Úvod > Aktuality > Vánoční trhy na náměstí Míru v Praze se již otevírají
Zážitky

Vánoční trhy na náměstí Míru v Praze se již otevírají

  • Vydáno20. listopadu 2023
Nejoblíbenější trhy v roce – Vánoční trhy v Praze se otevírají již tento týden. Jedná se především o menší lokální trhy v městských částech, jako jsou populární vánoční trhy na náměstí Míru, náměstí Republiky, Andělu a mezi prvními se otevřou také trhy na Tylově náměstí (I. P. Pavlova). Na ty největší pražské vánoční trhy na Staroměstském a Václavském náměstí si však musíte počkat do 2. prosince.

Tradiční vánoční trhy na Míráku

Vánoční trhy náměstí MíruVelmi oblíbené vánoční trhy se nachází před kostelem sv. Ludmily na náměstí Míru v městské části Vinohrady. Tady se začíná vůbec nejdříve z celé Prahy, už v pondělí 20. listopadu. Chybět nebude typické vánoční občerstvení (jako je vánoční punč, svařené víno, teplé palačinky, speciality na grilu a mnohé další), drobné dárkové zboží, nejrůznější ozdoby na vánoční stromeček, vykrajovátka vánočního cukroví, sušené ovoce, koření, čaje a káva, ale i řemeslné výrobky keramiků, šperkařů, pletené rukavice a šály, háčkované výrobky, vánoční prostírání, jmelí, purpury, františky, prskavky a spousta dalšího. Vánoční strom s ručně malovaným betlémem ozdobí stovky žárovek v odstínu ledové záře. Trhy jsou otevřeny denně od 10:00 do 19:00 hodin, až do Štědrého dne.
 

České vánoční trhy na I. P. Pavlova

Vánoční trhy Tylovo náměstíVánoční trhy budou otevřeny od neděle 26. listopadu do 24. prosince na Tylově náměstí u zastávek tramvají a metra C (červená linka) I. P. Pavlova. Čeká na vás nabídka vánočního zboží: jmelí, adventní věnce, svíčky, svícny, hračky, vánoční ozdoby a vazby, cukrovinky, adventní kalendáře, betlémy, výrobky uměleckých řemesel i vánoční občerstvení. Dopravně je Tylovo náměstí výborně dostupné. Ze stanice metra I. P. Pavlova, jednoho z nejvýznamnějších dopravních uzlů v Praze, stejně tak jako ze zastávek a křížení linek několika tramvají, je to doslova pár kroků.
 

Trhy na náměstí Republiky (v Celnici)

trhy praha republikaVánoční trhy na náměstí Republiky naleznete v prostoru směrem do ulice V Celnici. Začínají v sobotu 25. listopadu a potrvají do 24. prosince 2023. Bude otevřeno každý den od 10 do 22 hodin, stánky nabídnou typické vánoční zboží: jmelí, adventní věnce, svíčky, svícny, hračky, vánoční ozdoby a vazby, cukrovinky, adventní kalendáře, betlémy, výrobky uměleckých řemesel, typické vánoční občerstvení a mnoho dalšího. Zapomeňte na shon, zastavte se u stánků s krásným vánočním zbožím a prožijte působivou předvánoční atmosféru. Kouzlo vánoční atmosféry pod širým nebem nikdy nevyprchá. Přijďte si ho sem užít.
 

Vánoční trhy na Smíchově

Vánoční trhy SmíchovNa pěší zóně Anděl na Smíchově se otevírají trhy 24. listopadu a budou pokračovat až do 24. prosince. Na pěší zóně si budete moci pořídit ručně malované výrobky, kosmetiku a vonné oleje, svíčky, solné lampy, koupelnové soli, ručně vinuté perle a šperky z kované chirurgické oceli či cínu, hry a hlavolamy, oblíbené české bavlněné kapesníky a utěrky, ubrusy a povlečení, ale i velmi kvalitní čaje, makronky nebo kapří maso. Chybět nebude ani spousta dalšího vánočního zboží, dekorací a dárků.  Nebude chybět ani doprovodný program v podobě pouličních umělců. Trhy budou otevřeny od 10:00 do 19:00 hodin.


Vánoční trhy na Staroměstském a Václavském náměstí – trhy, na které si budete muset počkat

Trhy StaromákVánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze se otevřou až v době adventu, od soboty 2. prosince 2023. Návštěvníci sem mohou přicházet až do 6. ledna 2024. Centrum metropole se oblékne do přírodních prvků s živými stromky i vůní jehličí a bílé střechy prodejních domků navodí zimní atmosféru. Prodejní domky s širokým produktovým sortimentem budou otevřeny na všech náměstích každý den od 10 do 22 hodin. Některé stánky s občerstvením budou otevřeny denně od 10 hodin až do půlnoci. Vánoční strom na Staroměstském náměstí se bude rozsvěcet v sobotu 2. prosince v 16.00 hodin.

trhy václavákVánoční trh na Václavském náměstí potrvá letos stejně jako ten na Staroměstském náměstí. Nebudou chybět tradiční akce, které vyvrcholí oslavami Nového roku. Trhy potrvají od 2. prosince do 6. ledna a budou otevřeny denně od 10:00 do 22:00. Stánky s občerstvením mohou být otevřené až do půlnoci. Čeká vás tam bohatá nabídka vánočních dekorací, dárků, pochutin a také výrobky drobných řemeslníků. Stánky s vánočním zbožím a občerstvením se nacházejí v dolní části Václavského náměstí, na Můstku.


Vánoce na Výstavišti Praha

vánoceRozsvícení vánočního stromu, hrnčířské a řemeslné trhy, lampionový průvod, nedělní mikulášská, dětské dílničky...to jsou letošní Vánoce na Výstavišti Praha. Nakoupit vánoční dekorace, ochutnat cukroví a domácí frgály i koláče, vychutnat si vynikající vánoční medovinu a svařák, zajistit dárky pod stromeček a další sváteční aktivity najdete od soboty 2. do neděle 3. prosince 2023. Na venkovní ploše naleznete vánoční trhy, v Průmyslovém paláci hrnčířské a řemeslné trhy a doprovodný program k akci. Atmosféru vánočních trhů budou opět ladit vánoční stromečky ozdobené od Mateřských školek a škol z Prahy 7.
Vánoční hrnčířské a řemeslné trhy na Výstavišti v Praze

7. 12.8. 12.
Vánoční hrnčířské a řemeslné trhy na Výstavišti v Praze

Již dvacetiletou tradici mají naše vánoční, hrnčířské a řemeslné trhy na Výstavišti v Praze 7 v Holešovicích.

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze 2024

30. 11.6. 1.
Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze 2024

Vánoce v Praze, které jinde nezažijete. Oslavy vánočních svátků tradičně na Staroměstském náměstí. Trhy startují 30. listopadu 2024 a končí 6. ledna 2025, tedy na Tři krále.

Další aktuality

V Zoo Praha se narodila další gorilka – v Rezervaci Dja tak jsou dvě mláďata!

V pátek 12. dubna v po půl jedné v noci porodila samice gorily nížinné Kijivu mládě. Tříměsíční samička Mobi tak získala sourozence a v gorilí skupině v Zoo Praha jsou poprvé v historii dvě malá mláďata. Pro Kiviu se jedná už o pátého potomka. Mládě začalo krátce po porodu pít a zkušená matka o něj velmi dobře pečuje.
Praha | Příroda

Malá příručka pro pražské kavárenské povaleče, milovníky kávy i vášnivé turisty

Milujete kavárny, máte své oblíbené podniky a nebráníte se ani novinkám? Máme pro vás pár tipů – a nutno dodat, že tipů osvědčených a zajímavých. Bude vám tu dobře v deštivém počasí i ve slunečných dnech a vaše chuťové buňky nadchne vynikající a voňavá káva doplněná třeba o domácí zákusky či slané dobroty.
Praha | Gurmánská turistika

Tipy na víkend v Praze a okolí

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkend (13.4. – 14.4.) v Praze a jejím okolí. Čeká na vás romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky, programy pro rodiny s dětmi a další aktivity: Moravský ples v Praze, Zahájení turistické sezony v Příbrami, UmTrh na Palachově náměstí, Celodenní vystavení souprav metra v Depu Kačerov, Klášter Sázava – speciální prohlídka kláštera a jeho okolí pro malé i velké. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
Praha | Zážitky

Oslavte Den Evropy a 20 let od vstupu České republiky do EU

Oslavy Dne Evropy se konají druhý květnový týden na veřejných prostranstvích evropských měst každý rok. Evropská unie oslavuje 9. května vyhlášení Schumanovy deklarace v roce 1950 a úspěchy, kterých dosáhla. Česká republika si letos připomíná dvacet let od vstupu do Evropské unie. Zároveň brzy nastanou evropské volby a Evropský parlament zve na zajímavé akce po celé Evropě. Kudy u nudy vás zve na pár vybraných akcí v Praze, Jihlavě, Trojmezí nebo Hradci Králové.
Praha | Kultura

Užijte si pohyblivý svátek hanami a piknik pod rozkvetlými sakurami

Dříve byly oslavy příchodu jara a rozkvetlých sakur doménou japonské šlechty. Dnes si hanami, pozorování krásy rozkvetlých květů, můžete užít i v Praze. Závan Japonska zažijete 20. dubna v překrásném Clam-Gallasově paláci a 27. dubna v parku Hanspaulka. Nechte se okouzlit rozkvetlými stromy i japonskou gastronomií a kulturou.
Praha | Příroda

Televizní věž, Švejk, Kafka a Nobelova cena: poznejte žižkovská zákoutí

Jak dobře znáte Žižkov, jednu z nejznámějších pražských čtvrtí? Víte, že se můžete projít po starém popravišti, že z několika míst se otevírají fantastické výhledy na centrum města a že Žižkov má dodnes bohémské srdce? Například jedna stará tančírna se stala domovem divadla Járy Cimrmana.
Praha | Památky

Renovovaný hlavní dalekohled se vrací na Štefánikovu hvězdárnu

Ve středu 10. dubna 2024 bude od 10 hodin za pomoci těžké techniky instalován zpět do kopule největší dalekohled Štefánikovy hvězdárny. Tento jedinečný přístroj vážící 5,5 tuny prošel v uplynulých dvou letech v německé Jeně kompletní renovací. Pro veřejná pozorování bude dalekohled k dispozici v květnu, kdy se zároveň návštěvníci hvězdárny budou moci podrobně seznámit s jeho historií v rámci připravované výstavy „Návrat krále“.
Praha | Památky

Evropa v Česku: proč máme rádi Francii?

Gurmánské speciality od cibulačky až po crème brûlée a makronky, víno, sýry, Cannes a nejslavnější filmový festival na světě, Paříž, Le Mont Saint Michel, zámky na Loiře, cyklistický závod Tour de France, Azurové pobřeží, Bretaň a Provence provoněná levandulí: je tolik věcí, které máme rádi ve Francii! Seriál o evropských zemích pokračuje na západě Evropy. Pojďte s Kudy z nudy poznat Francii!
Praha | Kultura