Úvod > Aktuality > Penzionem roku je Jelen z Vranova nad Dyjí
Ubytování

Penzionem roku je Jelen z Vranova nad Dyjí

  • Vydáno28. března 2022
Penzion Jelen na Vranovsku byl oceněn titulem Penzion roku, který uděluje každoročně Asociace hotelů a restaurací (AHR ČR). Nejlépe hodnocený penzion se nachází v malebném Vranově nad Dyjí a pohodlné ubytování zde naleznou především rodiny s dětmi.
penzion VranovPenzion Jelen z Vranova nad Dyjí se stal již potřetí Penzionem roku. Obhájil tak tento titul z let 2017 a 2019. Ocenění rodinný penzion získal vlastně už v roce 2020, ale díky pandemii koronaviru proběhlo předání cen až nyní. Hosté penzionu oceňují hlavně příjemně prostorné rodinné ubytování (apartmány o ploše 43–67 m²) s bohatým zázemím a hračkami, které zde dětem nachystají přímo na míru. V pokoji si užijete odpočinek na pohodlné 5-zónové matraci a ve voňavých lůžkovinách. Nechybí ani vysokorychlostní WiFi, SAT TV a safe. Samozřejmostí je koupelna s WC a sprchovým koutem, kuchyňský kout (minikuchyňka s el. spotřebiči, chladnička, nádobí) a suroviny pro přípravu kávy a čaje zdarma. Vše doplňuje zahrada s dětským koutkem ve stínu vzrostlých stromů a komorní rodinná atmosféra.

penzion jelenZahradní posezení si hosté mohou vychutnat s výhledem na blízký zámek Vranov nad Dyjí. Zahrada plná stromů nabízí dostatek zeleně a stínu v letních parních měsících. Privátní finskou saunu se solnou terapií a bazénkem ocení návštěvníci například za deštivého počasí.

Vranovsko spolu s Národním parkem Podyjí přitahuje pozornost v jakémkoliv období. Oblíbené jsou zde výlety pěšky nebo na kole za přírodními krásami a vyhlídkami. V letních měsících pak nabízí vítané osvěžení Vranovská přehrada nazývaná trefně „Moravský Jadran“. Na Národní park Podyjí přirozeně navazuje rakouský národní park Thayatal. Oba národní parky jsou spojeny meandrujícím tokem řeky Dyje (Thaya). Neodmyslitelnou součástí tohoto kraje jsou lahodná znojemská vína.
Penzion Jelen ve Vranově nad Dyjí

Penzion Jelen ve Vranově nad Dyjí

Penzion Jelen*** nabízí komfortní ubytování v apartmánech s prostornou zahradou a výhledem na zámek Vranov nad Dyjí.

Zámek Vranov nad Dyjí – klenot evropského baroka

Zámek Vranov nad Dyjí – klenot evropského baroka

K nejpozoruhodnějším světským stavbám středoevropského baroka patří zámek Vranov nad Dyjí. Vznikl přestavbou ze zeměpanského románskogotického hradu, který je poprvé připomínaný k roku 1100. Dnes je zámek národní kulturní památkou situovanou v západní části Národního parku Podyjí.

Vranovská přehrada – Moravský Jadran nedaleko Vranova nad Dyjí

Vranovská přehrada – Moravský Jadran nedaleko Vranova nad Dyjí

Třicet km dlouhá jihomoravská nádrž s čistou a teplou vodou se nachází v překrásném údolí pod hrdým barokním zámkem Vranovem nad Dyjí poskytuje výborné podmínky pro koupání a vodní sporty. Kvalita vody ve Vranovské přehradě patří k těm nejlepším v České republice.

Další aktuality

O víkendu bude v Boskovicích vonět husí pečínka: ochutnat můžete i husí játra nebo chleba s husím sádlem

Boskovice, malebné město uprostřed Moravy svého času proslulo vyhlášeným chovem hus. Už o víkendu 23. a 24. září se tu koná další ročník stále oblíbenějších slavností, které připomínají někdejší proslulost boskovických chovů hus, ceněných zejména na vídeňských trzích. Pečené husy, husí paštiky a chleba s husím sádlem táhnou ale stále. Během slavností skončí na pekáči přes 250 hus. Přijeďte ochutnat pravé husí hody!
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Skupina nadšenců se kdysi rozhodla prohlásit oskeruši za symbolický strom Slovácka. K jejich pravidelným akcím na propagaci a popularizaci této hodnotné a vzácné dřeviny patří Oskorušobraní. Letos o nadcházejícím víkendu připravují už devatenáctý ročník.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika

Do Kunštátu se vydejte o víkendu na největší tržiště s keramikou

Město Kunštát stane Mekkou keramikářů z celého Česka. Ve dnech 16. a 17. září 2023 zaplaví náměstí Krále Jiřího stánky s keramikou od výrobců z celé ČR i zahraničí. Vše doplní ukázka výpalu keramiky, točení na hrnčířskému kruhu a dílny pro děti.
Jihomoravský kraj | Kultura

Výstavy, koncerty, pivo a vinobraní: Špilberk žije i během babího léta a podzimu

Brněnské památky ve správě Muzea města Brna hlásí rekordní návštěvnost. Podívejte se s portálem Kudy z nudy, proč stojí za návštěvu hrad Špilberk a vila Tugedhat. Můžete vyrazit na klasické prohlídkové okruhy, navštívit letní scénu, která má ještě přichystaných pár koncertů, nebo si prohlédnout zajímavé výstavy.
Jihomoravský kraj | Památky

Tour de burčák se pojede po vinařských stezkách Znojemska

Třetí zářijovou sobotu, tedy 16. září 2023, se uskuteční výlet Tour de burčák po vinařských stezkách Znojemska. Pokračuje tak podzimní sezóna cyklo a pěších výletů Krajem vína po Moravských vinařských stezkách. Díky nim se dostanete do různých koutů jižní Moravy a na výletě svěžími vinohrady i malebnými sklepními uličkami poznáte místní kulturu a folklor.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika

Babí léto láká na toulky barevnou a voňavou Moravou

Babí léto je ideální příležitostí k tomu, abychom si ještě v aktuálním roce naplno užili výlety do přírody v kraťasech a teniskách, ideálně doprovázení hřejivými slunečními paprsky. Když už jsme u slunného počasí, co takhle vyrazit do voňavé a barevné moravské krajiny?
Jihomoravský kraj | Příroda

Za vínem na krásná místa: moderní architektura zasazená uprostřed vinic, kde najdete kvalitní víno

Milujete víno a patříte i k příznivcům moderní architektury? Pak se vám budou hodit naše tipy na místa, kde se lahodná vína jižní Moravy snoubí s moderním designem. Mnohá vinařství se mohou pochlubit stylovými a ryze současnými budovami návštěvnických center či degustačních prostor přímo uprostřed vinic. Vydejte se za originální architekturou a kvalitními víny!
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika

Bzenecké vinobraní nabídne vinařské slavnosti ve městě Bzenecké lipky

Využijete o víkendu možnost se seznámit s historickými tradicemi předků, užít si pestré kroje Slovácka a prožít si všudypřítomnou lidovou muziku četných hudců ve Bzenci. Dobré bzenecké víno zachutnalo již nejedné známé osobnosti. Při svých cestách zde zastavili básník Petr Bezruč, mistr Josef Suk, malíř Mikoláš Aleš, ale i Auguste Rodin, Svatopluk Čech, F. X. Šalda a jiní.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika