Úvod > Kalendář akcí > Noční prohlídky na zámku Lednice
Noční prohlídky na zámku Lednice
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
28.7.
29.7.
+ Přidat foto
Společenské akce

Noční prohlídky na zámku Lednice

Kdy 28. červenec 2017 20:0029. červenec 2017 23:00
Tématem letošního ročníku je Dobrodružný zámek a těšit se můžete na celou řadu neuvěřitelných příchod slavných hrdinů, kupříkladu Tarzana, Vinnetoua, Indiana Jonese i Robina Hooda. Prohlídky začínají každých 20 minut, pro velký zájem doporučujeme telefonickou rezervaci předem.
Noční prohlídky se letos budou konat v průběhu čtyř večerů – 21., 22., 28. a 29. července. Vždy od 20:00 do 23:00 bude každých dvacet minut vycházet jedna skupina. Kvůli tradičně velkému zájmu je nutná telefonická rezervace na čísle 519 340 128.

Díky unikátnímu propojení stavebních památek s okolní člověkem formovanou přírodou byl v roce 1996 celý Lednicko-valtický areál zapsán do seznamu světového dědictví UNESCO.
 

Běžné prohlídkové trasy na zámku

Na zámku si můžete si vybrat hned ze čtyř prohlídkových tras zámku – reprezentační sály v přízemí zámku, knížecí apartmány a byt knížeích vychovatelů v prvním patře zámku, dětské pokoje princů a princezen a Muzeum loutek Milana Knížáka ve druhém patře zámku a umělá barokní krápníková jeskyně s výstavou strašidel. Milovníky techniky nadchnou jsou prohlídky technickým zázemím na IV. trase.
  • I. prohlídková trasa – reprezentační sály v přízemí zámku – sloužily k pořádání společenských akcí, plesů a bálů
  • II. prohlídková trasa – knížecí apartmány v prvním patře zámku – sloužily jako soukromé pokoje knížecí rodiny do roku 1945
  • III. prohlídková trasa – dětské pokoje princů a princezen a Muzeum loutek Milana Knížáka ve druhém patře zámku
  • IV. prohlídková trasa – technické unikáty 19. a 20. století a Grotta – umělá barokní krápníková jeskyně s expozicí o víně


Procházka nádherným parkem

Dokonalým rámcem zámku je francouzská zahrada a rozsáhlý krajinářský park, jeden z největších v České republice. Lze v něm nalézt pozoruhodné dekorativní stavby, například Apollónův chrám, dostavění roku 1819, empírový Chrám tří grácií (1825), umělou zříceninu Janův hrad a na bývalé moravsko-rakouské hranici Hraniční zámeček (1827). Na dohled od zámku vyčnívá z bohaté zeleně parku ladný minaret, ojedinělá architektonická památka vystavěná podle projektu Josefa Hardmutha v letech 1797-1804.

Veřejnosti přístupné místnosti v přízemí zámku vynikají zejména řezbářskou výzdobou, což platí především pro knihovnou s nádherným vřetenovým schodištěm, impozantní vstupní halu a krásné stropy a spodní obložení sten Tyrkysového, Červeného a Modrého salónu.
 
Díky stále zvyšujícímu zájmu veřejnosti o tzv. parkovou turistiku v parku provádí zájemce o přírodu pedagogové z tamní Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity. Na výběr bude ze dvou vycházkových okruhů. Průvodci vás rádi provedou Francouzskou zahradou parku a seznámí nejen s nejzajímavějšími dřevinami a rostlinami parku, ale především vám park představí jako živé umělecké dílo. Navštívit můžete také zámecký palmový skleník nebo Zednářskou zahradu.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 15. 7. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Onyx v Lednici

Restaurace Onyx v Lednici

Lednice, Jižní Morava
Restaurace Grand Moravia v Lednici

Restaurace Grand Moravia v Lednici

Lednice, Jižní Morava
Relax Hotel Štork

Relax Hotel Štork

Lednice, Jižní Morava