Úvod > Aktuality > Vánoční trhy v Praze na náměstí Míru a na Hradě se otevírají již o tomto víkendu
Vánoční trhy v Praze na náměstí Míru a na Hradě se otevírají již o tomto víkendu
"> "> "> ">
Zážitky

Vánoční trhy v Praze na náměstí Míru a na Hradě se otevírají již o tomto víkendu

  • Vydáno20. listopadu 2019
Nejoblíbenější trhy v roce – Vánoční trhy v Praze se otevírají již tento víkend 23. a 24 listopadu. Jedná se především o menší lokální trhy v městských částech, jako jsou populární vánoční trhy na náměstí Míru, na Pražském hradě a mezi prvními se otevřou také trhy na Tylově náměstí (I. P. Pavlova). Na ty největší pražské vánoční trhy na Staroměstském a Václavském náměstí si však musíte počkat do 30. listopadu, stejně jako na trhy na náměstí Republiky či na Smíchově.

Tradiční vánoční trhy na Míráku

Vánoční trhy náměstí MíruVelmi oblíbené vánoční trhy se nachází před kostelem sv. Ludmily na náměstí Míru v městské části Vinohrady. Tady se začíná vůbec nejdříve z celé Prahy, už ve středu 20. listopadu. Chybět nebude typické vánoční občerstvení (jako je vánoční punč, svařené víno, teplé palačinky, speciality na grilu a mnohé další), drobné dárkové zboží, nejrůznější ozdoby na vánoční stromeček, vykrajovátka vánočního cukroví, sušené ovoce, koření, čaje a káva, ale i řemeslné výrobky keramiků, šperkařů, pletené rukavice a šály, háčkované výrobky, vánoční prostírání, jmelí, purpury, františky, prskavky a spousta dalšího.

Vánoční strom s ručně malovaným betlémem ozdobí stovky žárovek v odstínu ledové záře. Trhy jsou otevřeny denně od 10:00 do 19:00 hodin, až do Štědrého dne.
 

Vánoční trhy na Pražském hradě

Vánoční trh HradTrhy na Pražském hradě se konají na malebném náměstí U Svatého Jiří od 23. listopadu 2019 až do 6. ledna 2020. Poctivé svařené víno a tradiční vánoční speciality jsou samozřejmostí, naši prodejci vám však nabídnou i méně známé lahůdky.

V průběhů trhů na vás čeká i bohatý doprovodný program, např. na náměstí za katedrálou sv. Víta, Václava a Vojtěcha budou stánky s českými výrobky. K vidění bude kovář, ražba mincí, malování ozdobiček a výrobky z ovčí vlny. Pokud každoročně nedočkavě škrtáte v kalendáři dny do Vánoc a vánoční atmosféru zkrátka milujete, rozhodně si trhy na Pražském hradě nenechte ujít.
 

České vánoční trhy na I. P. Pavlova

Vánoční trhy Tylovo náměstíVánoční trhy budou otevřeny od úterý 26. listopadu do 24. prosince na Tylově náměstí u zastávek tramvají I. P. Pavlova. Čeká na vás nabídka vánočního zboží: jmelí, adventní věnce, svíčky, svícny, hračky, vánoční ozdoby a vazby, cukrovinky, adventní kalendáře, betlémy, výrobky uměleckých řemesel i vánoční občerstvení.

Dopravně je Tylovo náměstí výborně dostupné. Ze stanice metra I. P. Pavlova, jednoho z nejvýznamnějších dopravních uzlů v Praze, stejně tak jako ze zastávek a křížení linek několika tramvají, je to doslova pár kroků.


Vánoční trhy na Staroměstském a Václavském náměstí – trhy, na které si budete muset počkat

Trhy StaromákVánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze se otevřou až v době adventu, od soboty 30. listopadu 2019. Návštěvníci sem mohou přicházet až do 6. ledna 2020. Centrum metropole se oblékne do přírodních prvků s živými stromky i vůní jehličí a bílé střechy prodejních domků navodí zimní atmosféru. Prodejní domky s širokým produktovým sortimentem budou otevřeny na všech náměstích každý den od 10 do 22 hodin. Některé stánky s občerstvením budou otevřeny denně od 10 hodin až do půlnoci. Vánoční strom na Staroměstském náměstí se bude rozsvěcet v sobotu 30. listopadu v 16.30 hodin.

trhy václavákVánoční trh na Václavském náměstí potrvá letos stejně jako ten na Staroměstském náměstí. Nebudou chybět tradiční akce, které vyvrcholí oslavami Nového roku. Trhy potrvají od 30. listopadu do 6. ledna a budou otevřeny denně od 10:00 do 22:00. Stánky s občerstvením mohou být otevřené až do půlnoci. Čeká vás tam bohatá nabídka vánočních dekorací, dárků, pochutin a také výrobky drobných řemeslníků. Stánky s vánočním zbožím a občerstvením se nacházejí v dolní části Václavského náměstí, na Můstku.
 

Vánoční trhy na Smíchově

Vánoční trhy SmíchovNa pěší zóně Anděl na Smíchově se otevírají trhy 30. listopadu a budou pokračovat až do 23. prosince. Na pěší zóně si budete moci pořídit ručně malované výrobky, kosmetiku a vonné oleje, svíčky, solné lampy, koupelnové soli, ručně vinuté perle a šperky z kované chirurgické oceli či cínu, hry a hlavolamy, oblíbené české bavlněné kapesníky a utěrky, ubrusy a povlečení, ale i velmi kvalitní čaje, makronky nebo kapří maso. Chybět nebude ani spousta dalšího vánočního zboží, dekorací a dárků.

Na rozdíl od předchozích let proběhnou trhy v komornější podobě na zmenšené ploše kvůli záboru Dopravního podniku hl. m. Prahy souvisejícímu s rekonstrukcí výstupu z metra Anděl. Trhy budou otevřeny od 10:00 do 19:00 hodin.


Vánoce na Výstavišti Praha

vánoceRozsvícení vánočního stromu, hrnčířské a řemeslné trhy, lampionový průvod, nedělní mikulášská, dětské dílničky...to jsou letošní Vánoce na Výstavišti Praha. Nakoupit vánoční dekorace, ochutnat cukroví a domácí frgály i koláče, vychutnat si vynikající vánoční medovinu a svařák, zajistit dárky pod stromeček a další sváteční aktivity najdete od pátku 29.11. do neděle 1.12.2019. Na venkovní ploše naleznete vánoční trhy, v Průmyslovém paláci hrnčířské a řemeslné trhy a doprovodný program k akci. Atmosféru vánočních trhů budou opět ladit vánoční stromečky ozdobené od Mateřských školek a škol z Prahy 7.

V pátek přijďte rozsvítit Výstaviště lampionovým průvodem, v sobotu na dětské dílničky do Průmyslového paláce a v neděli na Mikulášskou nadílku s Prahou 7. V sobotu a v neděli (16:15-18:30) si navíc můžete zabruslit v Malé sportovní hale zdarma.
České vánoční trhy na náměstí Republiky

26.11.
24.12.
České vánoční trhy na náměstí Republiky

Kouzelné vánoční trhy s krásně navrženými dřevěnými domky probíhají na různých pražských náměstích. Vánoční trhy na náměstí Republiky začínají 24. listopadu 2022 a potrvají do 24. prosince 2022. Bude otevřeno každý den od 10 do 19 hodin.

České vánoční trhy na náměstí Míru

20.11.
24.12.
České vánoční trhy na náměstí Míru

U kostela svaté Ludmily se vánoční trhy konají každý den od 20. listopadu 2022 do 24. prosince 2022 od 10 do 19 hodin. Chybět nebude ani typické vánoční občerstvení, jako je vánoční punč, svařené víno, teplé palačinky, speciality na grilu a mnohé další.

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze

26.11.
6.1.
Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze

Oslavy vánočních svátků v Praze se ponesou v duchu tradic a lásky k přírodě, ale zásluhou moderních technologií budou mít nádech 21. století. Trhy startují 26. listopadu 2022 a končí 6. ledna 2023, tedy na Tři krále.