Úvod > Aktuality > Závody veteránů Oldtimer Bohemia Rally začnou v Mladé Boleslavi
Zážitky

Závody veteránů Oldtimer Bohemia Rally začnou v Mladé Boleslavi

  • Vydáno12. června 2019
Od čtvrtka 13. 6. do soboty 15. 6. 2019 proběhne v Mladé Boleslavi a okolí další ze série letošních rally historických automobilů, Oldtimer Bohemia Rally, které se konají na řadě atraktivních míst České republiky a doprovází je bohatý kulturní program určený nejen příznivcům motorismu. Mezi přihlášenými vozidly dominují vozy z produkce mladoboleslavské automobilky Škoda. Na start se postaví na 70 automobilů a 8 zástupců jednostopých vozidel.
Oldtimer BohemiaOldtimer Bohemia Rally 2019 je znovu zařazen do nejvyšší kategorie FIVA International. Nejstarší vozidla ve startovní listině jsou dva motocykly BSA E28 z roku (oba 1928), které přiveze do Mladé Boleslavi rodina Šulcova. Dále je přihlášen další pravidelný účastník pan Václav Mydlil s vozem Škoda Populár Roadster (1936), dále například vůz Aero 662 (1938), které patří panu Petru Navrátilovi.

Centrem mezinárodně významného setkání automobilových veteránů bude Dům Kultury Mladá Boleslav, zde bude sídlo ředitelství a bude zde probíhat administrativní přejímka a v těsné blízkosti v Dukelské ulici bude probíhat technická přejímka.
 

Ze Staroměstského náměstí do neznáma

Bohemia rallyNa Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi bude postavena startovní rampa, ze které se všichni historičtí krasavci vydají na trať všech tří dnů. Podrobnosti jednotlivých etap pořadatelé rally neprozrazují přihlášeným posádkám, ani veřejnosti. Podle pravidel FIVA jsou detaily tratě a jednotlivé úkony na trati až do zahájení vlastní akce utajeny.

Rally automobilových veteránů o celkové délce zhruba 400 kilometrů je rozčleněná do tří etap. Zvláštností rally veteránských vozidel je, že o vavřínech pro vítěze nerozhoduje absolutní rychlost, jako v běžných sportovních závodech. Veteránské rally se jezdí za běžného silničního provozu při dodržování všech rychlostních omezení a řidiči si navíc musí hlídat tempo jízdy, které bylo určeno pořadatelem. Za odchylky, a to bez rozdílu, zda jsou rychlejší či pomalejší, inkasují trestné body.

I když jsou detaily jednotlivých tras zahaleny tajemstvím, víme, že automobily letos navštíví například zámek LobečMnichovo Hradiště, Hodkovice nad Mohelkou, liberecké Automuzeum, Smržovku anebo zámek Svijany.
Oldtimer Bohemia Rally 2023 v Mladé Boleslavi

14.9.
16.9.
Oldtimer Bohemia Rally 2023 v Mladé Boleslavi

Setkání automobilových veteránů bude přehlídkou technické dovednosti našich předků, řemeslné zručnosti a láskyplnosti současných majitelů starých vozidel, sportovním soupeřením i společenskou událostí s doprovodným kulturním programem.

Zámek Lobeč – ideální místo pro romantický pobyt

Zámek Lobeč – ideální místo pro romantický pobyt

Již několik let nabízí zámek Lobeč svým hostům jednoduché ubytování na zámku a nyní rozšiřuje služby o kompletní servis pro svatební hostiny a jiné rodinné a firemní oslavy.

Technické muzeum Liberec

Technické muzeum Liberec

Technické muzeum Liberec je místem, kde se potkávají příznivci techniky z celého trojzemí a kde je možné se seznámit s bohatou technickou historií kraje. Nachází se v areálu bývalých Libereckých výstavních trhů v pavilonu G.

Zámek Svijany

Zámek Svijany

Svijanský zámek vznikl z původní renesanční tvrze, kterou vystavěl stejně jako pivovar v polovině 16. století Jaroslav z Vartemberka. Archeologický průzkum ukázal, že zde osídlení existovalo už před 2500 lety. K vidění je zde řada historických expozic, k nejcennějším exponátům patří bronzový poklad.

Zámek Mnichovo Hradiště – putování za Valdštejnem i Casanovou

Zámek Mnichovo Hradiště – putování za Valdštejnem i Casanovou

Prohlídka návštěvníkům nabídne zámecké divadlo s původními kulisami, duchcovskou knihovnu spravovanou Giacomem Casonovou nebo hrobku slavného válečníka Albrechta z Valdštejna. Od května 2013 je otevřena nová expozice ke 180. výročí setkání "Sv. Aliance".

Další aktuality

Zámek Loučeň ovládne do konce února příběh lásky

Láska hýbe světem, historií, lidskými osudy i technologiemi. Má svoji symboliku, projevovala se různými způsoby dnes a v minulosti, u nás i ve světě. Kdy jindy vyprávět příběh lásky než v únoru? A kde jinde než na zámku Loučeň?
Středočeský kraj | Památky

Ukrajinská jabloň nebo česká hrušeň? Soutěž Evropský strom roku začíná

Soutěž o nejkrásnější a nejzajímavější strom starého kontinentu začala od 1. února 2023. Milovníci přírody mohou volit Evropský strom roku, v online hlasování budou po celý měsíc vybírat z 16 finalistů. České barvy reprezentuje Hrušeň hnilička z Drásova u Příbrami – vítězka posledního národního kola. Rusko, které organizátoři z Nadace Partnerství vloni z důvodu válečné agrese organizátoři vyřadili, letos vystřídala Ukrajina. Ta do mezinárodního klání vyslala jiný ovocný strom: Jabloň z města Krolevets.
Středočeský kraj | Příroda

Divocí koně, zubři a pratuři se rychle stali součástí ochrany přírody v Česku

Stádo prvních čtrnácti divokých koní přijelo do České republiky dne 28. ledna 2015. Zvířata, která patří v Evropě, včetně České republiky, k původním živočišným druhům, byla na kontinentu vyhubena člověkem. Po opětovném vysazení se koním u nás začalo dařit – nyní po osmi letech je na našem území dvanáct dalších rezervací. A nejen koňských! Spolu s koňmi spásají invazivní druhy vegetace velcí kopytníci – pratuři a zubři.
Středočeský kraj | Příroda

Tipy proti nudě... aneb nejlepší tipy na víkendové akce pro děti

Tipy na zajímavý výlet pro rodiny s dětmi po okolí Prahy, jižních Čechách, Moravě a v dalších regionech ČR. Inspiraci na Kudy z nudy najdete pro malé i velké, holky i kluky. Vyberte si místa, kde se s dětmi nebudete nudit, ať už během pohádkových představení, na čerstvém vzduchu nebo tvořivých dílen pro rodiny s dětmi. Vydejte se na zajímavé prohlídky či výstavy, do zoo, výlet za zábavou, historií či kulturou. Co vše můžete během volných dní podniknout se svými ratolestmi najdete na v kalendáři akcí na kudyznudy.cz.
Středočeský kraj | Zážitky