Úvod > Aktuality > Vánoční trhy na Staroměstském náměstí mají bohatý program
Vánoční trhy na Staroměstském náměstí mají bohatý program
"> "> ">
Kultura

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí mají bohatý program

  • Vydáno8. prosince 2014
Vánoční trhy na Staroměstském náměstí čeká nabitý týden. Na pódiu se vystřídají desítky známých osobností. Ivan Vodochodský s hosty v úterý uvaří tradiční vánoční pokrmy, ve středu zazpívá Čechomor nejslavnější koledy a ve čtvrtek dorazí do centra Prahy Spejbl a Hurvínek s rekordy a kuriozitami z Pelhřimova.
Vánoční trhy na Staroměstském náměstí mají bohatý programNejvětší vánoční trhy v České republice můžete letos opět navštívit na Staroměstském náměstí. A jaký program vás čeká v nejbližších dnech?  

9. prosince – gastronomická show Vánoce jsou za dveřmi

V úterý 9. prosince se sejdou v okolí nazdobeného vánočního stromu gurmáni. Vůbec poprvé pod vedením herce a kuchaře Ivana Vodochodského vzniknou v instalované kuchyni na pódiu Staroměstského náměstí tradiční i moderní vánoční jídla přímo před zraky diváků. Od 16 do 20 hodin se naučí návštěvníci trhů i slavní hosté uchystat nejen sváteční večeři, vykostit kapra, založit rybí vývar a připravit vánoční polévku, ale i to, jak naložit se zbytky smažených ryb. Zájemci si vyzkoušejí také přípravu domácí majonézy, bramborového salátu, tradičních plněných šneků, smaženého řízku či ryby, případně jak uplést vánočku nebo se dozvědět, co to je přepuštěné a oříškové máslo. S Ivanem Vodochodským přijdou vařit například moderátorka Kristina Kloubková, herečka Michaela Doubravová nebo herec Miroslav Šimůnek.

Na pódiu bude připravený svátečně prostřený stůl pro dva, u kterého povečeří buď vybraní diváci, nebo někdo z kulturních osobností. Hosté trhů se také za drobné odměny aktivně zapojí do příprav pokrmů, punče či zdobení perníčků.

10. prosince – Česko zpívá koledy s Čechomorem

Ve středu 10. prosince od 18.30 hodin vystoupí na Staroměstském náměstí skupina Čechomor. Již v 18 hodin si však zazpívá koledy spolu se všemi návštěvníky trhů i hosty z jiných tržišť po celé republice v rámci akce „Česko zpívá koledy“. Zazní tak klasické vánoční písně: Nesem vám noviny, Narodil se Kristus pán, Půjdem spolu do Betléma, Den přeslavný jest a Pásli ovce valaši. Na závěr zazní jako přídavek populární Vánoce, Vánoce přicházejí.

11. prosince – Den rekordů a kuriozit se Spejblem a Hurvínkem

Čtvrtek 11. prosince bude od 16 hodin celé Staroměstské náměstí patřit Muzeu rekordů a kuriozit z Pelhřimova. Pelhřimovští přivezou tříhodinovou show nabitou zábavným programem. Návštěvníci trhů uvidí například miniaturní betlém z perníku (3,2 x 2,2 cm), který se vejde do makovice, i betlém ze dřeva umístěný ve skořápce lískového oříšku, dvoumetrovou prskavku, obří adventní věnec i nejdelší slaměnou ozdobu v Čechách. K vidění bude také vánoční sada pohlednic Josefa Lady z největší sbírky pohlednic tohoto umělce zapůjčené majitelem Aloisem Urbánkem. Knihu rekordů a kuriozit navíc tentokrát přijdou pokřtít dřevěné celebrity. 

Diváky bude dále bavit fakír, fotbalový mág Jan Skorovský, mistr České republiky ve hře s jo-jo i strašidla z Muzea strašidel Vysočiny. Dospělí se mohou těšit na vystoupení nejlepšího českého hráče na skotské dudy Václava Routa, vyprávění o vánočních zvycích ve Skotsku, whisce i kiltech.
Václavské náměstí v Praze – symbol české státnosti

Václavské náměstí v Praze – symbol české státnosti

Tradiční místo oslav, demonstrací a veřejných shromáždění, na kterém se odehrálo mnoho historických chvil. Druhému největšímu náměstí v Česku vévodí Myslbekova jezdecká socha sv. Václava.

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze

26.11.
6.1.
Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze

Oslavy vánočních svátků v Praze se ponesou v duchu tradic a lásky k přírodě, ale zásluhou moderních technologií budou mít nádech 21. století. Trhy startují 26. listopadu 2022 a končí 6. ledna 2023, tedy na Tři krále.