Úvod > Aktuality > Sladký výlet do Jihlavy na cukrářský festival a za zábavou
Sladký výlet do Jihlavy na cukrářský festival a za zábavou
"> "> "> ">
Gurmánská turistika

Sladký výlet do Jihlavy na cukrářský festival a za zábavou

  • Vydáno13. listopadu 2016
Jedinečnou příležitost vidět (a ochutnat) přehlídku uměleckých cukrářských výrobků budete mít v sobotu 19. listopadu v Jihlavě. V Dělnickém domě se totiž odehraje Cukrářský festival, spojený se soutěží v několika sladkých kategoriích. V neděli 20. 11. 2016 vás čeká Nominační den do Milána. V této soutěži budou mezi sebou bojovat profesionální cukráři o postup do Milána na mistrovství světa. A co víc, po vyhodnocení si na sladkostech smlsnou návštěvníci!
Cukrářský festival v Jihlavě začíná v sobotu 19. listopadu v 9.30 hodin. Zamířit by sem neměli jen milovníci sladkostí všeho druhu, ale především ti, kdo rádi pečou a chtějí poodhalit třeba tajemství výroby složitějších či moderních dezertů, například makronek, cupcakes, cookies, panncotty, choux a dalších minidezertů. Zajímavým bodem programu je soutěž v kategorii Live Show, kde vybraní finalisté zdobí dort na dané téma před zraky návštěvníků. Tito dorty jsou poté věnovány dětem z dětských domovů a charit v okolí.

Loňský první ročník festivalu přinesl velmi uspokojivé výsledky. Účastnili se cukráři z Maďarska, Polska, Slovenska a Skotska a to jak z řad porotců(akreditovaných odborníků i zkušených cukrářů z lidu), tak lektorů, pořádajících workshopy, ale soutěžících.

 

Dorty, cukrové květy a ozdoby

Hlavním bodem programu je velká cukrářská soutěž, a to hned v několika kategoriích. Letos vás čeká například přehlídka svatebních dortů (musí být nejméně dvoupatrové a výška není omezena!), 3D dortů, tedy pochoutek s tvarem nejrůznějších předmětů či zvířat, cukrové květy, jedlé ozdoby na dorty anebo sladkosti na dětskou párty na libovolné téma. Nachystejte si fotoaparáty a chuťové buňky, protože většina dortů a pochoutek bude po hodnocení poroty nabídnuta návštěvníkům festivalu.
 

Live show aneb jak se rodí dort

Pokud se do Jihlavy vypravíte, můžete se těšit i na soutěžní kategorii pro kreativní a odvážné: zdobení dortu přímo před zraky návštěvníků. Jak bude soutěž probíhat? Soutěžící dostanou k dispozici hotový, promazaný korpus, který v časovém limitu tři hodin nazdobí na dušičkové či halloweenské téma. Každý soutěžící dostane k dispozici gelové i prachové barvy, potahovací a modelovací hmoty a navíc může libovolně použít jakékoliv vlastní pomůcky a suroviny, které si donese s sebou. Hotové skvosty ovšem neskončí v žaludcích mlsných návštěvníků, ale dostanou je děti z dětských domovů.
 

A co dál?

Na festivalu vás dále čeká vyhlášení vítězů jednotlivých soutěžních kategorií a dobrovolný program, například workshopy na téma cukrářského zdobení airbrush technikou, vytváření čokoládových a jiných ozdob a zdobení dortů pomocí trezírovacích špiček. Nachystány jsou i soutěže a hry o zajímavé ceny, pro děti sladká dílnička a malování na obličej, najdete tu také stánky několika prodejců cukrářských pomůcek a surovin, stánky s kávou, zákusky, čokoládovými specialitami, cookies sušenkami a módním dámským oblečením. Vstupné na festival stojí 140 Kč, děti do 15 let mají vstup zdarma a studenti při předložení studentského průkazu zaplatí pouze 90 Kč.

Pokud si pobyt v Jihlavě prodloužíte na celý víkend, připomeneme vám několik lákavých míst, která můžete navštívit. V první řadě je to vyhlášená zoologická zahrada a aquapark, a pokud se dokážete domluvit s přáteli a spojíte se do skupiny více než deseti osob, můžete si objednat prohlídku jihlavského podzemí. Milovníky piva pozveme do Jihlavského radničního právovárečného pivovaru, rodiny s dětmi do strašidelného bludiště anebo do rodinného parku Robinson, největšího krytého zábavního parku na Vysočině.