Úvod > Co chcete dělat? > Vinařství PPS Agro Strachotín
Gurmánská turistika

Vinařství PPS Agro Strachotín

Vinařství PPS Agro Strachotín je tradičním výrobcem vín z vinařských obcí Popice, Pouzdřany a Strachotín, na úpatí Pálavských vrchů a Pouzdřanské stepi, kde pěstování a výroba vína má staletou tradici.

Tradiční výrobce vysoce kvalitních, jakostních i přívlastkových vín vám nabízí vína z mikulovské vinohradnické oblasti z vinařských obcí Popice, Pouzdřany a Strachotín, na úpatí Pálavských vrchů a Pouzdřanské stepi, kde pěstování a výroba vína má staletou tradici. Vína z těchto tradičních vinařských obcí byla předkládána i na královský dvůr. Pouze v těchto oblastech se také vyskytuje Vlha pestrá, drobný, pestrobarevný ptáček, dnes symbol vinařství, který je zobrazen na každé etiketě. Dokladem vysoké kvality zdejších vín jsou získaná významná ocenění na mezinárodních i domácích výstavách.

Firma vznikla v roce 1995 z původního zemědělského družstva. PPS Agro Strachotín obhospodařuje 85 ha vinic na kvalitních vinařských tratích, v duchu integrované produkce hroznů tyto odrůdy: Sauvignon, Neuburské, Veltlínské zelené, Irsai oliwer, Ryzlink vlašský, Pálava, Svatovavřinecké, Frankovka, Rulandské modré, Ruladndské šedé, Modrý Portugal, Neronet. Úroda se zpracovává ve Strachotíně, víno zraje před lahvováním v sudových sklepích v Popicích, lahvový archiv je v Pouzdřanech.

Viniční svahy Popic mají teplé mikroklima určované nízkou nadmořskou výškou a oteplujícím vlivem podzimních föhnických větrů. Zdejší viniční tratě patří k nejteplejším místům jižní Moravy. Unikátní mikroklima a genius loci se odráží v chuti našich vín, které vám připraví nezapomenutelný zážitek.

Vinařství má v sortimentu vína mladá, ale také lahvově zralá – vybrané partie se ukládají do archivního sklepa již od roku 1963. Firma vyrábí pravidelně slámové víno z odrůdy Pálava a mladé "martinské" rosé z odrůdy Svatovavřinecké. Části partií Svatovařineckého, Frankovky a Rulandského modrého zrají v barikových sudech. Ve Strachotíně má PPS Agro vinotéku s degustační místností pro 20 osob, ubytovat se je možné ve zdejší turistické ubytovně.

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion v Dolních Věstonicích

Penzion v Dolních Věstonicích

Dolní Věstonice, Jihomoravský kraj
Penzion Primášé v Dolních Věstonicích

Penzion Primášé v Dolních Věstonicích

Dolní Věstonice, Jihomoravský kraj