Úvod > Aktuality

Aktuality celá ČR

Na letní prázdniny s celou rodinou nebo na silvestrovské oslavy s přáteli si můžete pronajmout chaty a chalupy z naší rozsáhlé nabídky. Zatímco některé fungují pouze v sezóně, jiné jsou v provozu celoročně. Ty větší nabízejí také možnost stravování nebo animačních programů pro děti. Kromě klasiky v podobě ubytování u vody nebo na horách můžete vyzkoušet také netradiční přístřešky v korunách stromů, nocleh ve starém mlýně nebo v horské boudě na samotě u lesa. Chaty a chalupy jsou oblíbené pro všechny, kteří si chtějí užít dovolenou po svém.

Jiráskova chata na Dobrošově oslaví 100 let!

Jiráskova chata na Dobrošově nedaleko Náchoda už stojí rovných 100 let! Na státní svátek 28. září 2023 se proto u vyhlášené turistické chaty chystá pořádná oslava, a to pod záštitou samotného prezidenta České republiky Petra Pavla. Těšit se můžete na dobovou hudbu, prvorepublikovou módu a nebude chybět dobré jídlo.
Královéhradecký kraj | Ubytování

10 tipů na výlety na nejkrásnější turistické chaty aneb ve stínu i na výsluní

O chatách se točí filmy a seriály, odehrávají se v nich filmová dramata, horory i komedie, zpívá se o nich v písničkách a samozřejmě je najdete i na Kudy z nudy. Nabídka je jako obvykle velmi bohatá: máme chaty v údolích i na vrcholcích hor, chaty proslulé i ty méně známé. Zabalte si ruksaky, vyrážíme!
Ubytování

Horské boudy vás okouzlí atmosférou starých časů

Horské boudy jsou fenoménem českých hor. Chaty, které dnes slouží k odpočinku hladovým a znaveným turistům, mají mnohdy dlouholetou tradici. Nejstarší "boudy" vznikly již při kolonizaci hor, některé objekty byly postaveny nově v souvislosti s rozvojem turistiky na začátku 20. století.
Ubytování

10 tipů na netradiční ubytování na Vysočině

Všude dobře, na Vysočině nejlíp! Užijte si netradiční dovolenou na Vysočině. Ubytovat se můžete na jedinečných místech, jako je například starobylý mlýn, pohádková vesnička anebo chalupa našich prababiček se spaním na peci. Jaké ubytování si vyberete vy?
Kraj Vysočina | Ubytování

10 tipů na bydlení u vody

Přemýšlíte, kam jet letos na dovolenou a kde se ubytovat? Jestliže ve vás dříme romantická duše, určitě oceníte možnost strávit volné dny na neobvyklém místě nedaleko rybníků a řek. Na výběr jsou chatičky těsně nad vodní hladinou, prastaré mlýny s bohatou historií i místa zcela netradiční – třeba houseboaty nebo mobilheimy s luxusním vybavením.
Ubytování

Kam se schovat během nepřízně počasí: 20 tipů na útulny a horské chaty

Ne vždy se túra do hor vydaří k naší plné spokojenosti. Někdy může turistu překvapit nenadálý déšť, silný vítr nebo sněhová bouře. V takových chvílích přijdou vhod útulny, které poskytnou bezpečný úkryt na pár desítek minut, hodin nebo klidně i celou noc. Oblíbeným útočištěm se mohou stát i horské boudy, které nabídnou komfortnější ubytování a občerstvení. Kde se taková místa nacházejí vám prozradí portál Kudy z nudy.
Ubytování

Na hřebenech Krkonoš slouží turistům nové nouzové přístřešky

Možná se vám to také stalo – vyrazili jste na výlet po hřebenech Krkonoš, ale počasí se náhle změnilo a přišla pořádná bouřka nebo v zimě sněhová vánice. Právě pro tyto případy slouží turistům nouzové přístřešky, které se nachází obvykle u křižovatek cest. Většinou se jedná o dřevěné domečky ve tvaru A bez dveří. Od letošní zimy ale přibylo dalších šest nových útulen, zcela originálních staveb, které navrhli a realizovali studenti ČVUT. Jedná se nejen o designové lahůdky, ale především o bezpečná a příjemná místa k přečkání nepřízně počasí, která nehyzdí krkonošskou přírodu.
Liberecký kraj | Ubytování

Prezidentská chata v Jizerkách slaví 90 let

Legendární Prezidentská chata v Jizerských horách letos slaví významné kulatiny – od její výstavby uplynulo letos již 90 let. Slavná dřevěná horská chata prošla v minulých letech kompletní rekonstrukcí, která ji vrátila do původní podoby z první poloviny minulého století.
Liberecký kraj | Ubytování

Kramářova chata letos slaví 90 let

Turistická chata na Suchém vrchu patří k legendárním útulnám Orlických hor. Byla postavena roku 1928 podle plánů architekta Jaroslava Stejskala a letos tedy uplynulo přesně 90 let od její stavby na vrcholcích hor. Své honosné jméno má podle prvorepublikového předsedy vlády Karla Kramáře.
Pardubický kraj | Ubytování