Úvod > Aktuality > Osvěžte se v termálním koupališti ve Velkých Losinách
Osvěžte se v termálním koupališti ve Velkých Losinách
">
Zážitky

Osvěžte se v termálním koupališti ve Velkých Losinách

  • Vydáno12. července 2011
Nevíte, kde strávit celodenní výlet během letních prázdnin? Máme pro vás tip – zajeďte do Velkých Losin, kde se nachází mimo jiné i venkovní termální koupaliště, jediné svého druhu v České republice. Vykoupat se tam můžete v léčivé termální sirné vodě, která příznivě působí na pohybové, nervové, respirační, kožní a oběhové nemoci.
Příjemné chvíle navíc strávíte uprostřed krásné přírody lázeňského parku se vzrostlými stoletými stromy a vzácnými dřevinami z celého světa. V areálu termálního koupaliště jsou vám k dispozici dva bazény s termální vodou, z toho dětský bazén a velký plavecký bazén.
 
Koupaliště je během července a srpna otevřeno kromě čtvrtka denně od 9.00 do 19.00. Dospělí za vstupné v pondělí až středu zaplatí 100 korun, od pátku do neděle se platí 130 korun. Děti od 3 do 15 let zaplatí v týdnu za vstupenku 70 korun, od pátku do neděle pak 90 korun. Slevy jsou poskytovány dvě hodiny před uzavřením koupaliště a také skupinám nad 15 osob.
 
Návštěvu koupaliště lze spojit také s prohlídkou zajímavých míst ve Velkých Losinách. Městečko je známé nejen lázněmi, ale také svým renesančním zámkem, ruční papírnou a nechvalně proslulými čarodějnickými procesy. Od zámku se městem můžete svést Lázeňským expresem, za příplatek se navíc dostanete až do Wellness hotelu Diana, kde si můžete pochutnat na nejrůznějších specialitách.
Ruční papírna Velké Losiny – Muzeum papíru

Ruční papírna Velké Losiny – Muzeum papíru

Původně žerotínská manufaktura na výrobu papíru pracuje ve Velkých Losinách nepřetržitě od konce 16. století až do dnešních dnů. Je jedním z posledních evropských svědků starého papírnického řemesla, jediná svého druhu v České republice.

Lázeňský hotel Eliška ve Velkých Losinách

Lázeňský hotel Eliška ve Velkých Losinách

Termální lázně Velké Losiny patří mezi nejznámější a nejstarší moravské lázně s dlouholetou tradicí. Historie lázeňství ve Velkých Losinách sahá až do 16. století. Dnešní lázně tak navazují na ty nejlepší tradice s využitím nejmodernějších léčebných postupů a metod.

Renesanční zámek Velké Losiny

Renesanční zámek Velké Losiny

Státní zámek Velké Losiny leží na jižním okraji stejnojmenné obce v údolí řeky Desné. Charakteristickým znakem, kterým je zámek nejznámější, jsou trojpodlažní arkády trojkřídlého areálu tzv. vysokého zámku. Místo je proslulé také čarodějnickými procesy.

Termální park – Termály Losiny

Termální park – Termály Losiny

Unikátní spojení relaxace, regenerace, odpočinku a blahodárné termální vody – jedinečný termální park, který v České republice nemá obdoby. Venkovní areál termálního parku nabízí čtyři venkovní bazény a vevnitř naleznete dalších pět. Jako jediný u nás nabízí bazény napuštěné přírodní termální vodou.