Úvod > Aktuality > Závody veteránů Oldtimer Bohemia Rally začnou v Mladé Boleslavi

Závody veteránů Oldtimer Bohemia Rally začnou v Mladé Boleslavi

Vydáno 12. června 2019 Zážitky
Od čtvrtka 13. 6. do soboty 15. 6. 2019 proběhne v Mladé Boleslavi a okolí další ze série letošních rally historických automobilů, Oldtimer Bohemia Rally, které se konají na řadě atraktivních míst České republiky a doprovází je bohatý kulturní program určený nejen příznivcům motorismu. Mezi přihlášenými vozidly dominují vozy z produkce mladoboleslavské automobilky Škoda. Na start se postaví na 70 automobilů a 8 zástupců jednostopých vozidel.
Oldtimer BohemiaOldtimer Bohemia Rally 2019 je znovu zařazen do nejvyšší kategorie FIVA International. Nejstarší vozidla ve startovní listině jsou dva motocykly BSA E28 z roku (oba 1928), které přiveze do Mladé Boleslavi rodina Šulcova. Dále je přihlášen další pravidelný účastník pan Václav Mydlil s vozem Škoda Populár Roadster (1936), dále například vůz Aero 662 (1938), které patří panu Petru Navrátilovi.

Centrem mezinárodně významného setkání automobilových veteránů bude Dům Kultury Mladá Boleslav, zde bude sídlo ředitelství a bude zde probíhat administrativní přejímka a v těsné blízkosti v Dukelské ulici bude probíhat technická přejímka.
 

Ze Staroměstského náměstí do neznáma

Bohemia rallyNa Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi bude postavena startovní rampa, ze které se všichni historičtí krasavci vydají na trať všech tří dnů. Podrobnosti jednotlivých etap pořadatelé rally neprozrazují přihlášeným posádkám, ani veřejnosti. Podle pravidel FIVA jsou detaily tratě a jednotlivé úkony na trati až do zahájení vlastní akce utajeny.

Rally automobilových veteránů o celkové délce zhruba 400 kilometrů je rozčleněná do tří etap. Zvláštností rally veteránských vozidel je, že o vavřínech pro vítěze nerozhoduje absolutní rychlost, jako v běžných sportovních závodech. Veteránské rally se jezdí za běžného silničního provozu při dodržování všech rychlostních omezení a řidiči si navíc musí hlídat tempo jízdy, které bylo určeno pořadatelem. Za odchylky, a to bez rozdílu, zda jsou rychlejší či pomalejší, inkasují trestné body.

I když jsou detaily jednotlivých tras zahaleny tajemstvím, víme, že automobily letos navštíví například zámek LobečMnichovo Hradiště, Hodkovice nad Mohelkou, liberecké Automuzeum, Smržovku anebo zámek Svijany.
Zámek Lobeč - ideální místo pro romantický pobyt

Zámek Lobeč - ideální místo pro romantický pobyt

Již několik let nabízí zámek Lobeč svým hostům jednoduché ubytování na zámku a nyní rozšiřuje služby o kompletní servis pro svatební hostiny a jiné rodinné a firemní oslavy.

Technické muzeum Liberec

Technické muzeum Liberec

Technické muzeum Liberec je místem, kde se potkávají příznivci techniky z celého trojzemí a kde je možné se seznámit s bohatou technickou historií kraje. Nachází se v areálu bývalých Libereckých výstavních trhů v pavilonu G.

Zámek Svijany

Zámek Svijany

Svijanský zámek vznikl z původní renesanční tvrze, kterou vystavěl stejně jako pivovar v polovině 16. století Jaroslav z Vartemberka. Archeologický průzkum ukázal, že zde osídlení existovalo už před 2500 lety. K vidění je zde řada historických expozic, k nejcennějším exponátům patří bronzový poklad.

Zámek Mnichovo Hradiště - putování za Valdštejnem i Casanovou

Zámek Mnichovo Hradiště - putování za Valdštejnem i Casanovou

Prohlídka návštěvníkům nabídne zámecké divadlo s původními kulisami, duchcovskou knihovnu spravovanou Giacomem Casonovou nebo hrobku slavného válečníka Albrechta z Valdštejna. Od května 2013 je otevřena nová expozice ke 180. výročí setkání "Sv. Aliance".