Úvod > Aktuality

Aktuality celá ČR

Hledáte vhodné ubytování pro rodinnou dovolenou, výlet s přáteli nebo služební cestu? Nechte se inspirovat penziony z naší velmi obsáhlé nabídky a vyberte si to pravé místo pro váš odpočinek. Můžete se ubytovat v centru města, v divoké přírodě, na okraji lesa, na zámku ve věži nebo v historické vile. Užijete si kouzelnou atmosféru, dokonalou relaxaci i netradiční zážitky. Penziony kromě samotného ubytování a příjemné domácí atmosféry, nabízí také výtečnou gastronomii, degustaci vína nebo romantické programy pro zamilované páry. Na mnoha místech vám vytvoří pobyt na míru, uspořádají svatební hostinu, oslavu narozenin nebo významného výročí.

Opravdový odpočinek: dovolená bez internetu, televize, elektřiny (a občas i bez dětí)

O opravdovém odpočinku se často mluví při plánování volného času či dovolené. Máte ale odvahu vzít to skutečně od podlahy a jet tam, kde záměrně není signál pro mobily nebo kde ve vybavení pokoje chybí televize? A byla by pro vás taková dovolená opravdu odpočinková?
Ubytování

Ubytování v klášterech: tip na Velikonoce i na klidnou dovolenou

Klid, ticho a odpočinek od všedních dnů, atmosféra prosycená tajemstvím nebo duchovní energií – to všechno mohou být důvody, které vás zlákají k pobytu v klášteře. Samozřejmě ne navždy, ale třeba jen na jednu noc nebo na víkend. Kde najdete pohostinné klášterní zdi vám prozradí Kudy z nudy.
Ubytování

Dovolená na faře i v klášteře – klid a netradiční zážitky díky církevní turistice

Zkuste si Velikonoce dopřát jinak! Volné dny lze prožít netradičně, zvolte klidnou dovolenou na farách a v klášterech, které jsou otevřeny pro veřejnost. Vydat se můžete například do Hejnic, na faru v Rokytnici nad Jizerou, do Broumovského kláštera či na faru v obci Vidžín na Plzeňsku.
Ubytování

První republika pod peřinou: ubytování ve stylu dvacátých let

Učaroval vám elegantní styl první republiky? Přenést se alespoň na chvíli do světa našich prababiček můžete pobytem na neobyčejných místech – vyzkoušejte stylově upravené zámecké interiéry, lázeňské domy nebo vilky, které slouží jako hotely a hotýlky, a mimo současného komfortu nabízí i nevšední atmosféru první republiky! Kudy z nudy vám poradí, kde se takové ostrůvky minulosti nacházejí.
Ubytování

Penzionem roku je Jelen z Vranova nad Dyjí

Penzion Jelen na Vranovsku byl oceněn titulem Penzion roku, který uděluje každoročně Asociace hotelů a restaurací (AHR ČR). Nejlépe hodnocený penzion se nachází v malebném Vranově nad Dyjí a pohodlné ubytování zde naleznou především rodiny s dětmi.
Jihomoravský kraj | Ubytování

Ubytování na tichých místech: 10 tipů z regionu Kutnohorsko – Kolínsko

Hledáte příjemné ubytování v rámci rodinného cestování, turistiky s přáteli anebo potřebujete tiché zázemí na služební cestě? Potom se nechejte inspirovat našimi tipy na klidná místa v okolí Kutné Hory a Kolína. Poradíme vám, kde si zaručeně odpočinete a naberete nové síly na příjemných místech.
Středočeský kraj | Ubytování

Šestnáct hradů a zámků, kde můžete strávit pohádkový pobyt

Toužíte strávit noc na hradě či na zámku? Z nesplnitelného snu se stala docela běžná záležitost a vy si jen musíte vybrat to správné šlechtické sídlo, ať už hledáte historické vybavení nebo moderní komfort, romantiku či dobrodružství. Na nocleh na hradech a zámcích vás zve portál Kudy z nudy.
Ubytování

Kouzelná atmosféra, romantika a zážitky: staré mlýny, které se proměnily v hotely a penziony

Portál Kudy z kudy pro vás objevil ubytování jako z pohádek: vyberete si místo, kde budete usínat pod lopatkami větrných mlýnů, necháte se ukolébat klapáním kola v mlýnském náhonu anebo zvítězí romantika, soukromí a zážitky jako ze starých časů?
Ubytování

Ubytování ve mlýnech: 10 tipů na stylovou dovolenou

Hledáte stylová místa pro svou dovolenou, kde byste mohli strávit léto na venkově? Pak se inspirujte našimi tipy, které vám tentokrát přinášíme na ubytování ve mlýně. Ať už se bude jednat o původně vodní mlýn či s pohonem na vítr, okouzlí vás místo atmosférou starých dob i současným komfortem.
Ubytování

10 nejlepších českých penzionů dle ankety Penzion roku

Vítězem již 11. ročníku ankety 4camping.cz s názvem Penzion roku 2020 se stal penzion Podhorní mlýn v Královéhradeckém kraji. Anketa "Penzion roku" je prestižní a rozsahem největší tuzemská akce zaměřená na hodnocení kvality služeb v cestovním ruchu. Češi jsou při výběru konkrétního penzionu stále náročnější. Nestačí jim pouze v penzionu přespat, ale dávají přednost zařízením s příjemnou atmosférou, dobrou gastronomií, službami a samozřejmě s čistými pokoji. Celkem mohlo být hodnoceno 152 penzionů registrovaných na stránkách Dopenzionu.cz, kde o letošních žebříčcích rozhodlo 6247 platných hlasů.
Ubytování

20 tipů, kde se ubytovat aneb zajímavé penziony

Hledáte-li romantické ubytování v zajímavém prostředí, uprostřed přírody nebo třeba v zámeckém apatmá, tak jste na Kudy z nudy na tom správném místě. Často komplikované hledání vám ulehčíme výběrem obsahujícím tipy po celé České republice.
Ubytování

Mějte klidný spánek s Q

Vyrážíte na prodloužený víkend a přemýšlíte nad volbou ubytováním? Rádi bychom vám hledání trochu usnadnili. V seznamu níže naleznete podniky, které jsou oceněny značkou „Q“ udělovanou Českým systémem kvality služeb a o klidný spánek se tak bát nemusíte.
Ubytování