Úvod > Aktuality > Festival rekordů a kuriozit vás bude bavit o tomto víkendu v Pelhřimově

Festival rekordů a kuriozit vás bude bavit o tomto víkendu v Pelhřimově

Vydáno 5. června 2019 Zážitky
Mezinárodní festival rekordů a kuriozit zavítá opět do Pelhřimova ve dnech 7. až 8. června 2019. Letošní ročník kromě desítek rekordních výkonů nabídne i koncerty revival skupin ABBA, Beatles, Queen, folkové legendy Slávek Janoušek nebo 3S Revival Banda s písněmi kapely Tři sestry. Do Rekordmanské síně slávy letos vstoupí herec Josef Dvořák, který kromě stovek filmových a televizních rolí hrál nejvíckrát ze všech postavu vodníka. Z rekordů se můžete těšit na největšího pleteného sněhuláka, obří háčkovaný čtyřlístek, nejzcestovalejší hejno slepic anebo obrovskou kráčející loutku s hlavou na úrovni střech okolních domů...
Pelhřimov, město rekordůKaždoročně druhý víkend v červnu se v Pelhřimově koná festival, na kterém jsou k vidění činorodí lidé, kteří jsou ve svých oborech výjimeční. Představovaných oborů je široká škála, takže na festivalu vznikají desítky českých i světových rekordů ukládaných do databáze agentury Dobrý den a následně uváděných v České knize rekordů.

Letos například uvidíte akrobatické výkony, nejdelší auto, dřevosochařie humanoidní robotku Matylda i se svým bratrem, největšího pleteného sněhuláka, Dinosauří sprint na 50 metrů, největšího psa, ohnivou show, trabanty a řadu dalších stanovišť pro diváky.

festival kuriozitFestival je příležitostí pro rekordmany, aby se zapsali do České knihy rekordů, a zároveň je to i tak trochu rekapitulace toho, co se za uplynulý rok ve světě rekordů odehrálo, takže i letos budou vyhlášeni rekordmani roku a do Rekordmanské síně slávy letos vstoupí herec Josef Dvořák, což je mimochodem rodák ze „sousední“ Horní Cerekve, který kromě stovek filmových a televizních rolí hrál nejvíckrát ze všech postavu vodníka. Pro stejné ocenění si do Pelhřimova přijedou i sportovci, kteří nejvíckrát reprezentovali ČR na olympiádáchŠtěpánka Hilgertová a Václav Chalupa.

Kromě toho na diváky čeká i bohatý hudební program: revivaly skupin ABBA, Beatles, Queen, folková legenda Slávek Janoušek nebo 3S Revival Banda s písněmi kapely Tři sestry... V době konání festivalu můžete samozřejmě navštívit i Muzeum rekordů a kuriozit a vyfotografovat se s jeho obřími exponáty.
Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov

Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov

Největší, nejmenší, nejdelší, nejtěžší, nejrychlejší, nejvytrvalejší … To vše jsou přívlastky, s nimiž se v expozici Muzea rekordů a kuriozit setkáte na každém kroku. Muzeum mapuje unikátní výkony českých a světových rekordmanů.