Úvod > Aktuality > Velkou zlatou medaili soutěže IceWine du Monde 2014 obdrželo hned devět vzorků
Mezinárodní soutež ledových, slámových a ostatních sladkých vín IceWine du Monde zná své víteze
"> Mezinárodní soutež ledových, slámových a ostatních sladkých vín IceWine du Monde zná své víteze "> Nejsilnejší konkurence prihlášených soutežních vzorku byla v kategorii ledových vín "> 93,25 bodu ze stobodové hodnoticí škály obdržela shodne vína od kanadského výrobce Peller Estates Winery – Peller Estates Oak Aged IceWine
Gurmánská turistika

Velkou zlatou medaili soutěže IceWine du Monde 2014 obdrželo hned devět vzorků

  • Vydáno1. září 2014
Mezinárodní soutěž ledových, slámových a ostatních sladkých vín IceWine du Monde zná své vítěze. Velké zlaté medaile si ze soutěže konané pod záštitou Mezinárodní organizace pro révu a víno odneslo hned v 9 soutěžních vzorků. Nejvyššího počtu bodů dosáhla vína z kanadského vinařství Peller Estates Winery a od českých výrobců Vinařství Josef Valihrach a Château Valtice – Vinné sklepy Valtice.

DegustaceOdbornou část soutěže IceWine du Monde 2014 doprovázel Open Air Festival pro návštěvníky, který byl i po celou neděli přístupný zdarma. Odborné degustace přihlášených vzorků vín probíhaly v prostorách zámku Lednice na Moravě během pátku a soboty. Celkem 20 degustátorů z 8 zemí ochutnalo postupně 69 vzorků vín, které soutěžily v kategoriích ledových vín, slámových vín, výběrů z bobulí a cibéb a v kategorii ostatních sladkých vín.

Nejsilnější konkurence přihlášených soutěžních vzorků byla v kategorii ledových vín, v níž soutěžilo 38 vzorků. 93,25 bodů ze stobodové hodnoticí škály obdržela shodně vína od kanadského výrobce Peller Estates WineryPeller Estates Oak Aged IceWine (ročník 2013) a Ryzlink rýnský (ročník 2001) z Vinařství Josef Valihrach, s. r. o. Velká zlatá Ledové vínomedaile určená vzorkům s 92 a více body neunikla ani výrobcům Znovín Znojmo, a. s. (dva Ryzlinky rýnské), slovenskému výrobci Terra Parna/Zenagro s. r. o. (Alibernet – páty rádek), kanadské vinařství bodovalo i s vínem Peller Estates Riesling Icewine z roku 2012.

V kategorii slámových vín byly přiděleny tři zlaté medaile, nejvyššího bodového ohodnocení dosáhla Pálava z vinařství PPS AGRO Strachotín. V kategorii výběrů z bobulí a výběru z cibéb byly uděleny 3 Velké zlaté medaile. Nejvyššího počtu bodů dosáhl Muškát moravský z Château Valtice – Vinné sklepy Valtice (93, 25 bodů), dvě velké zlaté medaile putovaly i do německého vinařství Becker-Das Weingut (vzorky Ortega z let 2008 a 2011).

Vinařství PPS Agro Strachotín

Vinařství PPS Agro Strachotín

Vinařství PPS Agro Strachotín je tradičním výrobcem vín z vinařských obcí Popice, Pouzdřany a Strachotín, na úpatí Pálavských vrchů a Pouzdřanské stepi, kde pěstování a výroba vína má staletou tradici.

Vinné sklepy Valtice

Vinné sklepy Valtice

Jedná se o firmu rodinného typu s hlubokými moravskými kořeny a tradicemi. Základy tohoto vinařství byly položeny již ve 12. století na místech původního valtického hradu.

Loucký klášter ve Znojmě – Znovín Znojmo

Loucký klášter ve Znojmě – Znovín Znojmo

Vřelého přijetí se vám dostane v premonstrátském klášteře v Louce u Znojma, který byl po staletí jedním z nejvýznamnějších klášterních komplexů ve střední Evropě. Současné dění v Louckém klášteře je úzce propojeno se jménem společnosti Znovín Znojmo.

Zámek Lednice – zámek s nádherným krajinářským parkem

Zámek Lednice – zámek s nádherným krajinářským parkem

Vydejte se za krásami zámku Lednice, který je součástí Lednicko-valtického areálu. Kníže Alois II. z Lichteinsteina nechal Lednici přebudovat na reprezentační letní sídlo v duchu anglické gotiky. Dnes je celý Lednicko-valtický areál součástí UNESCO.

Vinařství Valihrach – ochutnejte víno od nejlepšího vinaře České republiky

Vinařství Valihrach – ochutnejte víno od nejlepšího vinaře České republiky

Vychutnejte si skvělá vína z produkce vinařství Valihrach, která získala řadu ocenění nejenom na domácích výstavách, ale také v zahraničí. Z poslední doby jsou to například zlaté medaile ze světových soutěží ve Francii a v Bruselu.

Další aktuality

24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
20.9.
2022
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
19.9.
2022
Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Jihomoravský kraj | Kultura