ÚvodAktualityDopřejte si relaxaci ve wellness a utužte tak své zdraví
Lázně a wellness

Dopřejte si relaxaci ve wellness a utužte tak své zdraví

O tělo je třeba pečovat – měli bychom se o ně starat pravidelně, protože máme pouze jedno, a to doživotně. Pokud si je zničíme, náhradní jen tak nedostaneme. Doposud u nás převládá přesvědčení, že na masáže se chodí tehdy, když nás nesnesitelně bolí záda, popřípadě když se nemůžeme pohnout. Tak to není. Masáže a další aktivity pomáhají zbavit naše tělo naakumulovaného stresu, který nás pomalu ale jistě ubíjí. Tisíckrát nic umořilo osla, říká jedno staré přísloví a má pravdu! Předejděte skutečným problémům a věnujte se správné relaxaci.
To, co znají východní kultury celé tisíce let, v dnešní době konečně zapustilo kořeny i u nás. Relaxace, sauna, masáž… Nabídka je u nás opravdu široká, a tak je z čeho vybírat přesně podle toho, co vás baví a zajímá. Jen těch druhů masáží, kolik se u nás provozuje… Vybrat si musí každý.
 

Vulkanická energie a potěšení na Komorní Hůrce

komorní hůrkaU Chebu naleznete hotel Komorní hůrka, který je pojmenován podle nejmladšího vulkánu ve střední Evropě, v jehož blízkosti leží. Energie tu proto přímo prýští ze země a vy ji můžete využít pro svou regeneraci. Několikero druhů masáží, teplý bazén, bylinkovou parní saunu s tropickým deštěm, rehabilitační centrum… Užijte si naplno relaxaci i rehabilitaci. Ponořte se do teplého bazénu, který vás bude hýčkat masážními tryskami, vířivou lavicí, gejzírem a silným protiproudem. Nebo využijte vířivou vanu až pro 8 osob, kde si zaručeně odpočinete. Nabídka je široká. Stačí jen najít čas a zapomenout na něj u sopky.
 

Svatá Kateřina vás omladí

Resort KateřinaResort Svatá Kateřina byl už od samého počátku koncipován jako velkorysé centrum klidu a odpočinku, kde si každý najde to svoje. Svatá Kateřina nadchne každého, kdo chce načerpat novou energii a odpočinout si v krásném prostředí uprostřed přírody. Areál nabízí moderní interiéry, příjemný personál, vynikající kuchyně a wellness o velikosti 1200 m². Užijte si masáže, zábaly, sauny, páry aromaterapie, whirlpool, Rasulbath nebo jacuzzi pod širým nebem. Během pobytu lze při volné kapacitě vyzkoušet jógu, Pilates, tenis, jízdu na koni nebo golf.

ajuverdsky pavilonNovinkou je zde Ájurvédský pavilon. Ten je rozdělen do dvou částí- první se věnuje výhradně ájurvédě a ájurvédským terapiím, druhá část je tvořena wellness & spa. V pavilonu bylo vybudováno pět specializovaných terapeutických místností, jejichž součástí jsou parní kabiny pro intenzivní vstřebání léčebných olejů po ájurvédských terapiích. Wellness & spa v ájurvédském pavilonu nabízí finskou saunu, aromaterapeutickou parní kabinu, dva velké whirlpooly, Kneippův chodník a bazén se šesti masážními sedáky. Téměř z každého prostoru wellnes & Spa jsou nádherné výhledy do okolní přírody. Duchovně založení hosté mohou vyzkoušet sílu zdejšího "Stonehange", jehož autorem je Pavel Kozák.
 

Kde relaxoval Janáček? Přeci v Luhačovicích!

hotel Augustiánský důmLuhačovicích naleznete čtyřhvězdičkový hotel Augustiánský dům se zaměřením na wellness a spa. Celý je laděn do atmosféry prvorepublikové noblesy a navozuje stejnou náladu, kterou zde zažíval při svém pobytu světoznámý hudební skladatel Leoš Janáček. I v jeho apartmá se můžete ubytovat a užít si svoje volno. Hotel nabízí zážitkovou gastronomii ve své restauraci, moderní Wellness & Spa centrum zahrnující bazén, whirlpool, finskou saunu, bylinkovou saunu, tepidárium, solnou parní lázeň, mentolovou parní lázeň, ochlazovací bazének, vyhřívané lavice, masážní sprchy i meditační a relaxační místnost. Hoteloví hosté mají navíc volný vstup do bazénu a wellness centra.
 

Strom života ve slatinných Lázních Bělohrad

tree of lifeV Lázních Bělohrad, jejichž tradice spadá až do 19. století, byl pro váš volný čas otevřen rezort Tree of life. Tady se můžete v klidu nadechnout a zapomenout aspoň na chvíli na každodenní shon. Všechno je tu pěkně pohromadě, a to od lázeňských procedur přes procházku přírodním parkem až po luxusní restauraci. Útulná severská sauna, sanárium, parní lázeň a kabiny pro tichou relaxaci. Prostory provoněné dřevem a ozdobené příjemným výhledem do uzavřeného světa Garden Spa. Prostorná vířivka pod širým nebem, malá finská sauna s ochlazovacím bazénkem a Kneippův chodník k osvěžení unavených nohou. Originálně řešený relaxační bazén s trvalou teplotou vody 32 °C a výhledem do zahrady. Moderní, prostorné, zajímavé a funkční fitness. To vše mohou klienti Tree of life zdarma využít. Nechybí ani odborné diagnostické procedury od konzultace s nutričním specialistou po EKG, diagnostiku InBody či laboratorní vyšetření.
 

Carlsbad Clinic – zdraví a krása v Karlových Varech

Carlsbad ClinicVe zdravém a krásném těle je zdravý duch. To je modifikace karlovarského chrámu krásy, kde se kromě masáží a dalších procedur věnují také kosmetickým chirurgickým zákrokům. Po pobytu zde můžete odjíždět doslova a do písmene proměněni k lepšímu. Po zhodnocení zdravotního stavu s využitím vlastní laboratoře a služeb specializovaných lékařů vám v Carlsbad Clinic doporučí široké spektrum léčebných metod. Je Vvm k dispozici celotělová kryoterapie, tradiční a thajské masáže, pleťová a tělová ošetření pro ženy i muže, rašelinová koupel, estetická medicína, rekondiční stoly, nebo střevní výplachy.
 

Kouzlo antických lázní na Darovanském dvoře

Darovanský dvůrV rezortu Darovanský dvůr pochopili, že nejlepší je vrátit se ke kořenům, a proto pro vás připravili prostředí v duchu antických lázní, které však propojili s těmi nejmodernějšími technologiemi a poznatky z oblasti wellness. Krom antiky zde najdete finskou saunu nebo třeba tureckou lázeň Hammam. Najdete zde pohodu a zázemí v rodinném duchu a zažijete spoustu osvěžujících zážitků. V antických lázních si užijete například římskou páru, bylinkové a solné inhalace, saunu, turbosprchy, whirlpool, meditaci na lůžku z prohřátých křemenných oblázků, Kneipovu koupel, hammam, thepidarium (relaxační prostor s vyhřívanými lehátky ), laconium (typ suché lázně) či teplé lavice.
 

Odpočinek v Aquapalace v Průhonicích

aquapalace wellnessV Čestlicích u Prahy naleznete Spa – Wellness centrum Aquapalace Praha, kde najdete vše, co vaše unavené tělo potřebuje. Nechte profesionály, ať se o vás postarají. Po čase stráveném právě tady si budete připadat jako znovuzrození. Masáže, privátní sauny s vířivkami, exotické procedury rassoul a hammam, ale i běžné kosmetické služby jako manikúra, pedikúra, depilace nebo solárium… tak vypadá ráj, který máte na dosah! I obyčejná voda může mít neobyčejné relaxační a léčivé schopnosti – přesvědčí vás o tom balneoterapie, která působí pozitivně proti svalové a kloubní únavě, křečím, bolestem hlavy, zad, stresu i celkovému přetížení organismu. V nabídce nechybí exotické procedury jako hammam a rhassoul, oblíbený je „soft pack“ a privátní sauny s vlastními vířivkami, sprchami, hammam stolem a soukromou relaxační zónou.
 

Na hranici blaženosti beskydském hotelu Lanterna

hotel lanternaHotel Lanterna se nachází v Léskovém, v nejkrásnějším údolí Velkých Karlovic nedaleko hranic se Slovenskem. Moderně zrekonstruovaný stylový horský hotel vám zaručí pocit soukromí daleko od všeho vašeho denního shonu. V nabídce je vše, nač jenom pomyslíte – bazény, sauny, masáže. Spa hotel Lanterna nabízí speciální pobyty věnované příjemným chvílím plným odpočinku, zdravého životního stylu, vysoké gastronomii i setkání s mistry ve svém oboru. K dokonalé relaxaci vám v L-Spa nabízí široký výběr masáží a ošetřujících terapií v provedení exotických masérů. Již po několika krocích z hotelového výtahu se ocitnete ve zcela jiném světě – ve světě bez spěchu a stresu, ve světě klidu a odpočinku. K dokonalé relaxaci můžete využít whirlpool se slanou vodou, finskou saunu, parní lázeň, krytý bazén s vodními atrakcemi, ochlazovací jezírko s horskou ledovou vodou a relaxaci pak dovršíte na odpočinkové terase s vyhlídkou.
 

Akvapark a lázně na Lipně

wellness hotel frymburkVe Wellness hotelu Frymburk si přijde na své opravdu každý, a to od dětí až po prarodiče. Zejména pro nejmenší je určen akvapark s nejrůznějšími atrakcemi, starší ocení saunový svět, masáže a další radovánky určené k zapomínání na okolní svět. Tady se vám bude líbit. Těšit se můžete na relaxační bazény se slanou i sladkou vodou, plavecký bazén a další různé atrakce, díky kterým zdejší vodní svět poskytuje zábavu a odpočinek hostům všech věkových kategorií. Celková vodní plocha dosahuje velikosti 850 m².

wellness hotel frymburkWellness beauty nabízí zkrášlující procedury pro všechny typy pleti a pro ženy v každém věku. Ve Spa pak naleznete různé druhy koupelí, lázní a dalších příjemných vodních procedur. Můžete si dopřát smetanovou lázeň, kterou si s oblibou užívala králova Kleopatra, aroma koupel apod. Saunový svět nabízí finskou saunu, saunu Vário, solnou, bylinnou, tropickou lázeň a další příjemné relaxační procedury. Nechybí zde ani možnost návštěvy solné jeskyně, kde panuje speciální mikroklima, jež působí příznivě na dýchací cesty a některé obtíže. Nahrazuje několikadenní pobyt u moře.
 

Krkonošský wellness v hotelu Windsor

hotel Windsor špindlerův mlýnLuxusní čtyřhvězdičkový hotel Windsor s jedinečnou atmosférou se nachází v samém centru Špindlerova Mlýna poskytující špičkové wellness služby. Ve wellness centru na vás čekají tradiční římské lázně s bylinnou aromakabinou, vířivými masážními vanami, ochlazovacím vědrem a parní i suchou saunou. Nechybí ani bazén s protiproudem a whirlpool. Relaxovat můžete v bazénu s protiproudem, ve whirlpoolu, suché sauně, parní sauně či bylinné "aroma" kabině. Nechybí ani vířivé masážní vany, masážní a ochlazovací boxy nebo thajské masáže.

Wellness hotel Windsor – komfort v Krkonoších Lázně a wellness

Wellness hotel Windsor – komfort v Krkonoších

Čtyřhvězdičkový hotel s jedinečnou atmosférou a dlouholetou tradicí nabízí komfortní ubytování v samém centru Špindlerova Mlýna s výhledem na Medvědín a Svatý Petr.

Wellness & spa hotel Augustiniánský dům Luhačovice Lázně a wellness

Wellness & spa hotel Augustiniánský dům Luhačovice

V největších moravských lázních, Luhačovicích, najdete čtyřhvězdičkový Wellness & Spa hotel. Poznejte místo prvorepublikové noblesy a elegance, místo, kde pobýval a tvořil Leoš Janáček. Wellness centrum slouží i pro neubytované hosty.

Hotel Komorní Hůrka – čerpejte energii prastarého vulkánu u Chebu Ubytování

Hotel Komorní Hůrka – čerpejte energii prastarého vulkánu u Chebu

Wellness a relaxace v těsném kontaktu s nejmladší sopkou u nás. Zvolte si pro svůj odpočinek a obnovu sil nový hotel Komorní hůrka, kde najdete pohodu a dobrou náladu.

Spa – Wellness centrum Aquapalace Praha Lázně a wellness

Spa – Wellness centrum Aquapalace Praha

Dopřejte svému tělu hojivé doteky přírodních procedur a nechte o sebe pečovat špičkové profesionály v oboru péče o tělo. Ve spa – wellness centru Aquapalace Praha si můžete vybrat z mnoha regeneračních procesů, které probudí vaše tělo z únavy.

Vitální svět – antické lázně na dosah ruky na Darovanském dvoře Lázně a wellness

Vitální svět – antické lázně na dosah ruky na Darovanském dvoře

Pokud hledáte lázně, kde se budete cítit jako staří Římané, čeká na vás Resort Darovanský dvůr v idylické krajině přírodního parku Horní Berounka. Kromě 27jamkového golfového hřiště tu objevíte luxusní wellness centrum Vitální svět, jedinečný prostor vybudovaný ve stylu starých římských lázní.

Resort Svatá Kateřina – spa a wellness na Vysočině Životní styl

Resort Svatá Kateřina – spa a wellness na Vysočině

Svatá Kateřina nadchne každého, kdo chce načerpat novou energii a odpočinout si v krásném prostředí uprostřed přírody. Areál nabízí moderní interiéry, příjemný personál, vynikající kuchyně a wellness o velikosti 1200 m².

Spa hotel Lanterna – jedinečná relaxace na horách Lázně a wellness

Spa hotel Lanterna – jedinečná relaxace na horách

Komfortní Spa hotel Lanterna ve Velkých Karlovicích právem patří k nejvyhledávanějším cílům wellness a romantických pobytů. Relaxujte a nechejte se hýčkat v intimním prostředí jednoho z nejmodernějších hotelů v Beskydech.

AquaPark ve Frymburku Lázně a wellness

AquaPark ve Frymburku

V komplexu Wellness Hotelu Frymburk se nachází Aquapark pro děti i dospělé. Od května do září jsou v provozu venkovní bazény.

Lázně Bělohrad – ideální podmínky pro relaxaci Lázně a wellness

Lázně Bělohrad – ideální podmínky pro relaxaci

Lázně Bělohrad se nachází v malebném městečku se stotřicetiletou lázeňskou tradicí. Léčí se zde převážně klienti s potížemi pohybového aparátu. Lázeňská rehabilitační klinika je postavena na individuální péči o klienta.

Ájurvédský pavilon v Resortu Svatá Kateřina Lázně a wellness

Ájurvédský pavilon v Resortu Svatá Kateřina

Speciální Ájuverdský pavilon naleznete v Resortu Svatá Kateřina. Je věnováno ájurvédě a ájurvédským terapiím. Po terapiích mohou klienti využít rozlehlé relaxační prostory a vnímat blízkost a sílu ozdravné vysočinské přírody.

Carlsbad Clinic Karlovy Vary – svět krásy a zdraví Lázně a wellness

Carlsbad Clinic Karlovy Vary – svět krásy a zdraví

Vstupte do chrámu krásy a zdraví v Karlových Varech. Carlsbad Clinic je znovuobjevení vaší vitality, energie a spokojenosti s vlastním tělem. Římané ve starověku říkali: „mens sana in corpore sano“ – „ve zdravém těle je zdravý duch“, my říkáme: „ve zdravém a krásném těle je zdravý duch“.

Další aktuality

Prázdniny v lázních: prožijte léto plné relaxace a kulturních zážitků

Chystáte se v letních měsících do lázní, vybíráte wellness pobyt anebo dovolenou poblíž známých lázeňských míst? Pak se vám budou určitě hodit tipy, které vám přiblíží kulturní program i nevšední zážitky vybraných lázeňských míst napříč Českou republikou. Kudy z nudy vám nabídne Prvorepublikový piknik, jízdy kočárem i hudební a divadelní vystoupení známých interpretů a herců.
15. červen 2024 12:00
Lázně a wellness

20 tipů na nejlepší aquaparky u nás

Zadovádět si v bazénu, vyhřát se v sauně, sklouznout se na toboganu a pořádně si zaplavat! Tak nějak vypadá správný den v aquaparku... Zážitky nabízejí vodní areály v Česku po celý rok, ale které z nich jsou ty nejlepší?
13. červen 2024 12:00
Lázně a wellness

Lázeňská místa Česka: kam do českých a moravských lázní?

V Česku se nachází velké množství lázní na špičkové úrovni. Vybrat si město či lázně, které poctíte svou návštěvou je snadné, portál Kudy z nudy nabízí celou řadu tipů. Vyberte si lázně ze seznamu lázeňských míst v České republice, které jsou držitelem statutu lázeňského místa a v místě je poskytována lázeňská léčebně rehabilitační péče. Podívejte se, kde vám pomohou s jakým neduhem.
28. březen 2024 12:16
Lázně a wellness

Kalendář 2024: Lázeňská sezona, otevírání pramenů, přehled akcí v českých a moravských lázních

Ve většině českých lázní se zahájení nové sezony odehraje až v květnu. Ale například v Mariánských Lázních můžete poslední dubnový den být u otevření zpívající fontány. Lázně Hodonín budou v červnu slavit 45. výročí svého založení. Podívejte se s portálem Kudy z nudy na tipy na slavnostní zahájení lázeňské sezony v českých a moravských lázních.
26. březen 2024 8:14
Lázně a wellness

Za krásou těla i ducha: 10 tipů na příjemné wellness

Cítíte se unavení a vyčerpaní anebo si chcete užít příjemnou relaxaci a udělat něco pro své fyzické i dušení zdraví? V obou případech se nabízí řada wellness programů zahrnující nejrůznější koupele, masáže, relaxační bazény s vířivkami nebo třeba polária! Přehled toho nejlepšího vám přináší Kudy z nudy.
5. březen 2024 14:00
Lázně a wellness

Vycestujte vstříc svému zdraví! Přijeďte do lázní!

Existuje jistě mnoho důvodů, proč zamířit do lázní. Může to být touha odpočinout si a načerpat nové síly či strávit pár volných dní v příjemném prostředí, které vám zároveň poslouží jako zázemí pro objevování kouzel regionu. Je to ale hlavně zdraví, které nás do lázní přivádí. A nemusí to být jen onemocnění, které si žádá speciální léčbu či rekonvalescenci. Je to i prevence. Pečovat o své zdraví, ještě když nás nic nebolí, je tou nejlepší cestou, jak zůstat fit co nejdéle.
1. březen 2024 14:26
Lázně a wellness

10 tipů na nejkrásnější kryté bazény aneb ve stínu i na výsluní

Baví vás plavání? Patří mezi nejzdravější a nejšetrnější sportovní aktivity, navíc posílíte svaly, zlepšíte si kondici a voda má kouzelnou schopnost odplavit i únavu a stres. V České republice navíc najdete řadu architektonických bazénových skvostů, kde je plavání radostí nejenom pro fyzičku, ale i pro oči. Pojďte s Kudy z nudy do vody!
29. únor 2024 8:41
Lázně a wellness

Proměny lázeňských resortů a novinky lázeňské sezony 2024

Jedeme do lázní! Těšíme se na dokonalý odpočinek a zážitky, osvědčené lázeňské procedury, procházky po promenádách a kolonádách, v upravených parcích a okolní přírodě, na slavnostní zahájení lázeňské sezony i na křupavé lázeňské oplatky. Než ale vyrazíme na cestu, pojďme se s Kudy z nudy podívat na proměny lázeňských resortů a na nejžhavější novinky sezony 2024!
22. leden 2024 8:48
Lázně a wellness