Úvod > Aktuality > Připravte se na pestré Jičínské léto
Připravte se na pestré Jičínské léto
"> "> ">
Zážitky

Připravte se na pestré Jičínské léto

  • Vydáno30. dubna 2016
Od května do září vás v Jičíně čeká bohatá nabídka kulturních a společenských akcí, která se již stala tradicí. Cílem Jičínského léta je stejně jako v minulých letech připravit program jak pro obyvatele Jičína, kteří v létě zůstávají ve městě, tak také pro turisty. Třemi stěžejními místy pro konání programů Jičínského léta jsou v centru města Valdická brána, zámecká zahrada a Valdštejnská lodžie. Letos se můžete těšit na Valdštejnské slavnosti, oblíbené Prodloužené víkendy i festival Jičín – město pohádky. Každý tak má možnost vybrat si dle svého vkusu a nálady.
JičínJičíně se i letos chystají velké akce. Vévoda Albrecht z Valdštejna navštíví své město už 20. – 22. května na Valdštejnské slavnosti. Po loňském úspěchu si můžete opět zamlsat na Jičínském food festivalu, který se koná 18. června v Zámeckém parku. Rekonstrukce bitvy u Jičína 1866 s bohatým doprovodným programem čeká milovníky vojenské historie 25. a 26. června na počest 150. výročí této události.

Od půlky června se můžete opět těšit na Prodloužené víkendy, které i letos budou od pátku do pondělí. Na každý z těchto dnů je pro vás připravený speciální program. A to jak pro děti tak i pro dospělé: koncerty, letní kino, pohádky, soutěžení pro děti, komentované prohlídky kostelů a mnoho dalšího.

Turistickou sezonu jako každý rok uzavře zvonek, který zazvoní na konci festivalu Jičín – město pohádky. Ten se koná tradičně druhý týden v září, tedy 7. – 11. 9.
Valdštejnská lodžie u Jičína

Valdštejnská lodžie u Jičína

Z Jičína vede dva kilometry dlouhá čtyřdílná lipová alej do Valdštejnské lodžie. Tento architektonický skvost z počátku 17. století je obklopen Libosadem, kde se konají příležitostné akce a dílny zaměřené na rodiny s dětmi.

Jičín – město pohádky a památek

Jičín – město pohádky a památek

Výchozí branou do Českého ráje a do Prachovských skal je pohádkové město Jičín. Město je ideálním východištěm turistických výletů, ať již do Prachovských skal nebo na romantická místa se zříceninami starých hradů.

Regionální muzeum a galerie Jičín – Muzeum hry

Regionální muzeum a galerie Jičín – Muzeum hry

V prostorách Valdštejnova paláce na náměstí v Jičíně je skryto Regionální muzeum a galerie, vyhledávané návštěvníky zejména díky jeho interaktivní expozici – Muzeu hry.

Valdická brána v Jičíně

Valdická brána v Jičíně

Valdická brána je hlavním symbolem města Jičína a jeho hlavní dominantou, kterou každý turista a návštěvník nemůže při svém příjezdu přehlédnout. Vysoká a mohutná kamenná brána stojí v centru města a odděluje od sebe průjezdem Valdštejnovo a Žižkovo náměstí. Ze shora věže je nádherný výhled.

Prachovské skály v Českém ráji

Prachovské skály v Českém ráji

Nejznámější částí Českého ráje jsou bezpochyby Prachovské skály, ráj pro horolezce. Toto skalní město leží necelých 10 km severozápadně od města Jičín. Vybrat si můžete z několika prohlídkových okruhů.