak si máte z čeho vybírat přesně podle toho, co vás baví a zajímá. Jen těch druhů masáží, kolik se u nás provozuje… Vybrat si musí každý.
 

Vulkanická energie a potěšení na Komorní Hůrce

komorní hůrkaU Chebu naleznete hotel Komorní hůrka, který je pojmenován podle nejmladšího vulkánu ve střední Evropě, v jehož blízkosti leží. Energie tu proto přímo prýští ze země a vy ji můžete využít pro svou regeneraci. Několikero druhů masáží, teplý bazén, bilinkovou parní saunu s tropickým deštěm, rehabilitační centrum…

Užijte si naplno relaxaci i rehabilitaci. Ponořte se do teplého bazénu, který vás bude hýčkat masážními tryskami, vířivou lavicí, gejzírem a silným protiproudem. Nebo využijte vířivou vanu až pro 8 osob, kde si zaručeně odpočinete. Nabídka je široká. Stačí jen najít čas a zapomenout na něj u sopky.
 

Svatá Kateřina vás omladí

Resort KateřinaResort Svatá Kateřina byl už od samého počátku koncipován jako velkorysé centrum klidu a odpočinku, kde si každý najde to svoje. Svatá Kateřina nadchne každého, kdo chce načerpat novou energii a odpočinout si v krásném prostředí uprostřed přírody. Areál nabízí moderní interiéry, příjemný personál, vynikající kuchyně a wellness o velikosti 1200 m². Užijte si masáže, zábaly, sauny, páry aromaterapie, whirlpool, Rasulbath nebo jacuzzi pod širým nebem. Během pobytu lze při volné kapacitě vyzkoušet jógu, Pilates, tenis, jízdu na koni nebo golf.

ajuverdsky pavilonNovinkou je zde Ájurvédský pavilon. Ten je rozdělen do dvou částí- první se věnuje výhradně ájurvédě a ájurvédským terapiím, druhá část je tvořena wellness & spa. V pavilonu bylo vybudováno pět specializovaných terapeutických místností, jejichž součástí jsou parní kabiny pro intenzivní vstřebání léčebných olejů po ájurvédských terapiích. Wellness & spa v ájurvédském pavilonu nabízí finskou saunu, aromaterapeutickou parní kabinu, dva velké whirlpooly, Kneippův chodník a bazén se šesti masážními sedáky. Téměř z každého prostoru wellnes & Spa se naskytají nádherné výhledy do okolní přírody. Duchovně založení hosté mohou vyzzkoušet sílu zdejšího "Stonehange", jehož autorem je Ing. Pavel Kozák.
 

Kde relaxoval Janáček? Přeci v Luhačovicích!

hotel Augustiánský důmLuhačovicích naleznete čtyřhvězdičkový hotel Augustiánský dům se zaměřením na wellness a spa. Celý je laděn do atmosféry prvorepublikové noblesy a navozuje stejnou náladu, kterou zde zažíval při svém pobytu světoznámý hudební skladatel Leoš Janáček. I v jeho apartmá se můžete ubytovat a užít si svoje volno.

Hotel nabízí zážitkovou gastronomii ve své restauraci, moderní Wellness & Spa centrum zahrnující bazén, whirlpool, finskou saunu, bylinkovou saunu, tepidárium, solnou parní lázeň, mentolovou parní lázeň, ochlazovací bazének, vyhřívané lavice, masážní sprchy i meditační a relaxační místnost. Hoteloví hosté mají navíc volný vstup do bazénu a wellness centra.
 

Strom života ve slatinných lázních Bělohrad

tree of lifeLázních Bělohrad, jejichž tradice spadá až do 19. století, byl pro váš volný čas otevřen rezort Tree of life. Tady se můžete v klidu nadechnout a zapomenout aspoň na chvíli na každodenní shon. Všechno je tu pěkně pohromadě, a to od lázeňských procedur přes procházku přírodním parkem až po luxusní restauraci.

Útulná severská sauna, sanárium, parní lázeň a kabiny pro tichou relaxaci. Prostory provoněné dřevem a ozdobené příjemným výhledem do uzavřeného světa Garden Spa. Prostorná vířivka pod širým nebem, malá finská sauna s ochlazovacím bazénkem a Kneippův chodník k osvěžení unavených nohou. Originálně řešený relaxační bazén s trvalou teplotou vody 32 °C a výhledem do zahrady. Moderní, prostorné, zajímavé a funkční fitness. To vše mohou klienti Tree of life zdarma využít. Nechybí ani odborné diagnostické procedury od konzultace s nutričním specialistou po EKG, diagnostiku InBody či laboratorní vyšetření.
 

Carlsbad Clinic – zdraví a krása v Karlových Varech

Carlsbad ClinicVe zdravém a krásném těle je zdravý duch. To je modifikace karlovarského chrámu krásy, kde se kromě masáží a dalších procedur věnují také kosmetickým chirurgickým zákrokům. Po pobytu zde můžete odjíždět doslova a do písmene proměněni k lepšímu.

Po zhodnocení zdravotního stavu s využitím vlastní laboratoře a služeb specializovaných lékařů vám v Carlsbad Clinic doporučí široké spektrum léčebných metod. Je Vvm k dispozici celotělová kryoterapie, tradiční a thajské masáže, pleťová a tělová ošetření pro ženy i muže, rašelinová koupel, estetická medicína, rekondiční stoly, nebo střevní výplachy.
 

Kouzlo antických lázní na Darovanském dvoře

Darovanský dvůrV rezortu Darovanský dvůr pochopili, že nejlepší je vrátit se ke kořenům, a proto pro vás připravili prostředí v duchu antických lázní, které však propojili s těmi nejmodernějšími technologiemi a poznatky z oblasti wellness. Krom antiky zde najdete finskou saunu nebo třeba tureckou lázeň Hammam. Najdete zde pohodu a zázemí v rodinném duchu a zažijete spoustu osvěžujících zážitků.

V antických lázních si užijete například římskou páru, bylinkové a solné inhalace, saunu, turbosprchy, whirlpool, meditaci na lůžku z prohřátých křemenných oblázků, Kneipovu koupel, hammam, thepidarium (relaxační prostor s vyhřívanými lehátky ), laconium (typ suché lázně) či teplé lavice.
 

Odpočinek v Aquapalace v Průhonicích

aquapalace wellnessV Čestlicích u Prahy naleznete Spa – Wellness centrum Aquapalace Praha, kde najdete vše, co vaše unavené tělo potřebuje. Nechte profesionály, ať se o vás postarají. Po čase stráveném právě tady si budete připadat jako znovuzrození. Masáže, privátní sauny s vířivkami, exotické procedury rassoul a hammam, ale i běžné kosmetické služby jako manikúra, pedikúra, depilace nebo solárium… tak vypadá ráj, který máte na dosah!

I obyčejná voda může mít neobyčejné relaxační a léčivé schopnosti – přesvědčí vás o tom balneoterapie, která působí pozitivně proti svalové a kloubní únavě, křečím, bolestem hlavy, zad, stresu i celkovému přetížení organismu. V nabídce nechybí exotické procedury jako hammam a rhassoul, oblíbený je „soft pack“ a privátní sauny s vlastními vířivkami, sprchami, hammam stolem a soukromou relaxační zónou.
 

Na hranici blaženosti beskydském hotelu Lanterna

hotel lanternaHotel Lanterna se nachází v Léskovém, v nejkrásnějším údolí Velkých Karlovic nedaleko hranic se Slovenskem. Moderně zrekonstruovaný stylový horský hotel vám zaručí pocit soukromí daleko od všeho vašeho denního shonu. V nabídce je vše, nač jenom pomyslíte – bazény, sauny, masáže.

Spa hotel Lanterna nabízí speciální pobyty věnované příjemným chvílím plným odpočinku, zdravého životního stylu, vysoké gastronomii i setkání s mistry ve svém oboru. K dokonalé relaxaci vám v L-Spa nabízí široký výběr masáží a ošetřujících terapií v provedení exotických masérů. Již po několika krocích z hotelového výtahu se ocitnete ve zcela jiném světě – ve světě bez spěchu a stresu, ve světě klidu a odpočinku. K dokonalé relaxaci můžete využít whirlpool se slanou vodou, finskou saunu, parní lázeň, krytý bazén s vodními atrakcemi, ochlazovací jezírko s horskou ledovou vodou a relaxaci pak dovršíte na odpočinkové terase s vyhlídkou.
 

Akvapark a lázně na Lipně

wellness hotel frymburkVe Wellness hotelu Frymburk si přijde na své opravdu každý, a to od dětí až po prarodiče. Zejména pro nejmenší je určen akvapark s nejrůznějšími atrakcemi, starší ocení saunový svět, masáže a další radovánky určené k zapomínání na okolní svět. Tady se vám bude líbit. Těšit se můžete na relaxační bazény se slanou i sladkou vodou, plavecký bazén a další různé atrakce, díky kterým zdejší vodní svět poskytuje zábavu a odpočinek hostům všech věkových kategorií. Celková vodní plocha dosahuje velikosti 850 m².

wellness hotel frymburkWellness beauty nabízí zkrášlující procedury pro všechny typy pleti a pro ženy v každém věku. Ve Spa pak naleznete různé druhy koupelí, lázní a dalších příjemných vodních procedur. Můžete si dopřát smetanovou lázeň, kterou si s oblibou užívala králova Kleopatra, aroma koupel apod. Saunový svět nabízí finskou saunu, saunu Vário, solnou, bylinnou, tropickou lázeň a další příjemné relaxační procedury. Nechybí zde ani možnost návštěvy solné jeskyně, kde panuje speciální mikroklima, jež působí příznivě na dýchací cesty a některé obtíže. Nahrazuje několikadenní pobyt u moře.
 

Krkonošský wellness v hotelu Windsor

hotel Windsor špindlerův mlýnLuxusní čtyřhvězdičkový hotel Windsor s jedinečnou atmosférou se nachází v samém centru Špindlerova Mlýna poskytující špičkové wellness služby. Ve wellness centru na vás čekají tradiční římské lázně s bylinnou aromakabinou, vířivými masážními vanami, ochlazovacím vědrem a parní i suchou saunou. Nechybí ani bazén s protiproudem a whirlpool.

Relaxovat můžete v bazénu s protiproudem, ve whirlpoolu, suché sauně, parní sauně či bylinné "aroma" kabině. Nechybí ani vířivé masážní vany, masážní a zchlazovací boxy nebo thajské masáže.
Lázně Bělohrad – ideální podmínky pro relaxaci

Lázně Bělohrad – ideální podmínky pro relaxaci

Lázně Bělohrad se nachází v malebném městečku se stotřicetiletou lázeňskou tradicí. Léčí se zde převážně klienti s potížemi pohybového aparátu. Lázeňská rehabilitační klinika je postavena na individuální péči o klienta.

Wellness hotel Windsor – luxus v Krkonoších

Wellness hotel Windsor – luxus v Krkonoších

Luxusní čtyřhvězdičkový hotel Windsor s jedinečnou atmosférou se nachází v samém centru Špindlerova Mlýna poskytující špičkové wellness služby.

Ájurvédský pavilon v Resortu Svatá Kateřina

Ájurvédský pavilon v Resortu Svatá Kateřina

Speciální Ájuverdský pavilon naleznete v Resortu Svatá Kateřina. Je věnováno ájurvédě a ájurvédským terapiím. Po terapiích mohou klienti využít rozlehlé relaxační prostory a vnímat blízkost a sílu ozdravné vysočinské přírody.

Spa a wellness v Resortu Svatá Kateřina

Spa a wellness v Resortu Svatá Kateřina

Svatá Kateřina nadchne každého, kdo chce načerpat novou energii a odpočinout si v krásném prostředí uprostřed přírody. Areál nabízí moderní interiéry, příjemný personál, vynikající kuchyně a wellness o velikosti 1200 m².

Spa Hotel Lanterna – jedinečná relaxace na horách

Spa Hotel Lanterna – jedinečná relaxace na horách

Komfortní Spa hotel Lanterna ve Velkých Karlovicích právem patří k nejvyhledávanějším cílům wellness a romantických pobytů. Relaxujte a nechejte se hýčkat v intimním prostředí jednoho z nejmodernějších hotelů v Beskydech.

Wellness & spa hotel Augustiniánský dům Luhačovice

Wellness & spa hotel Augustiniánský dům Luhačovice

V největších moravských lázních, Luhačovicích, najdete čtyřhvězdičkový Wellness & Spa hotel. Poznejte místo prvorepublikové noblesy a elegance, místo, kde pobýval a tvořil Leoš Janáček.

Spa – Wellness centrum Aquapalace Praha

Spa – Wellness centrum Aquapalace Praha

Dopřejte svému tělu hojivé doteky přírodních procedur a nechte o sebe pečovat špičkové profesionály v oboru péče o tělo. Ve spa – wellness centru Aquapalace Praha si můžete vybrat z mnoha regeneračních procesů, které probudí vaše tělo z únavy.

Vitální svět – antické lázně na dosah ruky na Darovanském dvoře

Vitální svět – antické lázně na dosah ruky na Darovanském dvoře

Pokud hledáte lázně, kde se budete cítit jako staří Římané, čeká na vás Resort Darovanský dvůr v idylické krajině přírodního parku Horní Berounka. Kromě 27jamkového golfového hřiště tu objevíte luxusní wellness centrum Vitální svět, jedinečný prostor vybudovaný ve stylu starých římských lázní.

Carlsbad Clinic Karlovy Vary – svět krásy a zdraví

Carlsbad Clinic Karlovy Vary – svět krásy a zdraví

Vstupte do chrámu krásy a zdraví v Karlových Varech. Carlsbad Clinic je znovuobjevení vaší vitality, energie a spokojenosti s vlastním tělem. Římané ve starověku říkali: „mens sana in corpore sano“ – „ve zdravém těle je zdravý duch“, my říkáme: „ve zdravém a krásném těle je zdravý duch“.

Hotel Komorní Hůrka – čerpejte energii prastarého vulkánu u Chebu

Hotel Komorní Hůrka – čerpejte energii prastarého vulkánu u Chebu

Wellness a relaxace v těsném kontaktu s nejmladší sopkou u nás. Zvolte si pro svůj odpočinek a obnovu sil nový hotel Komorní hůrka, kde najdete pohodu a dobrou náladu.

Venkovní a vnitřní AquaPark ve Frymburku

Venkovní a vnitřní AquaPark ve Frymburku

V komplexu Wellness Hotelu Frymburk se nachází venkovní a vnitřní aquapark pro děti i dospělé.