Úvod > Aktuality > V Olomouci vypukne tradiční jarní výstava Flora Olomouc
V Olomouci vypukne tradiční jarní výstava Flora Olomouc
"> "> Olomoucká Flora nabídne stovky kvetu ">
Příroda

V Olomouci vypukne tradiční jarní výstava Flora Olomouc

  • Vydáno22. dubna 2019
Jarní etapa mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora Olomouc 2019 se představí od 25. do 28. dubna 2019 v pavilonech a přilehlém parku Výstaviště Flora. Hlavní expozice s názvem „Strom života“ v pavilonu A zavede návštěvníky do říše snů a fantazie, ve které se prolne krása květin se sklářským uměním. Další výstavní pavilony a venkovní prostory budou patřit veletrhu zahradní mechanizace Hortifarm, oblíbeným Jarním zahradnickým trhům a záplavě barev a vůní květinami osázených záhonů.

Strom života – tajemná instalace v pavilonu A

TulipányFlora Olomouc 2019 ožije ve dnech 25. až 28. dubna na olomouckém výstavišti. Hlavní květinová expozice v pavilonu A Strom života zavede návštěvníky do říše snů a fantazie, ve které se prolne krása květin se sklářským uměním. Třpyt a lesk dodá celé expozici sklo z firmy Preciosa, skláren Kavalierglass a z Centra sklářského umění, Huti František. To vše podle návrhu přední české floristky Kláry Franc Vavříkové. Hlavní expozice nabízí i oblíbenou večerní prohlídku, která se uskuteční v pátek 26. dubna od 20 do 22 hodin a komentátorského slova se ujme sama autorka.

V jihovýchodním cípu Smetanových sadů bude historická oranžerie hostit první ročník mezinárodní floristické soutěže Oasis Visegrad Cup 2019, která je pořádána ve spolupráci se Svazem květinářů a floristů ČR. Soutěž startuje již ve středu 24. dubna a poslední soutěžní kategorii mohou přijít podpořit návštěvníci do pavilonu A ve čtvrtek v rámci jarní Flory. Soutěžní práce pak budou vystaveny na jarní Floře až do ukončení výstavy.


Bonsaje a Včelí pastva

BonsaiČeská bonsajová asociace uspořádala v rámci jarní Flory Mezinárodní výstavu bonsají a suiseki. V pavilonech G a H se tak návštěvníci mohou těšit na nevšední expozici rostlin s kouzlem a mnohaletou historií. Bude zde představeno mimo jiné staré umění miniaturizace stromů a jejich pěstování v miskách. Květinové výstavy doplní veletrh zahradní mechanizace Hortifarm za pavilony G a H a Jarní zahradnické trhy.

Expozice Včelí pastva na galerii v pavilonu A představí veřejnosti sortimenty vhodných medonosných a nektarodárných rostlin a bude se snažit motivovat k novým výsadbám vytvářejících atraktivní městské a venkovské prostředí pro hmyzí opylovače. Cílem expozice je poukázat na problém ubývání včelstev a dalších druhů hmyzích opylovačů. Stresem zasažený hmyz snadněji podléhá nemocem a cizopasníkům. Na vině je nevhodná fragmentace krajiny, ztráta přírodních stanovišť a zejména používání pesticidů.
 

Na Floru se vyplatí jet vlakem

Na Floru VlakemNa květinovou výstavu se lze svézt se zvýhodněnou jízdenkou VLAK+ Flora. Sleva činí 50 % na zpáteční jízdné z kteréhokoliv místa v ČR. Aby byla jízdenka se slevou VLAK+ uznána i pro zpáteční cestu, je nutné si ji nechat označit razítkem ve stánku Českých drah ve foyer pavilonu A. Po dobu výstavy vypraví České dráhy i historický vlak na klasické trati Hl. nádraží – Řepčín a zpět.

Jízdenku se slevou VLAK+ lze přitom zakoupit do všech stanic začínajících jménem města Olomouc – tedy i na zastávky Smetanovy sady nebo Nová Ulice, které leží na dohled od výstaviště.

Smetanovy sady budou po dobu jarní Flory Olomouc volně průchozí denně od 18 hodiny večerní do 7 hodiny ranní. Po celou dobu bude v sadu fungovat systém průchodek. Průchodku s časovým omezením 15 minut si procházející návštěvník zakoupí na pokladně v plné výši vstupného, tj. 160 Kč, přičemž tato částka mu bude v plné výši navrácena proti platné průchodce při opuštění areálu.
Výstaviště Flora Olomouc

Výstaviště Flora Olomouc

Výstaviště Flora Olomouc se stává pravidelně dějištěm patnácti výstav a veletrhů, jejichž základ tvoří tradiční květinové výstavy, expozice okrasných dřevin, výpěstků, ovoce a zeleniny.

Další aktuality

19.10.
2021
Nejkrásnější místa Olomouce aneb jak poznat Olomouc za jediný den

Nejkrásnější místa Olomouce aneb jak poznat Olomouc za jediný den

Střední Morava a Jeseníky | Příroda
16.10.
2021
České značky: Pivovar Zubr a České pivo 2021

České značky: Pivovar Zubr a České pivo 2021

Střední Morava a Jeseníky | Gurmánská turistika
16.10.
2021
V sobotu se na hradě Šternberku bude mlsat

V sobotu se na hradě Šternberku bude mlsat

Střední Morava a Jeseníky | Památky
13.10.
2021
Podzimní Flora Olomouc se odehraje v říši ovoce a zeleniny

Podzimní Flora Olomouc se odehraje v říši ovoce a zeleniny

Střední Morava a Jeseníky | Příroda