!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Nejnavštěvovanější místa kraje Vysočina: zoo a aquapark v Jihlavě a westernové zážitky v Šiklandu
Nejnavštěvovanější místa kraje Vysočina: zoo a aquapark v Jihlavě a westernové zážitky v Šiklandu
"> "> "> "> ">
Zážitky

Nejnavštěvovanější místa kraje Vysočina: zoo a aquapark v Jihlavě a westernové zážitky v Šiklandu

Vydáno 21. května 2020
Dvě nejnavštěvovanější místa Kraje Vysočina objevíte v krajském městě Jihlavě: jde o místní zoologickou zahradu a aquapark Vodní ráj. Třetí místo pak patří westernovému létu v Šiklandu.
Areál Zoologické zahradyJihlavě se představuje jako zoo pěti kontinentů: zvířata jsou tu chována v expozičních celcích podle místa přirozeného výskytu. Zoo se specializuje zejména na chov kočkovitých šelem, plazů a primátů, najdete tu také africkou vesničku Matongo se stylovými kulatými chýšemi. V prostředí inspirovaným Zimbabwe žijí plameňáci, lemuři kata a další africká hospodářská zvířata.
 

TOP místa: historické památky

Klenot moravské renesanční architektury, který znáte z řady filmových pohádek, to je zámek Telč. Právě nyní pochází rozsáhlou proměnou, pro jejímž dokončení bude přístupný celoročně. Ostatně v Kraji Vysočina patří historické památky k mimořádně oblíbeným výletním cílům: například pohádkový hrad Pernštejn, zámek Třebíč s expozicemi Muzea Vysočiny a bazilikou sv. Prokopa anebo třebíčskou Židovskou čtvrť se Zadní synagogou a Domem Seligmanna Bauera.

Rozhodně vám vám nesmí uniknout: westernové léto v Šiklandu! Během letních prázdnin se můžete vypravit do Šiklova mlýna u Zvole. Srdcem areálu je westernové městečko v údolí řeky Bobrůvky, kde se každý den střídají divadelní a taneční vystoupení, programy se zvířaty nebo noční ohňové show. Dokonce se tu můžete i ubytovat a vypůjčit si dobový kostým, projít se místním zooparkem anebo se projet vláčkem Union Pacific, případně si zajezdit na čtyřkolkách po offroadové dráze nebo si užít adrenalinovou jízdu v bojovém vozidle pěchoty.
 
Výzkum návštěvnosti turistických cílů v České republice realizovala agentura CzechTourism ve spolupráci s destinačními společnostmi a krajskými úřady. Měřítkem návštěvnosti je počet registrovaných návštěvníků v tisících. Data zahrnují návštěvnost domácích a zahraničních turistů.
 
Zámek Telč - klenot moravské renesance

Zámek Telč - klenot moravské renesance

Navštivte renesanční zámek v Telči, kde se natáčela celá řada pohádek. Nejznámější je bezesporu Pyšná princezna. Telčský zámek patří mezi klenoty moravské renesanční architektury.

Muzeum Vysočiny Třebíč - expozice na třebíčském zámku

Muzeum Vysočiny Třebíč - expozice na třebíčském zámku

Původně benediktinský klášter později přestavěn na renesanční zámek stojí v severozápadní části Třebíče, nad levým břehem řeky Jihlavy. Třebíčský zámek s bazilikou tvoří dobře viditelnou dominantu města. Roku 2018 byl zámek Třebíč dopsán na seznam UNESCO jako součást komplexu třebíčských památek.

Bazilika sv. Prokopa v Třebíči

Bazilika sv. Prokopa v Třebíči

Bazilika vyrostla v době, kdy se ve Francii začaly k nebi vzpínat první gotické katedrály, ale v jižním Německu ještě stavěly chrámy podobné spíš antickým stavbám. Jedinečné prolnutí evropských vlivů na pomezí románského a gotického slohu vedlo v roce 2003 k zapsání stavby na seznam UNESCO.

Zoo Jihlava - připravte se na zážitek

Zoo Jihlava - připravte se na zážitek

Zahrada je členěná do pěti kontinentů a ty můžete navštívit za jediný den. Rozlohou patří mezi menší, prohlídku zvládnete i s malými dětmi.

Informační centrum Dukovany - program Dukovanské štěpení jádra

Informační centrum Dukovany - program Dukovanské štěpení jádra

Přijeďte do Dukovan! Informační centrum je vybaveno moderní audiovizuální technikou a funkčními modely technologie elektrárny. Dozvíte se spoustu dalších zajímavých informací o výrobě elektrické energie a energetice vůbec.

Muzeum Vysočiny v Jihlavě

Muzeum Vysočiny v Jihlavě

Jihlavské Muzeum Vysočiny nabízí návštěvníkům expozici věnovanou archeologickým nálezům z kraje a kamenným artefaktům ze sbírek muzea, od září 2014 byly otveřeny nově zrestaurované expozice věnované živé přírodě. Nové jsou expozice nejstarších a nejnovějších dějin regionu.

Hrad Roštejn

Hrad Roštejn

Pozdně gotický hrad se zvedá na skalnatém vrchu ve výšce 677 m n. m v romantické krajině Javořických vrchů u vsi Doupě. Jeho název odpovídá erbu rodiny, zlaté pětilisté růži – původní označení hradu bylo německé Rosenstein (růžový kámen), později Roštýn.

Šiklův mlýn - westernové městečko ve Zvoli nad Pernštejnem

Šiklův mlýn - westernové městečko ve Zvoli nad Pernštejnem

Srdcem areálu Šiklův mlýn je westernové městečko, které leží v údolí řeky Bobrůvky. Městečko je průběžně rozšiřováno a renovováno tak, aby uspokojilo nároky i toho nejnáročnějšího návštěvníka. I tak na vás ale stále dýchne atmosféra z let dávno minulých, z dob osidlování divokého západu.

Vodní ráj Jihlava - rekreace a zábava po celý rok

Vodní ráj Jihlava - rekreace a zábava po celý rok

Krytá celoroční část areálu má kapacitu 240 osob, venkovní letní část 2500 osob. Obě nabízí řadu vodních atrakcí včetně stometrového tobogánu, divoké řeky a perličkových lůžek. V kryté části je navíc sauna a parní lázeň.

Zámek Žďár nad Sázavou

Zámek Žďár nad Sázavou

Nechte se provést příběhem areálu bývalého cisterciáckého kláštera ze 13. století a dnešního zámku rodiny Kinských. Hledáte místo, které propojuje živou historii s živou přírodou a moderními prvky? Chcete podniknout výlet na jeden nebo více dní, který si užije úplně celá rodina?