Úvod > Kalendář akcí > Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Staroměstském náměstí

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Staroměstském náměstí

Kdy 30. listopad 2019 16:00 - 21:30 Společenské akce
Nenechte si ujít Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Staroměstském náměstí v Praze, které proběhne v sobotu 30. listopadu.
Dvaadvacetimetrový smrkem ztepilý letos přijel do Prahy ze Semil v Libereckém kraji. Na něm se již tuto sobotu rozzáří čtyřicítka andělů spolu se 4,5 kilometru led světelných řetězů v teplé bílé barvě. Doplní je ještě bílé a červené koule, hvězdy a perníčky. Pod stromem najdou návštěvníci z jedné strany Betlém a z druhé strany zasněženou vesničku, která bude sloužit jako fotokoutek. Strom vzešel z rekordních dvaačtyřiceti tipů od veřejnosti. Ve stejný den budou zahájen i Vánoční trhy na Staroměstském náměstí.

Nad hlavami návštěvníků se objeví andělé, kteří se budou vznášet okolo centrálního stromu. Ti budou navíc svítit, takže zvlášť večer bude iluze létajících andělů téměř reálná.

Vánoční strom se poprvé rozsvítí v sobotu 30. listopadu v 16:30 hodin na titulní skladbu z Krkonošských pohádek, kterou složil Vadim Petrov. Poté se bude rozsvěcet v každou půlhodinu, a to po celou dobu trvání trhů (16.30, 17.30, 18.30, 19.30, 20.30, 21.30 hodin). Střídat se bude s písní na melodii Somewhere in my memory od Johna Williamse. Animátoři vytvořili pro tyto melodie zcela nové animace rozsvěcení stromu.

 
Celý popis
Naposledy změněno: 1. 12. 2019