Úvod > Aktuality > Vyzkoušejte nové singltreky v Novém Městě na Moravě
Vyzkoušejte nové singltreky v Novém Meste na Morave
"> Vyzkoušejte nové singltreky v Novém Meste na Morave "> Cykloaréna Vysocina aktuálne nabízí 30 kilometru dlouhou sít cyklostezek "> Všechny trasy jsou navíc vzájemne propojeny a je možné je ruzne kombinovat
Letní sporty

Vyzkoušejte nové singltreky v Novém Městě na Moravě

  • Vydáno9. září 2014
V Novém Městě na Moravě byly v Cykloaréně Vysočina otevřeny nové singletrackové tratě různých obtížností. Milovníci jízd na horském kole zde naleznou šest tras vhodných jak pro zkušené bikery, tak také pro handicapované sportovce na vozíku.

CykloarénaCykloaréna Vysočina aktuálně nabízí 30 kilometrů dlouhou síť cyklostezek různých obtížností. Traily jsou velmi různorodé, svižné a spíše sportovně laděné. Jsou rozděleny do kategorií dle obtížnosti. Najdete zde technicky nenáročné, zábavné a bezpečné stezky pro děti, přírodní stezky pro handicapované cyklisty sjízdné na vozíku nebo handbiku, ale současně i skutečně náročné traily pro zkušené bikery, které svojí obtížností vycházejí z aktuálních trendů stavby tratí ve Světovém poháru horských kol.

Technicky nejnáročnější je černá stezka, která představuje imitaci tratí Světového poháru. Zkušenější jezdce nadchne červený a oranžový trail. Tyto trasy Cykloarénanemají tak ostré poloměry zatáček a jsou koncipovány tak, aby bylo možné si jízdu co nejvíce užít. Modrý trail zvládne začínající biker.

Při budování singletracků se ale nezapomnělo ani na děti – nejmenším cyklistům je určena fialově značená, jeden kilometr dlouhá trasa. Zelená trať patří handicapovaným. Jedná se o jedinou trať, která má šířku dva metry a vedle cyklistů je určena i osobám na vozíku. Všechny trasy jsou navíc vzájemně propojeny a je možné je různě kombinovat. Výchozím místem je Vysočina arena.

Vysočina Arena – místo konání světových závodů v běhu na lyžích a biatlonu

Vysočina Arena – místo konání světových závodů v běhu na lyžích a biatlonu

Areál Vysočina Arena v Novém Městě na Moravě je známý nejen na poli běžeckého lyžování, ale také biatlonu a MTB. V areálu u hotelu Ski se každoročně konají nejvýznamnější světové závody v běhu na lyžích a biatlonu. Mimo závody je trať přístupná všem běžkařům zdarma.

Singltreky v Novém Městě na Moravě – Cyklo Arena Vysočina

Singltreky v Novém Městě na Moravě – Cyklo Arena Vysočina

Novoměstské stezky pro horská kola Vysočina Aréna navazují na tradici MTB závodění v Novém Městě na Moravě. Pro příznivce jízdy v terénu je zde připraveno téměř 30 km stezek rozdělených do 5 stupňů obtížnosti.